Skocz do zawartości

Dragon Wagon


jan-kol

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dragon Wagon z Tamki doczekał się podstawki. Wraz z Shermanem na pace prezentuję poniżej

 

IMG_7333.jpg

 

IMG_7334.jpg

 

IMG_7336.jpg

 

IMG_7337.jpg

 

IMG_7339.jpg

 

IMG_7341.jpg

 

IMG_7344.jpg

 

IMG_7343.jpg

 

IMG_73332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Dragon Wagon prezentuje się lepiej, niż Centurion

Fajnie pobrudzony, jedyne, do czego się przyczepię, to nierówne koła w przyczepie. Poza tym mam wrażenie, że piasek na podłożu nie do końca pasuje odcieniem do tego na kołach.

Roślinki dużo lepsze, niż u Centuriona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorama jest lekko pochyła, tak ułożona, a koła są wahliwe i układają się do kształtu dioramki, droga jest pod pewnym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne. fajny wash, może trochę za dużo rdzy na zardzewiałych elementach, np. na łańcuchu na ciągniku. piasek o innym kolorze niż brudzenie kół, chociaż samo brudzenie kółek może się podobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię te zestawy, dużo się na nich dzieje. Brud na kołach można łatwo poprawić. Zaschnięte błoto w rowkach niech sobie będzie nawet innego koloru, ale po przejechaniu nawet kilku metrów po takim suchym pyle, bieżnik szybko się nim zabrudzi. Więc tylko wybrudzić bieżnik i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka model bardzo efektowny. Po bliższym przyjrzeniu się widać jednak parę potknięć. 1-sze co mi przyszło na myśl- dragon wagony służyły w jednostkach remontowo-transportowych i doprowadzenie własnego pojazdu do stanu 20-letniego kraza z kołchozu( cały poobijany i pordzewiały, pordzewiałe łancuchy wyglądające jak nie używane od kilku lat, osprzęt saperski) było nie możliwe. Koła naczepy- zwracali uwagę już na to koledzy. Były to 4 niezależne pary kół. Ale już w jednej parze powinny być ustawione równolegle . Na 4 zdjęciu widać jak się rozjeżdżają w parach. Widac duży wkład pracy w wykonanie modelu i zastosowanie wielu technik modelarskich lecz bez przemyślenia celu ich zastosowania. Niemniej gratulacje za wykonanie tego modelu wymagającego cierpliwości i dużej ilości pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękny, super wykonanie. Bardzo mi się podoba. A ci co się czepiają że w armii tak "zajechany" pojazd był nie do pomyślenia, to proponuję się wgłębić trochę bardziej w tamten okres. Polecam. Jeszcze raz moje gratulacje, model super, widać baaaardzo dużo włożonej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ci się zdaje, czy masz na to dobitne, niepodwazalne dowody?

 

bo wedle zdjeć z epoki, to i m26, i dragonwagony własnie jak krazy z kołchozu wyglądały.

Kolego kfs nie wiem skąd to zdziwienie czy oburzenie. Przedstawiłem moją osobista opinię na temat skąd inąd dobrego modelu. "Niepodważalnych dowodów" nie mam i jak napisałem jest to moja osobista opinia na temat wyglądu MODELU. Autor powyższego może to wziąć pod uwagę i wprowadzić parę drobnych poprawek lub pozostać przy swojej wizji. Do tego w końcu chyba służy forum. Dobrze choć ze zgadzamy się co do;

owszem, obicia farby na krawędziach płyt pancernych nieco nazbyt sumiennie zrobione.
a wiesz do czego służył ten łańcuch? bo zważywszy na przeznacznie, a co za tym idzie częstotliwośc użytkowania miał prawo zardzewieć.

Łancuch ten służył do wciągania pojazdów na naczepę.. Skoro pojazd był użytkowany tak często i intensywnie że nabrał wyglądu kraza z kołchozu to łańcuch jako część jednego z podstawowych urządzeń tzn. wciągarki też powinien wyglądać na intensywnie użytkowany a nie na zardzewiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny i do pozazdroszczenia .

Jedyne co bym radził zrobić inaczej to te regularne rdzewienia szczególnie rzucające w oczy się na krawędzi nadbudówki po prawej stronie. Do tego jeszcze brudzenie kół innym kolorem co piasek na podawcę (jeszcze możesz to poprawić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rzeczowe uwagi Panowie , to mój trzeci model tej kategorii, dzięki za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano stąd, że dyskredytujesz pracę innego modelarza nie mając ku temu innych podstaw nic własne widzimisie
Przedstawiłem moją osobista opinię na temat skąd inąd dobrego modelu. "Niepodważalnych dowodów" nie mam i jak napisałem jest to moja osobista opinia na temat wyglądu MODELU. Autor powyższego może to wziąć pod uwagę i wprowadzić parę drobnych poprawek lub pozostać przy swojej wizji. Do tego w końcu chyba służy forum.
Niemniej gratulacje za wykonanie tego modelu wymagającego cierpliwości i dużej ilości pracy.

Gdzie tu "dyskredytowanie pracy innego modelarza"? Napisałem co mi się nie podoba w jak zauważyłem dobrym modelu i złożyłem jego wykonawcy gratulacje. Na szczęście jest to wolne forum i można jeszcze w nim wyrażać to co się myśli bez zaciągania opinii kamila feliksa sztarbały czy można . To nie czasy kiedy musiało się podobać to co góra nakazywała. Nie przemawia do mnie argument że uwaga o łańcuchu który według mnie nie powinien być zardzewiały jest dyskredytacją czyjejś pracy. Wygląda to na jakieś prywatne podjazdy w stosunku do mojej osoby. kfs może poczekaj aż wstawię mój następny model do galerii i znowu będziesz mógł nazwać go "SyF"-em bo czepianie się moich opinii jest niezbyt przekonujące. Niniejszym kończę wymianę zdań z kfs a autora wątku przepraszam za jego zaśmiecanie. Przy okazji jeszcze raz gratuluję dobrego modelu mimo iż parę szczegółów mi nie leży . Ale to kwestia gustów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.