Skocz do zawartości

Czołg średni przełamania lini frontu T-28 Alanger 1/35


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut oka prezentuje się świetnie, natomiast po dokładniejszej analizie okazuje się, że model jest bardzo nierówny. Najgorszym elementem moim zdaniem są szczeliny obserwacyjne - krzywo namalowane i zdecydowanie powinny być wywiercone. Prawdę mówiąc na pierwszy rzut oka nie wiedziałem, że to szczeliny w niektórych miejscach. Źle się prezentuje szczelina kierowcy, ponieważ nie zaszpachlowałeś imitacji tej szczeliny w plastiku, a jedynie próbowałeś ją namalować. Wydaje mi się też, że jednak nie udało Ci się wystarczająco mocno zróżnicować kolorystycznie górnej części pojazdu, przez co podwozie wygląda bardzo interesująco i odstaje od reszty wizualnie.

 

Generalnie wyszło bardzo dobrze, mi odbiór psują jedynie szczeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJ nie mam już możliwości edytowania.

bazylms - lampa a raczej szkiełko pożyczone od T-34/76 w 1/48 z HobbyBossa. Przyklejone na clearfixa (Humbroll). Trzeba będzie to zrywać bo strasznie pożółkło. Normalnie to zalewam stil wather.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się uzyskany kolor i połyskliwość powierzchni - widać, że to stalowa pucha na gąsienicach. A po świetnym błotku widać, że pucha swoje przeszła. Udany model!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pomyliłem się. Chodziło o Still Water [Vallejo 26230]. Kupiłem ją na allegro (już nie pamiętam za ile). Na internecie jest dosyć droga ale świetnie spełnia swoją role. Mi niestety już jej zabrakło do T-28 więc kombinowałem z Humbrolowskim Clearfixem.

Same reflektory trzeba oczywiście rozwiercać jeśli jest potrzeba a następnie pomalować na kolor srebrny bądź inny. Po pomalowaniu należy rozprowadzić żel i odczekać aż wyschnie. Po wyschnięciu zabieg trzeba powtarzać bo specyfik się zapada w środku. Już nie wiem ile czasu czekałem do wyschnięcia bo zawsze to zostawiałem na noc.

Myślę, że jeszcze dam na warsztat T-34/76 z HobbyBossa aby pokazać Wam jak zrobić błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, bardzo fajnie prezentuje się błoto Jedyne co mi się nie widzi to szmata w otwartym luku z tyłu wozu -ale to tylko mały szczególik . Oj szkoda , że nie powrócisz do 72 - miałbyś czym się pochwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model. Nie będę krytykował drobiazgów, bo jeśli nie rzucają się w oczy, to znaczy, ze nie deprecjonują wartości modelu. A nie rzucają się (może poza tą szmatą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze razie ten kawał drewna na burcie kadłuba. Wygląda jak by był przyspawany do kadłuba. Trzeba go było jakąś liną albo łańcuchem opleść i było dobrze. Ale całość modelu prezentuje się bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg paskudny, ale model efektowny i ciekawy.

 

Malowanie mi się podoba, weathering również niezły chociaż widzę, że wpadasz w pewien trend (tu błoto, tam plama) co powoduje, że kolejny model wygląda tak samo jak poprzednie (patrz Churchill). Mam nadzieję,że będzie sobie trochę odważniej poczynał przy okazji malowania i wykończeniówki T-34 oraz, że nie pojawi się na nim kolejna szmata...

 

Szczeliny są głównym mankamentem Twojej pracy, a jako, że zostały już omówione przez kolegę Mae, to zostawię je w spokoju.

 

Powodzenia w kolejnej walce

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.