Skocz do zawartości

LVT(A)4 Italeri 1:35


dinsdeyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Chciałem przedstawić wykonany przeze mnie model pojazdu tj. amfibii LVT(A)4. O samym modelu można powiedzieć, że jest nawet niezły, jedynym mankamentem są gąsienice, a raczej materiał z których zostały wykonane. Kto robił czołgi z italeri ten wie o czym mówię. Mnie to nie zraziło i zmierzyłem się z tym modelem . Zaryzykuję stwierdzenie że jest modelem bezszpachlowym, bo nie użyłem w nim grama szpachli, ale to zdjęcia wytłumaczą dlaczego tak jest . Model jest interpretacją zdjęć, które kiedyś przypadkiem znalazłem w internecie szukając pomysłu jak zakryć gąsienice lub maksymalnie ukryć .

 

Oto dwa zdjęcia rzeczywistego obiektu jedno z lat około 90tych drugie bardziej współczesne.

Japanesetank.jpg

acy.jpg

 

Pojazd tenbrał udział w trakcie wojny na Pacyfiku na Peleliu i stoi tam do dnia dzisiejszego. W tej chwili stoi w towarzystwie innych odmian LVT oraz wielu Shermanów .

Gdy zobaczyłem drugie zdjęcie to wiedziałem jak mój LVT będzie wyglądał. To jest chyba najlepsze co można było mu zrobić i żeby nie było widać gąsienic, bo jak widać ich nie ma .

Dosyć papki czas nacieszyć wasze oczy .

P1070791R.jpg

P1070795R.jpg

P1070808R.jpg

P1070814R.jpg

P1070815R.jpg

P1070804R.jpg

P1070807R.jpg

P1070801R.jpg

P1070809R.jpg

P1070796R.jpg

P1070818R.jpg

 

Chciałbym się również pochwalić, że liście są mojego projektu, wykonanie - wycinanie laserem.

P1070802RR.jpg

 

Na koniec chciałbym wam pokazać jakie to duże bydle . Zdjęcie jest z początku budowy, w środku siedzi sobie cały (zezłomowany już) Opel Blitz z Italeri.

LVT4.jpg

 

Teraz wasza kolej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... chociaż ta rdza jest bardzo monotonna.

Zgadzam się w 100%.Fajna scenka i pomysł ale rdze przydałoby sie jednak znacznie zróżnicować -cały pojazd ma ten sam odcień co wygląda jakby był wydobyty z wody.To samo wrażenie mam patrząc na trawkę.

Przypomina nieźle przygotowane boisko a może terez powinien być troche bardziej urozmaicony troche trawy,trochę "klepiska" jakiś kamień itp.Poza tym ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa praca, widziałem zresztą na zywo i bardzo mi się spodobał. mimo to malowanie jest monotonne, szkoda, że nie spróbowałeś pomalowac go tak jak na zdjęciu z ciekawymi przejściami barwnymi. to samo dotyczy trawy jak w angielskim parku. tak czy siak bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze pomysł ogólnie fajny ale wykonanie... no cóż wyrażę tylko swe zdanie. Jak dla mnie ta rdza jest:

1. zbyt monotonna, popatrz na zdjęcia jak na nich jest zróżnicowana

2. rdza ogólnie mi się nie widzisz jest za gruba (ja rozumiem że rdzewienie to głownie proces utleniania) ale u Ciebie wygląda mi to bardziej na pojazd wyciągnięty co dopiero z bagna a nie wolno stojący na powietrzu n lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.Tymi pochlebnymi się upajam , krytyczne biorę do wiadomości, a poważnie to nie da się zrobić tak aby wszyscy byli zadowoleni. Jednemu się spodoba drugiemu nie, wiadomo.

Co do trawy to źdźbła mają 1,5 w porywach do 2cm długości, nie widziałem nigdzie gotowej maty o takiej wysokości, więc ta trawa jest robiona w stylu "homemade".

Mam takiego LVT-4, który mi leży cały czas w szafce. Już wiem co z nim zrobię.

Powiedz coś o tej rdzy.

LVT-4 też stoi na Peleliu i jest w podobnym stanie .

Rdza powstawała stopniowo na początku położyłem farbę Rust z Model Mastera, jako bazę. Potem zabezpieczyłem to lakierem i na powierzchnię dawałem rożnokolorowe sproszkowane pastele, które delikatnie nasączałem benzyną lakową. Tak aby powstała papka, którą rozsmarowywałem, stukałem w nią twardym pędzlem itp. Do osuszenia i kolejny kawałek powierzchni poszedł do obróbki... i tak cały model .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wyjść na "mądralę" ale mógłbyś jeszcze macnąć ciemnobrązowym filtrem i było by całkiem w dechę. Oczywiście teraz Jest też niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.