Skocz do zawartości

Centurion AFV Club


jan-kol

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny modelik. Centurion Mk 5/1 firmy AFV Club zwaloryzowany trawionkami firmy Voyager i ogniwkowymi gąsienicami "workable" z AFV. Dodatkowo figurki z zestawu Dragona.

Krótka recenzja: model skleja się dobrze, choć znam inne firmy, w których pewne elementy pasują lepiej. Ogólnie model wypada dobrze. Najwięcej trudu zajęło nasadzenie kół na osie, nie obeszło się bez użycia siły i uszkodzenia weatheringu.

Ogniwkowe gąsienice z tej samej firmy-nie bez przypadku napisałem w cudzysłowiu pracujące. Nie do końca wiem co producent miał na myśli, ale według mnie do "workable" nieco im daleko. Plastik jest dość miękki, łatwo uszkodzić wypustki mocujące, a wtedy już żadną siłą nie da się tego złożyć-rozpinają się. Trzeba je kleić, aby móc nałożyć na model, więc nie wiem czy zasługują na miano "pracujących". Od tej pory wolę Friulmodel.

 

"Biżuteria" od chińskiego producenta wypada jak zwykle na bardzo wysokim poziomie, jednak wymaga cierpliwości i precyzji (tutaj szczególnie przy montażu kilkunastu zamków na skrzynki).

 

Dioramka - ma nawiązywać do Wietnamu, ale nie wiem czy mi się to udało. Nawsadzałem różnej maści roślinek z ogródka, trochę fabrycznej zieleni z Polaka no i pociąłem pędzel do malowania ścian na te zielone trawki Jednym słowem to poligon doświadczalny.

 

IMG_7345.jpg

 

IMG_7346.jpg

 

IMG_7347.jpg

 

IMG_7348.jpg

 

IMG_7350.jpg

 

IMG_7351.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że model jest najlepszym elementem tej dioramy. Roślinność taka sobie, bez zróżnicowania koloru, ale skoro to poligon, to różnie może wyglądać

Liście na tym "drzewku" z prawej strony z tyłu jakieś takie bez wyrazu, poza tym te rośliny z boku, jesteś pewien, że takie krzaki tam występowały?

Dobra, tyle krytyki, na plus jest wykonanie modelu i figurek. Poza dziwnym reflektorem nie mam się raczej do czego przyczepić.

Widzę, że jeden z żołnierzy dotarł na koniec świata

Jak zrobiłeś wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa scenka. Rolinność mi też sprawia problemy, ale fakt - trawa z pędzla trochę jakaś monotonna. Może gdyby dać różną wysokość.

Najbardziej podoba mi się malowanie osłony jarzma i twarz żołnierza w kapeluszu przed czołgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow naprawde fajnie a figurka zlewej strony na ostatnim zdjęciu...ta twarz wygląda jak prawdziwa i również przyłączam sie do pytania:

...Jak zrobiłeś wodę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo mi sie podoba osłona jarzma. To taka perełka w tym ogólnie dobrym modelu.

 

Osłona jarzma to gotowiec voyagera, niestety z błędami Do tego modelu aż się prosi zastosowanie żywicznej wieży z odlanym, osłoniętym jarzmem firmy LionMarc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.