Skocz do zawartości

MiG-15bis (Lim-2) 1:72 Eduard


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Co tu dużo pisać, rewelacyjny zestaw. Lepszy niż niejeden w 1:48, świetne detale, świetna składalność, jak ktoś chce relaksujący model w ramach odpoczęcia od "obróbki skrawaniem" to jest to strzał w dziesiątkę. Model w polskim malowaniu, szachownice techmodowskie, numer burtowy 1112 dzięku uprzejmości Grzesia (jeszcze raz dzięki ) napisy eksploatacyjne z zestawu Airfixa. Malowany Alcladami i Gunze C, postshading Tamiya Smoke, wash Tamyia, pigmenty Mig.

 

mig_15bis_by_michal1983-dafbsrw.jpg

mig_15bis_by_michal1983-dafbt71.jpg

mig_15bis_by_michal1983-dafbst6.jpg

mig_15bis_by_michal1983-dafbstl.jpg

mig_15bis_by_michal1983-dafbsu7.jpg

mig_15bis_by_michal1983-dafbsut.jpg

mig_15bis_by_michal1983-dafbsvg.jpg

mig_15bis_by_michal1983-dafbsvs.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, fajnie że mam swój wkład w tak elegancki modelik

świetnie wyglądają powierzchnie całego płatowca.

 

Jakim sposobem zdzierałeś czerwoną farbę ze zbiorników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim sposobem zdzierałeś czerwoną farbę ze zbiorników?

 

Dość szybko po pomalowaniu czerwonego (jakieś 20 minut) najpierw delikatnie szorowałem wzdłuż kierunku napływu strug szczoteczką do zębów (przeznaczoną specjalnie do tego celu ;) ), żeby uzyskać minimalne ubytki w farbie, żeby tylko delikatnie do wypłowić i uzyskać minimalne prześwity metalizera a głębokie rysy do powierzchni duralu robiłem za pomocą skalpela, ale to naprawdę delikatnie trzeba robić żeby nie usunąć też i przez przypadek samej srebrzanki. Same noski maskowałem solą przed malowaniem czerwonym.

 

Dzięki za opinie. Prawdę mówiąc to chyba jeden z nielicznych momentów kiedy mi samemu podoba się mój własny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniutki!

 

Po własnym debiucie w tym temacie (przy Jaku-23) coraz częściej spoglądam na modele powojennych rur z szachownicą. Mają coś w sobie.

 

Gratuluję naprawdę fajnego modelu

 

Pozdrowienia

 

Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Z tyłu pod ogonem znajdowały się anteny radiokompasu i odbiornika radiolatarni (?).

 

MRP-48 (z ros. radio-odbiornik markera) to sygnalizator przelotu samolotu nad radiolatarnią dalszą (ok. 2,5 -3 km od progu pasa).

Po przelocie nad nią radiokompas ARK-5 automatycznie przełączał się na radiolatarnię bliższą (ok. 500 m od progu pasa), wprowadzając samolot nad pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.