Skocz do zawartości

DRAGON firmy ,,ACADEMY,,


tadeusz6514

Rekomendowane odpowiedzi

Skala 1:72 proszę o konstruktywną ocenę mojego modelu i nic więcej .

2zgxo51.jpg

wtbx1x.jpg

33m9y88.jpg

2cermg1.jpg

1zvbt3q.jpg

28sr6es.jpg

w środku są dwa zdjęcia prześwietlone , i dla tego się świecą , są specjalnie zrobione aby pokazać jaki odwaliłem numer ze zdjęciami tamtych modeli.Pomijając malowanie ,ale i nad tym pracuje pomału bo spieszyć się nie będę.

Jeszcze muszę popracować nad ostrością zdjęć, za to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tadeusz! Dział lądowy to nie jest miejsce, w którym się najlepiej odnajduję, ale jak do tej pory z ciekawością przyglądam się Twoim pracom. To co jest ich największym atutem to wybór nietypowej tematyki i ogromny zakres pracy własnej, poza zestawami i gdzieś na rubieżach granic kartonu i plastiku. Natomiast bezwzględnie trzeba coś pomyśleć w sprawie malowania. Nie wygląda najlepiej i rzeczywiście w dużym stopniu niweczy wysiłek włożony w budowę "zasadniczą". Dlatego tu niestety trzeba się zgodzić z krytycznymi opiniami z innych wątków (choć już niekoniecznie ze stylem niektórych z nich).

Co do modelu w tym wątku - plus za aranżację. Minusów lekką ręką nie chcę rozdawać, ale powiem o jednym - musi nastąpić poprawa fotografii, bo do tej pory skutecznie utrudnia to ocenę. To może działać nawet na Twoją niekorzyść, bo jak eksperci czegoś nie dostrzegą, to nawet nie będą mieli okazji Ci o tym powiedzieć.

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz o merytoryczną ocenę modelu sfotografowanego, delikatnie mówiąc, beznadziejnie. Jak niby ktoś ma to zrobić? Piszesz także, że musisz popracować nad ostrością zdjęć. A dlaczego nie popracowałeś już tutaj? Przecież widziałeś, jakie zdjęcia wstawiasz. Nie zawahałeś się ani chwili, zanim kliknąłeś "wyślij"? Ze mnie też fotograf bardzo średni, ale już mi się kilka razy zdarzyło, że po obejrzeniu na podglądzie posta z galerią kasowałem go i robiłem lepsze fotki. Ja rozumiem, nie chce się ponownie układać modelu do zdjęcia, ale chyba jednak trzeba trochę szanować potencjalnych oglądających, a nie wstawiać byle co i pisać "przepraszam".

 

Nie traktuj mojego wpisu jako złośliwości, tylko jako dobrą radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale patrząc na te fotki nic nie da się powiedzieć, zmień je na lepsze, wyraźniejsze i przede wszystkim popracuj nad ostrością. W tej chwili nie jestem nawet pewien czy te jaśniejsze smugi na modelu to przetarcia ( tak ostre ), czy może próba zimowego kamuflażu, no i dlaczego coś podobnego dostrzegłem na oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie wiem jak jest wkład pracy własnej w ten model bo nic nie napisałeś, ale niestety wykonanie tego co widzę jest jak dla mnie fatalne. W kilku miejscach widać, że nie poszpachlowałeś śladów po wypychaczach, niektóre elementy są za grube jak na tą skalę - mogłeś je wykonać we własnym zakresie. Zapasowe koło na przyczepie wygląda jakbyś je wyciągnął z chińskiego resoraka. Lufa półcalówki na dachu kabiny krzywa okropnie. Brak lin na bębnach wyciągarki... Malowanie bardzo słabe. Ten niby kurz wygląda jakby ktoś go rozsmarował po pojeździe ławkowcem. Cały model jest po prostu szaro-buro-siwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model firmy Dragon jak można przeczytać w tytule tego forum Co do modelu jeden z lepszych tej firmy ( ale jak ktoś napisał nie oceniamy modelu tylko wykonanie )Co do grubości materiału nie mam wpływu na firmę co do malowania jest to moja wizja a z tą nikt nie będzie dyskutował i jeszcze malowałem tylko pędzlem a nie aerografem i pewne defekty muszą być . Co do kurzu przejedz po poligonie latem to zobaczysz jak będzie wyglądał ciemno zielony pojazd Pozdrawiam TADEUSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grubości materiału nie mam wpływu na firmę
niektóre elementy są za grube jak na tą skalę - mogłeś je wykonać we własnym zakresie

 

 

Co do kurzu przejedz po poligonie latem to zobaczysz jak będzie wyglądał ciemno zielony pojazd

Na pewno nie tak.

 

 

zmierzam do perfekcji

Jeszcze baaardzo daleka droga. U mnie też, ale przynajmniej mam coś, czego brakuje Tobie - pokorę i umiejętność przyjmowania krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tadeuszu, a w szkole nie nauczyli, co to są znaki przystankowe? Miej trochę szacunku dla czytających.

 

Model jest firmy Academy, a nie Dragon. Nazwa całego zestawu (ciągnik+naczepa) to "Dragon Wagon". Ja wiem jak wygląda zielony pojazd na którym osiadł kurz. Na pewno nie tak, jak w twojej "wizji", z którą będę dyskutował. Model jest sklejony niechlujnie, a jeszcze gorzej pomalowany. Jednym słowem słaby.

 

Jak tak masz zamiar reagować na krytykę, to może odpuść pokazywanie czegokolwiek na forum internetowym, co? Szkoda nerwów twoich i naszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model firmy Dragon jak można przeczytać w tytule tego forum Co do modelu jeden z lepszych tej firmy ( ale jak ktoś napisał nie oceniamy modelu tylko wykonanie )Co do grubości materiału nie mam wpływu na firmę co do malowania jest to moja wizja a z tą nikt nie będzie dyskutował i jeszcze malowałem tylko pędzlem a nie aerografem i pewne defekty muszą być . Co do kurzu przejedz po poligonie latem to zobaczysz jak będzie wyglądał ciemno zielony pojazd Pozdrawiam TADEUSZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisujesz kolego takie bzdury, że aż szkoda mi tego czytać. Po za tym skoro uważasz się za mistrza to po co wstawiasz tematy na tym forum. Stwórz swoje forum i najlepiej wpisuj sobie same ochy i achy na temat twojej twórczości. Koledzy piszą ci jakie popełniasz błędy a ty zamiast przyjąć tę krytykę w pokorze , piszesz że malowanie to twoja wizja. Oczywiście poniekąd masz rację, ale wykonanie to już jest zupełnie inna bajka. Póki co to te modele które wykonałeś to tragedia i moja rada jest taka. Albo weźmiesz sobie te rady do serca i myślę, że wtedy będzie postęp, ale będziesz miał swoją wizję i dalej będzie robił te modele tak jak do tej pory czyli TRAGICZNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.