Skocz do zawartości

TKS z NKM 1/35 Mirage/RPM/Scratch


mae

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę zaprezentować ukończony model tankietki :] Wyląduje on na dioramie przedstawiającej pokonany czołg Panzer I, więc być może brudzenie jeszcze się kiedyś wzbogaci. Dla osób, które nie oglądały warsztatu: model w większości to produkt Mirage z kołami nośnymi i gąsienicami RPM, waloryzacja w zakresie własnym. Myślę, że ta tankietka to też dowód, że produkt Mirage nadaje się jako dobra baza do dalszej pracy oraz, że da się zrobić tankietkę bez gotowych blach. Dzięki modelowi RPMu miałem plastikowe gąski, które składa się naprawdę całkiem przyjemnie, oraz garść nitów, które ścinałem z pancerza dla mojej tankietki Pragnę podziękować Jarkowi i Jendrasowi, kolegom z forum Whiteeagle którzy mobilizowali mnie przy pracy nad modelem i bez których być może nie chciałoby mi się wielu rzeczy zrobić, oraz wszystkim z tego forum zainteresowanym moją walką z materią.

 

Warsztat: http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=19231

 

DSC06593.JPG

 

DSC06617.JPG

 

DSC06618.JPG

 

DSC06624.JPG

 

DSC06632.JPG

 

DSC06634.JPG

 

DSC06636.JPG

 

DSC06640.JPG

 

DSC06641.JPG

 

DSC06644.JPG

 

DSC06648.JPG

 

DSC06650.JPG

 

Bez fałszywej skromności mogę powiedzieć, że z modelu jestem zadowolony. Jest to mój drugi model od czasu powrotu do modelarstwa i z pewnością pierwszy, który wymagał sporego wkładu własnego. Po raz pierwszy również malowałem kamuflaż aerografem Troszkę się bałem tego modelu, nie wiedziałem czy faktycznie można stworzyć sensowną hybrydę modeli Mirage i RPM. Jak się okazało koła napędowe Mirage (niestety z niedolanymi niektórymi zębami) po odpowiedniej obróbce wpasowały się w gąsienice RPM, które udało się dobrze ułożyć bez przerw między ogniwami czy brzydkich przycinek.

 

Mam nadzieję, że nie zawiodłem zdjęciami :] Zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacko - niestety docenić kunszt może tylko ten co próbował to sklejać.

O kolega Jurgen się znalazł ;)

Oczywiście jeszcze raz gratuluję duże wyzwanie dla następnego śmiałka który się porwie na ten model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego, co pisałem w warsztacie o fotkach - z takiej odległości (z takiego planu) to nie potrzeba lustrzanki. Zrób kilka zbliżeń, szczegółów. Kiedyś myślałem o kupnie lustrzanki, ale dokupowanie dodatkowych obiektywów mnie "zmroziło".

 

Model chciałbym postawić na półce u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

A nie zostało komuś z kolegów jakichś części do tego modelu? Szukam pierwszej części tłumika i szyny dolnej do kół dla wersji TKS, bez tego "wahacza" z tyłu.

Mam tez pytanie: czy istniała choćby hipotetycznie możliwość, by ten pojazd miał z tyłu hak holowniczy, chodzi mi o wersję holu z jednym dużym hakiem, zamontowanym do blach opancerzenia na czymś, co wyglada jak odwrócony resor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.