Skocz do zawartości

Sd.Kfz 182, Budapeszt 15.10.1944


arre

Rekomendowane odpowiedzi

Prace na modelem trwały z przerwami 4 miesiące.

Warsztat - viewtopic.php?t=14150.

 

Model Dragona, zimmerit firmy Atak, liny Eureka XXL, gąsienice Friulmodel, nieliczne dodatki metalowe firmy LionRoar (brak doświadczenia w ich dodawaniu), lufa firmy RB.

 

Kanistry oraz łuski - Tamiya.

 

Model malowany przy użyciu farb;

 

- podkład - Tamiya

- dunkeleb - Pactra

- kolory - Tamiya

- lakier - Tamiya

- wash - MIG

 

Model składał się dobrze, nie napotkałem żadnych niespodzianek.

 

Tygrys powstał na podstawie dwóch zdjęć pochodzących z 15 października 1944, przedstawiających czołg o numerze 233 z 503 Batalionu Czołgów Ciężkich.

 

7868fb61eccfd739.jpg

 

0a4d66f53b0002a7.jpg

 

A oto moja interpretacja (daleka od ideału, wiem o tym);

 

aad95a8246f26d79m.jpg

 

dde7dce3cda38a05m.jpg

 

0d7e77ddcd40f9bfm.jpg

 

a68c9d41571ab393m.jpg

 

93a9d020694ce413m.jpg

 

38871c37aae44df5m.jpg

 

85a3db44e8d160fdm.jpg

 

264be0d23ba34194m.jpg

 

086f5705d2b45dfbm.jpg

 

4a73cf265897355bm.jpg

 

a5eda299721e00c5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos błyszczenia i humbrola (sorry za trochę nie w temacie). Pomalowałem model rozcieńczonym, dobrze mrozmieszanym humbrolem bezbarwnym mat, i po dwóch warstwach trochę błyszczy, bym powiedział że jest taki pół-mat. Czy uzywać jakiejś innej firmy. Czy z humbrolowskiego mata nie da się mata zrobić ???? Zaznaczam, że puszka świeżo otwarta i dobrze wymieszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry początek - piękny model. Jedyna prośba - podawajcie skalę, to łatwiej będzie się do Waszej pracy ustosunkować.

apropos błyszczenia i humbrola (sorry za trochę nie w temacie). Pomalowałem model rozcieńczonym, dobrze mrozmieszanym humbrolem bezbarwnym mat, i po dwóch warstwach trochę błyszczy, bym powiedział że jest taki pół-mat. Czy uzywać jakiejś innej firmy. Czy z humbrolowskiego mata nie da się mata zrobić ???? Zaznaczam, że puszka świeżo otwarta i dobrze wymieszana.

Ten Humbrol tak ma, sam się z nim borykam prawie na co dzień. Moje rady - bardzo dobrze wymieszać, odpowiednio rozcieńczyć (wedle mnie co najmniej 2:1 na rzecz rozpuszczalnika, ale nie za bardzo) i unikać kładzenia nadmiernie grubej warstwy. Lepiej pomalować 2-3 razy cieńszą warstwą.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Humbrol tak ma, sam się z nim borykam prawie na co dzień. Moje rady - bardzo dobrze wymieszać, odpowiednio rozcieńczyć (wedle mnie co najmniej 2:1 na rzecz rozpuszczalnika, ale nie za bardzo) i unikać kładzenia nadmiernie grubej warstwy. Lepiej pomalować 2-3 razy cieńszą warstwą.

 

3 x TAK Metodą prób i błędów doszedłem do tego samego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem pisz, ze tygrys bo bym przegapił Modelik błyszczy się a jeżeli chodzi o realizm to te czerwone numery :/ . Kamo ładne tylko ten rotbraun za jaskrawy moim zdaniem.

 

Tygrys powstał na podstawie dwóch zdjęć pochodzących z 15 października 1944

Zdjęć z nim jest o wiele więcej.

Jagdtiger Porsche - trwa zbieranie materiałów

Będzie w zimmericie ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie (szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tylu pozytywnych).

 

Odpowiadając na pytanie kolegi jager27;

 

Tez zastanawiałem się nad kolorem numerów taktycznych. W literaturze wszystkie czołgi miały numery w kolorze czerwonym, uznałem wiec, na pokolorowanym zdjęciu nastąpiło przekłamanie, bądź nadinterpretacja autora.

 

Jeżeli chodzi mój następny model - Jagtiger Porsche, chciałbym bym go zrobić z zimmeritem, lecz wykonanym własnoręcznie.

 

Posiadam już model Dragona w wersji Premium - są w nim wszystkie dodatki (lufa, grille, liny, etc), oraz gąsienice Friulmodel, zamierzam wykorzystać również kilka elementowi z zestawu LionRoar zakupionego do prezentowanego powyżej modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zastanawiałem się nad kolorem numerów taktycznych. W literaturze wszystkie czołgi miały numery w kolorze czerwonym, uznałem wiec, na pokolorowanym zdjęciu nastąpiło przekłamanie, bądź nadinterpretacja autora.

 

Lepiej trzymać się literatury. sPzAbt 503 miał podobno numery w kolorach czerwonym z białą obwódką, czarnym z białą obwódką oraz niebieskim z żółtą obwódką (3. najstarsza kompania o ile pamiętam).

 

Co do Rotbraun to jest jak najbardziej prawidłowy wtedy stosowano już odcień RAL 8012 zamiast RAL 8017, a ten pierwszy miał właśnie ceglasty odcień zbliżony do minii podkładowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zastanawiałem się nad kolorem numerów taktycznych. W literaturze wszystkie czołgi miały numery w kolorze czerwonym, uznałem wiec, na pokolorowanym zdjęciu nastąpiło przekłamanie, bądź nadinterpretacja autora.

Może i tak.... wierze Ci.

Jeżeli chodzi mój następny model - Jagtiger Porsche, chciałbym bym go zrobić z zimmeritem, lecz wykonanym własnoręcznie.

To może zrób ten co go Amerykanie zdobyli Też porsche ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kociak. Teraz tylko dorobić mu kawałek budapesztańskiego bruku pod łapcie.

 

Też mam takiego czołga na półce i też miałem zagwozdkę z kolorami numerów ale poszedłem po najmniejszej linii oporu i dałem takie jakie Armo sobie wymyślił (czyli czarne)..

Tyle, że mój modelik jest nieco bardziej miniaturowy

 

Zdjęć z nim jest o wiele więcej

Mógłbyś się podzielić? Jak kiedyś szukałem to chyba tylko czterech się dokopałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.