Skocz do zawartości

Peterbilt 377 + Trailer Tank


Grubyjg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po przeglądaniu forum, postanowiłem zakupić pierwszy model, wybór padł na petka 377 italeri. W planach ma być czarny, wnętrze bordowe. nie będe wzorował sie na konkretnym egzeplarzu. Ponieważ to mój pierwszy model będe zadawał dużo pytań i prosze o wytykanie mi błedów. Dzisiaj zrobiłem tyle:

33322ddb40e14f9emed.jpg

pudło

5b7654613fc9ad81med.jpg

rama

2363fca256541b54med.jpg

49487d990cbd7c37med.jpg

fad5d78f5a9bc999med.jpg

tylnie mosty (będę jeszcze je slifował)

6cce5e1cd676ec3fmed.jpg

11137afa2e0096e2med.jpg

 

pozdrwaiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a idź pan w :bip:!

A to niby czemu

Pierwszy model, początek prac, jak na razie to nie wiele widać.

Żeby móc coś więcej powiedzieć to trzeba by chyba zaczekać na większy kawałem modelu ...

Pomimo iż takie pojazdy nie są moimi ulubionymi to jestem ciekaw co z tych prac wyjdzie.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sławko Bardzo dobrze Ci idzie tak trzymaj!

 

Na youtube jest relacja jak gość sklejał ten model w partach.

 

http://www.youtube.com/watch?v=v84MLu-5x98&feature=related - może Ci coś się przyda, ale warto oglądnąć.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sławko Bardzo dobrze Ci idzie tak trzymaj!

 

Na youtube jest relacja jak gość sklejał ten model w partach.

 

http://www.youtube.com/watch?v=v84MLu-5x98&feature=related - może Ci coś się przyda, ale warto oglądnąć.

 

Pozdrawiam.

Wypada podziękować choć to jednak nie mój warsztat

A dobre słowo i link na pewno przydadzą się autorowi rozpoczętych prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A To, przepraszam za mój błąd

 

Jakoś coś mnie tak zmyliło. Przepraszam autora tego warsztatu. Myślę, że Grubyjg się nie obrazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosty będę musiał jeszcze raz przelecieć szpachlą a potem zesłifować, bo zabardzo się pospieszyłem i widać łączenie. Film obejrzałem już ze 3 razy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś coś mnie tak zmyliło. Przepraszam autora tego warsztatu. Myślę, że Grubyjg się nie obrazi.

 

Nie obrazi. Dziękuje za odpowiedzi.

 

a idź pan w :bip:!

 

Tu koledze chodziło chyba o to że na początku nie było widać zdięć bo zły link wkleiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia przy pierwszym modelu. Jak na razie zaczales bardzo dobrze, bo niektorzy nigdy nie szlifuja laczen jak w przypadku twoich mostow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

 

Ma ktoś może zdjęcia ramy tego modelu (okablowanie itd.). Dużo szukałem ale na stronach polskojęzycznych nic nie znalazłem a po angielsku niewiem jak sformułować. Więc jak ktoś coś ma, to był bym wdzięczny.

 

Narazie przygotowałem mosty i poduchy do malowania.

dff55f56a8c07c2fmed.jpg

skleiłem przednie zawieszenie, dla mnie najważniejsze to to ze się skreca

e13601224b7e2001med.jpg

no i tu mam pytanie

9a04868b8db38c35med.jpg

na ramie są miejsca

wypukłe: które niczemu nie służą, mam je ześlifować?

wklęsłe: które też niczemu nie służą, mam je zaszpachlować?

moje pytanie dla was może być oczywiste ale wolę zapytać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsara2008 dzięki za odpowiedź, już wiem czym się dzisiaj zajme.

 

Jaki kolor ma rama w petkach, czarny czy czerwony mat? I dalej proszę o zdjęcia ramy. Już też wiem że kolor silnika nie będzie orginalny, u mnie bedzie żółty.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsara2008 dzięki za odpowiedź, już wiem czym się dzisiaj zajme.

 

Jaki kolor ma rama w petkach, czarny czy czerwony mat? I dalej proszę o zdjęcia ramy. Już też wiem że kolor silnika nie będzie orginalny, u mnie bedzie żółty.

 

Pozdrawiam.

 

Kolego nie chcę się czepiać, wydaje mi się jednak że oryginalny silnik był właśnie żółty.

 

Tu masz ciekawy filmik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wydawało mi się że są takie zilonkawe, ale może coś pomieszałem. Filmik się przyda bo dokładnie widać silnik i ramę.

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z jakim silnikiem był Petek. Jeśli robisz go z Caterpillarem, to żółty, jeśli Detroit Diesel (a taki jest w modelu) to powinien być sraczkowato zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 378 miałem CATERPILLAR i myślałem,że italka do tego też wpakuje więc taki kolor doradziłem,ale silnik tak jak rama, kabina może być w dowolnym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

Dzisiaj skleiłem silnik:

68b1a26d4b3d2a44med.jpg

52479748e9e214bbmed.jpg

I przygotowałem ramę do malowania:

36b37d3d148ff530med.jpg

 

Jutro będę malował silnik i ramę, silnik będzie napewno źółty, a rama jeszcze niewiem, albo czarny albo czerwony mat może coś doradzicie? Oprócz tego skleiłem kilka elementów silnika i przygotowałem do malowania.

To rama Czarna czy czerwona?c

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze malowanie, i pierwsza porażka, silnik trafił do DOT4, rama i jej elementy pomalowane podkładem, zdięć nie ma bo aparat uszkodzony ( mama robiła zdięcia łabędziom, i spadł jej aparat do rzeki). jutro wrzuce jakieś fotki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsza sprawa z utopionym aparatem....

 

Ja tam się cieszę, będzie powód by kupić nowy, lepszy. A narazie będę zdjęcia robił telefonem.

 

Tak uważaj na Dot4 potrafi plastik zjeść

 

Byłem przed chwilą w piwnicy i silnik cały, farba zeszła, umyć i prysnąć podkładem.

 

I mam pytanko:

Na niektórych elementach pojawiły się takie pęcherzyki malutkie, co zrobiłem żle?

55a4f09e00baab64med.jpg

 

Dodam że przed malowaniem było myte w wodzie z ludwikiem, suszone suszarką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.