Skocz do zawartości

Zimowy KW-2 /Trumpeter 1:35/


Slash

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś poczyniłem. Model sklejony przez Konrada C., moja reszta roboty. Poniższe zdjęcia to rezultat walki nie tylko z modelem ale i materią w postaci nowego aparatu, tu podziękowania dla Dewerusa za pomoc w zanabywaniu. Kiedyś może zdjęcia jak i modele będą lepsze.

 

DSCF0440.JPG

DSCF0428.JPG

DSCF0441.JPG

DSCF0443.JPG

DSCF0447.JPG

DSCF0448.JPG

DSCF0445.JPG

 

 

I takie na koniec fikumiku w klimacie

bw2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

Robert, światło to dwa razy takie coś:

http://eltec.pl/STUDIO-FOTOGRAFICZNE/Oswietlenie/Zarowka-studyjna-swiatla-stalego-65W325W-5500K-E27.html

 

Z plamami na kamuflażu uznałem, że może on się ścierać w różnym stopniu, mógł być też niechlujnie naniesiony od początku. Tył zostawiłem zielony dla urozmaicenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wykonany bardzo fajnie. Zielony "odwłok" podoba mi się, bo jest fajnym złamaniem koloru. Dzięki temu model staje się ciekawszy.

 

Te białe plamy o których napisał Tomek bardzo mi się podobają. Chyba gdzieś czytałem o tej technice (nazywa się mapping?) i bardzo podoba mi się efekt, który uzyskałeś.

 

To co mniej mi się podoba to okolica krzyża. Miejscami wygląda na to, że krzyż jest nad białym, a miejscami, że był przed zimowym camo.

 

Czasem zastanawiam się ile KW-2 wytrzymało do zimy. Nie specjalnie dużo ich chyba było na chodzie po pierwszych miesiącach walki.

Ale nie czepiam się, staram się u siebie trzymać minimum poprawności historycznej, ale doceniam też projekty Miga Jimeneza lub Adama Wildera, którzy pewnie nie widzieliby nic złego w zrobieniu KW-2 w zimowym camo szturmującego berlińskie zoo

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

 

Saty, nie ukrywam, w dużym stopniu odczytałeś moje intencje. co do krzyży przyznam, że masz rację. Mam momentami podobne wrażenie, choć wiem, że biała farba była kładziona po naniesieniu kalkomanii. Myślę, że ten efekt wynika z racji, że czym innym jest biały kolor kalkomanii ,a czym innym biała farba.

 

Ile KW-2 przetrwało do zimy i ile z nich Niemcy wykorzystywali, szczerze mówiąc nie wiem. Ale trochę zdjęć potwierdzających takie sytuacje jest. Choćby tutaj:

http://beute.narod.ru/Beutepanzer/su/kv/kv-2/kv-2_zbv66-2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę iż na pewno ma go na myśli on robi zawaliste figury dlatego może krytykować .

Dla mnie całość prezentuje się imponująco .

Gratuluję udanej pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do miny to się zgadzam. Ogólnie podobają mi się cienie jakie osiągnąłem na kubraku i zarumienienie twarzy. Oczy faktycznie trochę słabiej, podobnie wyszły u desantowców. Choć zależnie od odległości i kąta z jakiego się ich ogląda czasem oczy wyglądają lepiej. Na pewno następnym razem zrobię oczka też mniej kontrastowymi kolorami. Tu jest praktycznie czysta biel i czysty granatowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.