Skocz do zawartości

MiG 21 n/b 9107 "ZŁOTY" Fujimi/QB/Pavla/Ardpol/1:72


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

I nie wytrzymałem ./Dzieki Marek D za impuls / Wiem ,że mam kilka rozpoczetych modeli kilka planowanych ale postanowiłem skleić MiGa poniekąd za sprawą Mikołajowych marudzeń w dziale pancernym, będzie to raczej"szybki"projekt .W zasadzie z pudła plus KM1 z Pavli ,wloty powietrza ,garb i st.pionowy QB ,kalki Ardpol.Złoty bedzie z Motipa do Daewoo Matiz /i tu mam pytanie jak spuścić farbę ze spreja ,że by malować aero?/a jaki mam dać na spód?

Z góry dziekuje za pomoc

 

Oryginał /mój będzie w lepszym stanie/

 

25698s.jpg

 

Dodatki

 

dsc08329fd.jpg

 

I to co dzisiaj zmalowałem

 

dsc08331j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Och, jakże dumny jestem ze skuteczności swej. Jam to - nie chwaląc się - sprawił.

Tylko żeby ładny był ten szybki! Wiesz, że jest jeden złoty - wprawdzie w 48 - który wyznacza poziom jakości.

Jak to mówią w wojskach lądowych - zasiadam w pierwszym rzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie, tzn? Przytykam taką rurkę do wylotu spreja. Te zwykłe, sklepowe są trochę za wąskie, w McDonaldzie dają o szerszym promieniu (zależy też jaką potrzebujesz do spreja). I psikam prosto do słoika. Tylko czy to się sprawdzi w przypadku farb, to nie wiem. Możesz sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, a czy podasz namiary na zastosowane dotychczas farby? Czy jakoś szczególnie polerowałeś metalizer na stożku i dyszy? Mają taki ładny neutralny połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Babcia .

Seweryn ,jak nie ten motip to jaka farba modelarska ?

Bartek :kokpit malowałem farba własnej receptury ,zrobiłem 10ml z różnych farb Gunze C ale jakich i jakie proporcje nie wiem ,metalizer to MR Metal Stal ,kładziony na szarego motipa i polerowane srajtaśmą ,zieleń to Gunze C 136 Russian Green

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Babcia .

Seweryn ,jak nie ten motip to jaka farba modelarska ?

Bartek :kokpit malowałem farba własnej receptury ,zrobiłem 10ml z różnych farb Gunze C ale jakich i jakie proporcje nie wiem ,metalizer to MR Metal Stal ,kładziony na szarego motipa i polerowane srajtaśmą ,zieleń to Gunze C 136 Russian Green

Ja proponuję coś z Gunze, albo Alclad, bardzo ładne złoto daje też TS z Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie nie miałem wątpliwości, że jak rozpoczniesz nowego MIGa to będzie to coś wyszukanego, ostatnio zakupiłem trochę Alcladów i muszę powiedzieć że są to produkty profesjonalne, powinieneś spróbować złoto właśnie z tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie chodź pytanie postawiłeś Tomkowi to pozwolę sobie odpowiedzieć . Alcladów nie trzeba rozcieńczać porostu wlewasz do zbiorniczka i malujesz oczywiście przedtem trza dobrze wymieszać. A ciśnienie na którym powinno sie malować to 1-1,5 bar w odległości ok 4-6 cm tak ze 2 warstwy tą 2 warstwę możesz kłaść po 10 minutach, pełny czas schnięcia to 24h a i jeszcze dodam ze przedtem trza model pokryć panem surfejserem a a na to czarna błyszcząca ale pewnie to wiesz A czy ci zapcha dysze to nie wiem Alclad nie ma jakoś grubego pigmentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy Alclad nie zatkał mi mojego silwerlajna.

W ogóle uwielbam malować tymi lakierami, (po paru próbach rzecz jasna) świetnie się nakładają, szybko schną i mają naprawdę wyśmienite barwy.

Minusy: 1) zdarzająca się czasami (nie odkryłem jeszcze, od czego to zalezy) zła interakcja z taśmą tamiji, 2) powierzchnia musi być naprawdę doskonale przygotowana - nie tyle ze względu na włąściwości kryjące farby, co obnażanie kazdej nierówności (wiem, że to truizm, ale tak naprawdę dopiero po samodzielnym wykonaniu malowania rozumie się różnice pomiędzy kryciem "zwykłą" farbą a tymi metalizerami).

 

ps. Alcladowy Black Gloss ma leciutką tendencję do zalepiania dyszy 0,2 - ale też raczej po wielokrotnym użyciu bez przemywania aero.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a powiedz mi prosze jak sie z nimi obchodzic ,czym rozcienczać ,jak malowac/cisnienie/ i czy przez dysze w H&S Ultra przejdzie bo Mr.metalic zapycha dysze za gruby pigment i maluje stara piwata.

 

Alclad do jeden z niewielu środków których nie rozcięczasz, ja używa H&S z dyszą 0,2 i nie ma problemu, efekt rewelacyjny po moich obecnych warsztatach mam w kolejce MiGa 15 gdzie będę używał aluminium i duraluminium - robiłem próby zaraz jak dostałem przesylkę z Alcladami efekt rewelacyjny, poza tym jedyny producent który aplikuje kluki mieszające do pojemnika - niestety Robercie nie mam w swoim warsztacie złota ale widziałem je w ofercie i moim zdaniem nadaje do Twojego projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K_Mazur:

...i jeszcze dodam ze przedtem trza model pokryć panem surfejserem a a na to czarna błyszcząca...

To trochę nie tak jest. Są Alcaldy, które kładziesz bezpośrednio na Pana Powierzchniaka i takie, pod które oprócz Powierzchniaka stosuje się czarny połysk.

Jeżeli chodzi o zapychanie się aerografu Alcladem, to nie ma takiej opcji, żeby zapchał dyszę (przynajmniej mi się to nie zdarzyło, używałem aerografów: piwata, Iwata, Tamiya, H&S, ruskim jednofunkcyjnym nie próbowałem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Robert ty papierośniku, żeby ci się zaraz te dwie firmy do d...y nie dobrał za te fotki (apropos praw autorskich )

 

jestem na tym samym etapie tego samego zestawu tylko z miecznikiem

 

czekam na Twoje próby z malowaniem, sam jestem ciekaw jak ten gold wyjdzie tymi lakierami co proponujecie.

Szkoła na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.