Skocz do zawartości

Ił 18 Az Model 1/144 36 SPLT


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowszy w mojej kolekcji model, Ił 18 z zestawu Az Model 1/144.

Miniatura przedstawia maszynę z 36 SPLT Warszawa Okęcie.

Sam zestaw wymagał bardzo dużo szpachli, a także dużo samozaparcia z mojej strony. Mało co, a już by wylądował na ścianie.

Kalki mi się porwały przy nakładaniu oraz, w niektórych miejscach po pomalowaniu bezbarwnym lakierem zrobiły się jakieś ciemne . Do malowania użyłem akryli Vallejo i Lifecolor. Farbami tymi malowałem po raz ostatni . Teraz będę używał tylko Pactry,Tamiya oraz Gunze.

Zdaję sobie sprawę że model jest słaby. Doskonalenie mojego warsztatu idzie mi bardzo mozolnie.

 

DSCF6860.JPG

DSCF6861.JPG

DSCF6862.JPG

DSCF6872.JPG

DSCF6874.JPG

DSCF6877.JPG

bypicasa2html.gifcreated by

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz głupot, nie jest zły model, nie widać jakichś większych wpadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ił-18 ma swój urok. Całkiem dobrze ten Twój model wygląda . Może przy takich przygodach warto było rozważyć namalowanie pasów?

Przy okazji - czy schemat malowania (szczególnie spód i górne powierzchnie skrzydeł i stateczników) brałeś z instrukcji czy miałeś jakieś konkretne źródła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ił-18 ma swój urok. Całkiem dobrze ten Twój model wygląda . Może przy takich przygodach warto było rozważyć namalowanie pasów?

Przy okazji - czy schemat malowania (szczególnie spód i górne powierzchnie skrzydeł i stateczników) brałeś z instrukcji czy miałeś jakieś konkretne źródła?

 

Dzięki.

Jeśli chodzi o niebieskie pasy to nie było z nimi problemów , gorzej z okienkami. Co do malowania to wzorowałem się na instrukcji i TBiU, chociaż wiem że TBiU jest mało wiarygodna. Znalazłem także dwie fotki kolorowe w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pewną wątpliwość co do malowania dolnej powierzchni Iła. W monografii 36 SPLT Aeromaxu jest zdjęcie (co prawda czarno - białe) na którym widać jak dolna powierzchnia odbija światło słoneczne jak lustro - czyli naturalny kolor blachy, a nie szary. Zdjęcie jest z lat 60-tych, może później dolne powierzchnie przemalowano na szary.

 

Mam dylemat co zrobić z moim Iłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną wątpliwość co do malowania dolnej powierzchni Iła. W monografii 36 SPLT Aeromaxu jest zdjęcie (co prawda czarno - białe) na którym widać jak dolna powierzchnia odbija światło słoneczne jak lustro - czyli naturalny kolor blachy, a nie szary. Zdjęcie jest z lat 60-tych, może później dolne powierzchnie przemalowano na szary.

 

Mam dylemat co zrobić z moim Iłem

 

Na tej fotce wydaje się, że kolor spodu jest szary.

 

f9e995c80e041726med.jpg

bypicasa2html.gifcreated by

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.