Skocz do zawartości

B-52 Stratofortress 1:72 Italeri


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Nie będę się rozpisywał. Model nie był trudny w budowie. Było wiele niedociągnięć, które trzeba było poprawić. Budowałem go prosto z pudła, bez żadnych dodatków i zmian. Jeżeli ma ktoś dużo miejsca na tekiego kolosa to polecam.

Zapraszam do oglądania i komentowania tego co żle zrobiłem.

62mNKc2.jpg

 

ba0ofrd.jpg

 

7l9QURF.jpg

 

TUt0Edb.jpg

 

nREt30k.jpg

 

gdImIbs.jpg

 

b7QjOBK.jpg

 

gCuAQgy.jpg

 

xP6NfFK.jpg

 

NWMJ5Zw.jpg

 

daoMMxY.jpg

 

OkjUGFv.jpg

 

Jr2eUoG.jpg

 

R7J7lPf.jpg

 

Zi76wGt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ GIGANT! gratuluję samozaparcia i gdzie go będziesz trzymał, bo na półkę, to raczej nie wejdzie Napisz, jak go malowałeś, bo wygląda bardzo dobrze, a to nie było parę machnięć aerografem, no chyba że pożyczyłeś pistolet lakierniczy, a wówczas to może i kilka machnięć by wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży może więcej, ogólne wrażenia bardzo dobre . Faktycznie postaraj się o jakieś bezpieczne miejsce przechowywania, bo szkoda by było go zakurzyć. Zwróć uwagę czy osłona podwozia nie szura po lotnisku/parkiecie.

 

A czy Panie mieszkające w domu nie dziwiły się dlaczego z własnej woli myjesz parkiet? No i mam wrażenie, że widz na kanapie jakoś tak niestosownie znudzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piórkuje ale kawał modelu. Jak pisałem w warsztacie...piękne cudo...mój B-17G to będzie przy nim pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Napisz, jak go malowałeś, bo wygląda bardzo dobrze, a to nie było parę machnięć aerografem, no chyba że pożyczyłeś pistolet lakierniczy, a wówczas to może i kilka machnięć by wystarczyło.

Malowałem go aerografem i poszło na niego, mimo dużego roźcieńczenia farbki, 2 słoiki MM.

 

Zwróć uwagę czy osłona podwozia nie szura po lotnisku/parkiecie

Osłona nie odziera. Samolot trochę się przechylił na lewą stronę i jak go wyprostuję to tylne lewe koło nie dotyka ziemi. Niewiem dlaczego tak się stało, ponieważ wcześniej jak koła nie były pomalowane, wszystkie dotykały ziemi. Może to kwestia poprzekładania kół. Partkietu nie myłem, chwilę przed zdjęciami odkurzałem. Prima spała i co jakis czas podnosiła głowę patrząc na mnie jak na idiotę, wtedy kiedy przyjmowałem dziwne pozycje leżąc na ziemi, by ujęcie było jak najlepsze

 

Piękny model.

Może jakieś zdjęcie na półce?

Model może stać na szafie, witrynie jak kto woli tylko w tej pozycji, ponieważ przodem przednie koła zwisają z szafy.

Zdjęcie półki o które prosiłeś, zrobione pod sufitem.

 

P5050081_zps23e08228.jpg

 

Z podłogi.

P5050083_zpsc779957b.jpg

 

model fajny , parkiet do renowacji

Parkiet był cyklinowany ok 2-3 lata temu. Niestety ma on ponad 35 lat i pod parkietem podłoga nie jest już prosta, dlatego tak to wygląda. Nic się nie da z tym zrobić, jak położyć nowy. Może za kilka lat.

 

Dzięki wszystkim za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.