Teraz jest So cze 24 2017, 12:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: [HUMVEE] Hummve 1025 1/35 academy
PostNapisane: So lip 17 2010, 17:50 

Po pierwsze to witam , jest to mój pierwszy post na foru i zarazem rozpoczęcie mojego pierwszego modelu w skali 1/35. Zrobiłem kiedys samolot w skali 1/72 lecz nie był on fascynujący. Zakupiłem dzisiaj M1025 od academy. Narazie mały inbox.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz już oszlifowane początki.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: So lip 17 2010, 17:58 

No to witam mam nadzieje ,ze ci ładnei wyjdzie ale pytania to kieruj Do:
Kubisza,Zderzaka,Qudłatego i Baldpumy oni na ty msie najbardziej znają
ja ci nie pomogę

W kolejce: Biber(lekko zaczęty),
,BTR-152,humvee,Merceds Wolf
Wiem ,że to trochę dziwne ale ja te modele sklejam szybko(2-3dni)

Tytuł:
PostNapisane: N lip 18 2010, 16:54 

Więc tak : Sklejone kanistry, sklejony bak, podwozie oszlofowane z przyklejonymi amortyzatorami.

Obrazek

Jak mam zlikwdować linię która powstała po sklejuniu dwóch połówek baku ? Zniknie po malowaniu ? Jest ona dosyć widoczna. Próbowałem ściągnąć ją skalpelem - nic. Pilnik - nic. Co robić ?

Tytuł:
PostNapisane: N lip 18 2010, 17:08 

Cześć, jeżeli w dotyku miejsce sklejenia jest niewyczówalne to po malowaniu powinno być ok, jeśli nie to trzeba szpachlować i szlifować.

Tytuł:
PostNapisane: N lip 18 2010, 17:08 

lampard napisał(a):
Jak mam zlikwdować linię która powstała po sklejuniu dwóch połówek baku ? Zniknie po malowaniu ? Jest ona dosyć widoczna. Próbowałem ściągnąć ją skalpelem - nic. Pilnik - nic. Co robić ?

Linia raczej nie zniknie po malowaniu, chyba, że zalejesz bardzo grubą warstwą ale wtedy stracisz detale więc to raczej zły pomysł by to tak zostawić.
Jeśli to wypukłość to nie ma rady trzeba szlifować aż do skutku.
Jeśli to wklęsłość to trzeba by użyć w tym miejscu szpachli a potem wygładzić spoinę.

Edit:
Zawsze możesz sprawdzić malując cieniutką warstwę podkładu i oglądając pod światło czy ta linia będzie przeszkadzała po malowaniu właściwego kamuflażu.

Tytuł:
PostNapisane: N lip 18 2010, 17:25 

Cześć.

Jeśli chodzi o model firmy Academy, to przygotuj się, że takich niedokładności jak z bakiem będzie więcej. Niestety dużo szlifowania i uzupełniania ubytków Cię czeka.

Napisałeś, ze to Twój drugi model. Domniemam więc, że jesteś początkującym modelarzem, a co za tym idzie pewnie nie masz zbyt dużego warsztatu. Dobrze jednak, abyś zaopatrzył się w szpachlę modelarską. Na początek wystarczająca będzie ta firmy Wamod w tubce. Jest tania, a wystarczająco dobra, tylko wyschnąć musi porządnie. Przydatna będzie nie tylko do niwelowania nierówności na łączeniach elementów, ale także do uzupełniania śladów po wypychaczach ramek. W tym modelu niestety dużo z nich jest w miejscach widocznych.

Gdybyś miał jakieś pytania to pisz śmiało. Polecam też zajrzeć do TEGO działu forum, a także TUTAJ gdzie znajdziesz sporo zdjęć budowanego przez Ciebie modelu.

Jeszcze taka rada techniczna: robienie zdjęć na podkładzie z mapy fizycznej nie jest dobrym pomysłem. O wiele lepsze będzie jednolite tło. Połóż po prostu jakiś biały karton. :)

Tytuł:
PostNapisane: N lip 18 2010, 18:48 

A nada się na to specyfik "mulliput" ? U mnie w sklepie modelarskim jest on po 10zł, a szpachle 30+. Wreszczie udalo mi się wyrównać bak, szlifowałem szlifowałem i oszlifowałem!
Warto zaopatrzyć się w Mr. surfacer 500/1000 ?
Jaka szpachla najlepsza ?

Tytuł:
PostNapisane: N lip 18 2010, 20:13 

lampard Nie Oszczędzaj na żadne wamody nie wamody. Raz zainwestuj i kup szpachlę TAMYI Tubka zwykłej szarej oscyluje w granicach kilkunastu zł - w zależności od źródła zakupu.
A naprawdę zafundujesz sobie komfort.

Wamod źle wymieszany - co nie jest takie łatwe niekiedy potrafi schnąć nawet kilka tygodni lub łuszczyć się jak talk.

Jak nie masz u siebie w sklepie jakiejś czysto modelarskiej szpachli w przyzwoitej cenie udaj się do jakiegoś supermarketu i kup szpachlę samochodową, taką dwu składnikową.
Cena też około kilkunastu zł za puszkę (jak będzie wybór kup paką wykończeniową jest bardzo gładka. Takiej z wypełniaczem z włókna szklanego nie polecam), raczej nie kupuj do tworzyw sztucznych jest plastyczna po zaschnięciu i średnio wytrzymała.
Schnie taka szpachlówka w kilka minut w zależności ile dasz katalizatora. Dobrze się trzyma i dobrze obrabia pilnikiem.

Jak nie wiesz czy dane łączenie jest dobrze wyszlifowane, zrób kreskę po łączeniu markerem, takim zwykłym nie zmywalnym z papierniczego. Jak będziesz szlifował łączenie widzisz czy masz równo. Marker pozostanie nie zeszlifowany w każdej nierówności i szczelinie.

Jak kleisz i wiesz, że będzie tam szlifowanie daj na łączenie trochę więcej kleju. bardziej nadtopi plastik i po ściśnięciu powstanie naturalny, plastikowy, wypukły szew który po zeszlifowaniu da Ci klejenie bez rowka.

Życzę udanego modelu i przyjemności z klejenia :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 19 2010, 7:20 

lampard - bardzo proszę, nie rób zdjęć na tle pstrokatej mapy :roll: Poszukaj choćby czystej kartki papieru...

Czy chciałbyś dołączyć do projektu grupowego HUMVEE? Wtedy Twój warsztat zostałby przeniesiony do tego działu forum.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 26 2010, 0:07 

Była bardzo duża przerwa w relacji, z różnych powdów. Brak farby, brak aparatu. Jutro ruszam pełną parą z modelem. Dałem już czarny podkład na podwozie i na bak. I czy farbka któr malowałem jest dobra ? Humrol Acrylic 85.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 26 2010, 7:12 

Rozumiem, że brak odpowiedzi na zaproszenie do projektu grupowego Humvee oznacza brak chęci na wzięcie w nim udziału? Oczywiście nie ma obowiązku, możesz prowadzić warsztat tutaj.

Humbrol Akryl? Na pewno dobra jest olejna Humbrol 85 - czarny półmat. Ale tylko na ramę. W oryginale zbiornik jest wykonany z białego, mlecznego tworzywa sztucznego, które z czasem żółknie.
Przy okazji - felgi powinny być pomalowane kolorem czarnym matowym - przy 3-kolorowym kamuflażu NATO - oraz czarnym matowym lub piaskowym - przy malowaniu piaskowym.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 26 2010, 14:46 

Zrobię osobny temat w projekcie Hummve , lecz będzie to juz skończony model. A teraz ponawiam moje pytanie, czy specyfik mulliput nada się zamiast szpachli ? U mnie niedość że normalnie jest droga to w tej chwili nie ma.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 26 2010, 14:51 

lampard napisał(a):
Zrobię osobny temat w projekcie Hummve , lecz będzie to juz skończony model.

W projekcie Humvee ustaliliśmy zasady, że mogą się tam pojawić tylko modele w pakiecie warsztat+galeria. W takim razie już nie namawiam. Ewentualnie gdybyś miał ochotę - zapraszam na nowe forum Humvee - niebieski banner w moim podpisie.

Co do miliputu - nie znam się :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 02 2010, 0:42 

Jaki kolor humbrola polecasz na bak ? Myślę w tej chwili nad malowaniem, raczej będzie polaczek. Jeszczę proszę admina o przeniesienia tematu do działu "HUMMVE".

Ponawiam pytanie co do mulliput'u !

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 02 2010, 7:23 

lampard napisał(a):
Jaki kolor humbrola polecasz na bak ?

Na pierwszym zdjęciu poniżej masz bak nowy - matowy kolor biały (Humbrol 34). Na dwóch następnych zdjęciach jest bak po długim użytkowaniu - pożółknięty. Ja baki w swoich modelach maluję kolorem Pale Stone (Humbrol 121). Może nie jest to do końca to, co powinno być, ale jestem z efektu zadowolony.
Obrazek Obrazek Obrazek

lampard napisał(a):
Myślę w tej chwili nad malowaniem, raczej będzie polaczek

Jeśli chodzi o polaczka, to musiałbyś dorobić mnóstwo elementów, drugie mnóstwo wymienić. Sugeruję zdecydowanie jakieś malowanie standardowe USA - trójkolorowe NATO albo piaskowe.

lampard napisał(a):
Jeszczę proszę admina o przeniesienia tematu do działu "HUMMVE".

Napisałem do Moderatora o przeniesienie Twojego tematu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

REGULAMIN FORUM