Skocz do zawartości

Challenger 1 Mk.3, King's Royal Hussars, Kosowo 1999 (1/35)


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też będę tu chętnie zaglądał bo mam tego Challengera ale będzie on w jedynie słusznym malowaniu "Szczurów Pustyni" z "Pustynnej Burzy", a co z lufą? Challenger uzbrojony jest w gwintowane działo, a zestawowe jest co najmniej denne.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, to mocowanie rolki. Swieta mi nie sluza...

Foto 20 pokazuje jak zbudowany jest napinacz. Masz taki krotki wahacz, zaosiowany na dole do tego odlewu ktory dokreca sie do kadluba. U gory wahacza masz doczepiona oske, i od tylu przymocowana jest sruba ktora reguluje sie napiecie. W CR2 ta sruba jest zastapiona hydraulicznym silownikiem ktory wetkniety jest za tym caly ustrojstwej pomiedzy wzmocnieniami i przykrecony do kadluba.

Wrzucilem ci pare zdjec podlogi pokazujace te wszystkie otwory. Zobacze czy uda mi sie zlokalizowac jakis rysunek zeby mozna bylo dokladniejsze wymiary zdjac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto 20 pokazuje jak zbudowany jest napinacz. Masz taki krotki wahacz, zaosiowany na dole do tego odlewu ktory dokreca sie do kadluba. U gory wahacza masz doczepiona oske, i od tylu przymocowana jest sruba ktora reguluje sie napiecie. W CR2 ta sruba jest zastapiona hydraulicznym silownikiem ktory wetkniety jest za tym caly ustrojstwej pomiedzy wzmocnieniami i przykrecony do kadluba.

Wrzucilem ci pare zdjec podlogi pokazujace te wszystkie otwory. Zobacze czy uda mi sie zlokalizowac jakis rysunek zeby mozna bylo dokladniejsze wymiary zdjac.

 

Kurcze...

 

Ja sobie żartuje a tu widzę poważna budowa się szykuje... Tym chętniej popatrzę... Może wyjmę swojego Abramsa z pudełka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulowany jest w obu przypadkach z tym ze w CR1 recznie a w CR2 hydraulicznie ze stanowiska kierowcy. Masz tam dzwigienki i dajesz wiecej lub mniej cisnienia na dowolna strone. Ale nie jest to system automatyczny. Gasienice reguluje sie dosc czesto. Albo ze wzgledu na zuzycie samej gasienicy albo w zaleznosci od typu terenu po ktorym jezdzisz, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Abrams M1 pierwsza wersja produkcyjna z działem 105mm. oraz wersja M1A1(HA) jak heavy armor ze wzmocnionym opancerzeniem wieży i przodu kadłuba . A dla mnie najlepszy jest ten wyposażony w trał wykopowy ( mine plow) mam 2 takie .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.