Skocz do zawartości

Tiger I late no. 322 - DML 1/35


Tomek_gnr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

w końcu po 6 miesiacach od rozpoczecia roboty model trafia do galerii, spodobał mi sie jeden z modeli pokazanych w ksiazce ospreya - modelling the tiger i postanowilem sobie wlasnie takiego zrobić na bazie zestawu dragona. Zimmerit odlany fabrycznie, w pudle jest duzo dodatków, masa detali.

 

tu taka mala lista tego co zrobilem ponad program przy modelu:

 

- gąsienice friulmodel

- dodane ogniwa na przednim pancerzu i na wieży + drut mocyjący dodatkowe tracki na wieży.

- po drugiej stronie tam gdzie nie ma gasienic dodane hmm... druciki na dolnych mocowaniach ktorych fabrycznie nie bylo.

- zwaloryzowane mocowania górne gąsienic, dodane uchwyty.

- dodane skrajne klocki mocujace blotniki na przodzie ktorych tez nie bylo.

- tam gdzie dragon nie dal fototrawionek na zapinki postaralem sie do plastikowych czesci we wlasnym zakresie dorobic klamry z PE.

- wymieniony przewod lampy na miedziany, ten dragon jakos zupelnie nie pasowal.

- km wieżowy zrobiony z końcowki ołówka automatycznego, nie ma zwezenia lufy ale i tak niewiele wystaje wiec stwierdzilem ze lepszy niz zestawowy.

- listwa pod lampa zrobiona z blaszki PE

- dodane trzpienie przy zapasowych ogniwach, material - szpilki krawieckie.

- kalki - wyrób bison decals, bardzo dobrze sie kladło, oczywiscie nie bez wspomagania plynem zmiekczającym.

 

Farba bazowa to mieszanka farb od vallejo, brąz to tez jakas mieszanka, chyba dwóch odcieni pactry, po drodze sidolux i na koncu mat model mastera ktory sie skonczyl i doprawilem matem pactry.

 

jednostka to:

 

sPzAbt 507, prusy wschodnie, druga połowa '44

 

wiadomo, ze zdjeciami jest tak ze czesto nie oddaja wlasciwiego koloru, czesc z nich zostala przepuszczona przez rozne filtry w pikasie wedle mojego widzimisie sporo fotek jest ale wyszedlem z zalozenia ze lepiej wiecej niz mniej bede robil do niego jakas podstawke wkrotce wiec pewnie zaktualizuje temat jak bedzie gotowa. Model pokaze niedlugo w czerwcu na zawodach w mojej rodzimej wsi tzn w Zgierzu

 

DSC01290czc.JPG

 

DSC01280zzccz.JPG

 

DSC01267czc.JPG

 

DSC01265.JPG

 

DSC01311.JPG

 

DSC01287.JPG

 

DSC01278.JPG

 

DSC01308.JPG

 

DSC01301.JPG

 

DSC01295.JPG

 

DSC01307.JPG

 

DSC01297.JPG

 

DSC01290.JPG

 

DSC01296.JPG

 

DSC01304.JPG

 

DSC01267.JPG

 

DSC01274.JPG

 

DSC01280.JPG

 

DSC01302.JPG

 

DSC01276.JPG

 

DSC01313.JPG

 

DSC01314.JPG

 

DSC01315.JPG

 

zdjecia tak chamsko wykadrowane bo moj terez zielony jest troche za maly do tego celu, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione malowanie tygrysów

Prawie wszystko mi się podoba, jedyne "ale" to brak widocznego okurzenia, koła i gąski są za czyste. Brak okurzenia gryzie się z mocnym washem na kołach i to mi przeszkadza.

Obicia nie przesadzone i dobrze. Podobają mi się te numery na gąskach na wieży

Wystawiam ocenę 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba Najbardziej podoba mi się ta strona wieży, po której są ogniwka (numer - namalowany? świetnie wyszedł )

Tylko pytanie mam - na górze hamulca wylotowego, przy nasadzie, widać jakby taki zadziorek... Błąd, czy działanie celowe? ;)

Pierwsze fotki są ekstra

 

jak dla mnie 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ten Tygrys, mimo wszystko Podoba mi się umiarkowanie w syfieniu i kurzeniu. Wygląda jak w drodze na front po jakimś przeglądzie. I dobrze, bo błotnisto-maziste projekty trochę już zaczynają nużyć.

 

Fajne są też te drobniutkie obicia na kantach. Dodaje to uroku na zbliżeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny tygrysek, moje odczucia ( za czysty i mogłeś troszku zerdzewić narzędzia i liny, taki lekki nalot) ale to tylko moje odczucia.

 

Model wygląda zacnie, jaka podstawka się znajdzie dla niego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo udany. Szkoda jednak, że utalentowany modelarz sięga po kolejnego tygrysa :P Moim zdaniem niezależnie co byś z nim zrobił, będzie to _kolejny_ piękny tygrys na forum. Może warto wykorzystać potencjał i sięgnąć po jakiś bardziej egzotyczny i interesujący temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

brakowało mi w galerii ujęć bardziej z dystansu modelu w całości a że od dawna już mam porządny podklad do zdjec i dzisiaj cykałem fotki 112 skonczonej to porobilem jeszcze temu przy okazji nowe.

 

 

 

DSC01992.JPG

 

DSC01991.JPG

 

DSC01990.JPG

 

DSC01985.JPG

 

DSC01986.JPG

 

DSC01989.JPG

 

DSC01988.JPG

 

odgrzałem swój wlasny kotlet, bywa ale dzisiaj jeszcze bedzie galeria nowego 112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny kamuflaz. Odpryski delikatne i co najwazniesze nie za ciemne na gornych powierzchniach modelu. Jesli chodzi o slady eksploatacji to masz dobra baze i jesli bedziesz mial ochote to zawsze mozesz go bardziej sponiewierac. A ze to kolejny Tygrys to absolutnie nie ma znaczenia, tymbardziej ze to piekny czolg. Sam mam w planach ze dwa. A jak komus brakuje egzotyki to niech sam wezmie sie do pracy i nam sie pochwali.

Pozdrawiam!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do malowania czy piaskowy jest odpowiednim kolorem do malowania Tygrysów??

Pozdrawiam jestem pocztakujacym modelarzem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz użyć teorytycznie piaskowego, jeszcze zależy jaki to odcień bo piaskowy piaskowemu nierówny, prawidłowo jako odcień bazowy powinien być używany dunkelgelb, jak wpiszesz sobie w google wyszukiwanie odbrazow to Ci wyskoczy parę przykładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.