Skocz do zawartości

[galeria]PZA Loara, scratch 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po długiej walce skończyłem wreszcie pojazd. Jestem bardzo zadowolony z niego ponieważ jest to mój pierwszy w życiu scratch. Chciałem mieć ten pojazd w swojej kolekcji ale wcześniej umiejętności mi nie pozwalały. Teraz jak już opanowałem jakoś modelowanie postanowiłem, że zbuduję Całość opierałem na zdjęciach z internetu. Wiadomo, że będą różnice i sam widzę kilka miejsc, które bym trochę inaczej zrobił ale i tak cieszę się, że dotarłem do końca budowy. Wiecie jak to jest. Człowiek się napali na coś a potem nie dajemy rady wykonać. Na szczęście jakoś miałem dużo zapału i nie miałem chwil zwątpienia .

Dobra czas powiedzieć kilka słów o modelu.

Jest to model robiony na podwoziu T-72 Dragona. Reszta to wszelki złom modelarski i polistyren w arkuszach.

Model by nie powstał bez pomocy kilku kolegów z forum:

Ł.Sosnowski odsprzedał mi T-72 z recyklingu

szwabu87 6-cio śrubowe koła od Zvezdy

Shilka (Robert T.) gąsienice Tamiya od Challengera 2

czas na zdjęcia (wreszcie wyszły już bliższe realnemu wyglądowi):

DSC02487.jpg

DSC02486.jpg

DSC02485.jpg

DSC02483.jpg

DSC02482.jpg

DSC02481.jpg

DSC02479.jpg

DSC02478.jpg

DSC02477.jpg

DSC02476.jpg

DSC02475.jpg

DSC02474.jpg

 

Dziękuję wszystkim zaglądającym i komentującym A teraz możecie oceniać, ale delikatnie bo to moja pierwsza samoróbka

 

Warsztat jest tutaj: viewtopic.php?t=17773

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ladnie wszystko wyszlo, wiem z wlasnego doswiadczenia ile radochy dostarcza zbudowanie modelu wlasnym sumptem. Jedna rzecz ktora bym zmienil, to zmatowil model bardziej, troszke sie za bardzo swieci.

Jeszcze raz gratulacje swietnego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym nie widział relacji w życiu nie powiedziałbym, że to scratch

I jak zwykle obłędne umiejętności pędzlowania

Co następne planujesz z pojazdów? Bo już się nie mogę doczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co następne planujesz z pojazdów? Bo już się nie mogę doczekać

Hmm sam nie wiem, teraz miało być coś naszego ale przedwojenne czyli PZinż 152 od Choroszego w skali 1:35. Jednak wydaje mi się, że trochę poczeka bo już od 2 tygodni chodzi mi po głowie zrobienie kolejnego scratcha ale latającego. Ma być na granicy współczesności i sf. Ten pomysł nie daje mi spać w nocy Ale o tym narazie Wszystko się wyjaśni wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ukończenia tego projektu - nie tylko cieszy serce polskiego modelarza, ale i umysł - sporo roboty scratchowej oraz oko - brudzing wyszedł przyzwoicie.

 

Raz jeszcze gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały model, widać że włożyłeś w niego dużo pracy. Bardzo mi się całość podoba

 

[quote name="Roobert"...Jednak wydaje mi się, że trochę poczeka bo już od 2 tygodni chodzi mi po głowie zrobienie kolejnego scratcha ale latającego. Ma być na granicy współczesności i sf. Ten pomysł nie daje mi spać w nocy Ale o tym narazie Wszystko się wyjaśni wkrótce.

 

A czy to ma być polska maszyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ma być polska maszyna?

Nie, trudno właściwie powiedzieć jakiej nacji ale jak dojdzie do warsztatu to się wszystko ładnie wyjaśni

 

Ł.Sosnowski gdyby nie Ty to tej Loary pewnie jeszcze długo by nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij zdjęcia do jakiejś firmy może zaczną produkować takowy modelik
Albo do Bumaru z informacją,że ruszasz z produkcją seryjną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobert, szczerze mówiąc, jak brałeś się za ten projekt, myślałem że nie dasz rady. Ot kolejny rozgrzebany, za ambitny pomysł. Teraz przyznaję się do błędu i wielki szacunek za ten model! Jest na prawdę świetny. Nie przejmuj się niedoróbkami, bo są niezauważalne i nie wpływają na ogólny wygląd. Strasznie fajnie się prezentuje i cieszy oko, a do tego jest NASZ:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.