Skocz do zawartości

UH-1B HUEY 1/72 Italeri


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam mój niedawno skończony model ( drugi na tym forum , a piąty w życiu), który pierwszy raz malowałem aerografem . Malowany farbami Pactra oraz Vallejo . Za namową kolegi Ostacha spróbowałem także pierwszy raz techniki wash. Z efektów jestem w miarę zadowolony ,myślę że jak na pierwszy raz malowanie aero i zastosowanie washa to tragedii nie ma. Model nie był najtrudniejszy- podobny sklejał kiedyś kolega Mikele i trochę podpatrzyłem jego warsztat Postarałem się go troszkę rozjaśnić na bokach i przyciemnić od spodu i w okolicy silnika-ale średnio to widać na fotkach. Martwi mnie natomiast ziarnistość powłoki farby jaka wyszła na modelu ( taka chropowata powierzchnia) , oraz to że jak polakierowałem go na koniec bezbarwnym matem Pactry zrobił się szary miejscami i taki jakby zakurzony. Jak można sobie z tym poradzić?

Chciałbym podziękować również kolegą Daz , Solo oraz Ostach za pomoc w pierwszych krokach z aerografem- kilka cennych rad, uwag i linków.

 

A teraz możecie się wyżywać

 

56fa843b-70c3-4470-9c22-4fac964192c8_zps14482b25.jpg

 

22c6aff4-e71c-406a-bd92-76a59993e255_zpsfb1550c0.jpg

 

IMG_2297_zpsa2543835.jpg

 

IMG_2298_zps9d5af757.jpg

 

83ffd6f5-f976-446c-8b5c-479b41ca56af_zps5f4f5f8d.jpg

 

IMG_2300_zps2b00f326.jpg

 

0e428584-b224-4a04-b2ad-e942bfa85aac_zps63599fe4.jpg

 

20140313_154425_zps9b88c611.jpg

 

812c481a-2f7a-41fa-8d23-e64d261ef53d_zps27903d1c.jpg

 

I jeszcze jedno na półce w pokoju

 

dom_zps8dbf709d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Huey, wiem, że to zestawowy model, ale normalnie w gunshipach były stanowiska dla strzelca i mechanika pokładowego na obu burtach. W końcu załogę stanowiło 4-rech żołnierzy ;)

Poza merytoryką, malowanie super. Sam bym pewnie tak nie potrafił.

Mam całą kolekcję Hueyów z ViijetNam i czkają na złożenie. Twój pokazał mi pewną drogę w malowaniu.

Dzięki, tak lubię to oglądać.

Jak to mawiał mój kolega psychopata: "...yyyh dobre to takie..."

Pozdro

Krzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie Ci wyszedł, mi się podoba, ładnie czysto, z nie przesadzonymi śladami użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładniutki

 

Co do kaszy to dziwne... Kasza wychodzi przy malowaniu aerografem zbyt gęsta farbą olejną ze zbyt dużej odległości, nie spotkałem się z takim efektem przy akrylach ale może zbyt małe rozcieńczenie i za duża odległość jest tego przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był pierwszy model jaki malowałem aerografem i możliwe że źle rozcieńczyłem farbe . Zaczynam właśnie kolejny wiatrak i zobaczymy jak teraz pójdzie z tym malowaniem, mam nadzieje ze już kaszki nie będzie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie i czysto, chociaż trochę mało utyrany, ale to moje osobiste zdanie

Wbrew pozorom, jeśli chodzi o warunki w VietNam, to obsługa bardzo dbała o maszyny. Warunki pracy miały ciężkie. Zapylenie, wilgoć. Wcale nie musiał być ten egzemplarz bardzo "styrany". Jak czytam książki z "okresu" to zachowanie mechaników odnośnie "swych maszyn" było takie jak naszych mechaników w 1939 do naszych pejedenastek. Po prostu miłość.

Ja bym go psiknął półmatem. Na fotkach z Vietnamu niektóre Hueye nawet błyszczą, nie są matowe.

Ale i tak się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę Larwakraft, zakupie lakier półmat i wykorzystam go jak skończe Apacha, bo w kolejce czeka juz kolejny Huey , tym razem w wersji D- slick . Myślę że do miesiąca zacznę przy nim działać i będę chciał zasięgnąć porady u Ciebie odnośnie budowy modelu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie nema problema, fachowo... co do sklejalności tego wypustu (bo myślę, że chodzi Ci o zestaw Italleri) to niewiele pomogę. Hueya D zrobiłem tylko jednego z Revella. Mam zestaw Itallerii, ale szczerze mówiąc nie porównywałem. Wygląda to to jak Revell, ale może się mylę. Po prostu tamten zestaw skleiłem dawno, a niedawno kupiłem Italierkę, by mieć komplet "Irokezów" z Wietamu. HobbyBoss wypuścił zestawy Hueyi, nawet wersję "F", ale nie miałem w ręku. Mam za to "F" z Italleri, jest na poziomie wersji B i C, czyli ok. ;) Brak mi tylko wersji N, która także na tamtej wojnie miała swój pewien udział.

Będziesz potrzebował materiałów? Pisz na priv.

Pozdro

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest następny?

 

 

Jeden z moich ulubionych, Ah-64A Apache w takim ciemnozielonym malowaniu jak Ty robiłeś tylko w 1:72

 

ja sklejałem apache od academy w 1:72. Był to zestaw że można zrobić ah-64a lub ah-64d. ja zrobiłem AH-64D.

Kamov+Ka+I+Longbow+Apache+1%253A72+-+8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.