Skocz do zawartości

AZ MODEL


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

A. Gamoń ze mnie No faktycznie . Jak zrealizują tę zapowiedz to wielu fanów polskich skrzydeł będzie zadowolonych. Prawde mówiąc poza siedemnastkami z Broplanu i chyba Dragon coś kiedyś robił to w siedemdwójce niema modeli Miga -17 . Nie liczę PFuf z Kopro i z naszego ZST bo to koszmarki takie. No czeski to jeszcze ujdzie. Da się z niego coś zrobić ale ten polski to karykatura Miga -17 PF.

Dzięki krystek za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę PFuf z Kopro i z naszego ZST bo to koszmarki takie. No czeski to jeszcze ujdzie. Da się z niego coś zrobić ale ten polski to karykatura Miga -17 PF.

 

przecież nasi wzięli formy prosto od czechów, ZTS kupe lat tłoczył modele ze znaczkiem KP wewnątrz kadłuba, tyle że je ostatnio spróbowali "zupgrejdować" wyszlifowali i poryli linie wklęsłe, ale model praktycznie wciąż ten sam.

 

Dragon i owszem, ale słyszałem że był tylko na rynek amerykański, jak ktoś miał to przywieziony, tak więc unas niebywale trudny do zdobycia, nie słyszałem o reedycji.

 

pozdrawiam!

 

p.s. myślę że model kolegi Cinekf1 -> viewtopic.php?p=311123#311123 pozwala przekonać iż nie jest to taki koszmarek i da się coś ładnego z tego zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tej ( między innymi ) podstawie stwierdziłem ze da się coś z niego ( czyli z czeskiego KP) zrobić. Koledze Cinekf1 wyszedł bardzo fajnie. Naprawde mi się podoba .Sam ich chyba ze trzy skleciłem.

Co do tego polskiego to jeśli to jest ,, podrasowany" KP to gratuluje tym sztukmistrzom od form z ZST że potrafili go tak spi.artolić.

Z drugiej jednak strony to łeb bym se dał uciąć że to był całkiem NOWY model na polskim rynku. KP to żenił Mastercraft . To wiem . Ale żeby ZTS Plastyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig-17PF z Kopro moim zdaniem to jednak koszmarek. Skorygowanie pochylenia statecznika pionowego to dla amatora rzecz zupełnie nie do przejścia, a ta wada psuje zupełnie linie modelu (nos jeszcze do biedy mozna skorygować).

To coś po prostu tylko przypomina Miga-17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Super!!!

Brakowało ogólnie dostępnego dobrego modelu tego samolotu.

Bilek/ Dragon mimo zalet miał też swoje wady, z kórych główną jest brak modelu na rynku i kosmiczne ceny jakie w związku z tym trzeba za nie płacić (o ile pamietam, modele Dragona które widziałem ostatnio na alledrogo, poszło za ponad 100zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pierwsza konfrontacja z planami Jurgensona wypada marnie dla modelu AZ. Rozpietośc -za duża ,grzebienie krzywe, rozmieszczone na kazdym skrzydle w róznych odstepach. Wneki podwozia -zbyt małe i zbyt blisko krawedzi natarcia .Diwny podział technologiczny dolnych połowek, linia klejenia ,,idzie ,, po skosie na całej długosci klap.

Kadłub- odnosze wrazenie że ,,matka,, był stary KP ,ta sama srednica kadłuba . O ile kąt natarcia statecznika pionowego jest OK , to spływ juz nie .

Hamulce aerodynamiczne zaznaczone jako wypukłe blachy /nakładki/.

To na razie tyle .

 

Przy cenie 70 PLN zastanowił bym sie nad przeróbką Migów -15 zarówno HB jak i KP.

 

Acha, kabinka tak płaska jak w Dragonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub - przydługi o pierścień wlotowy.

Skrzydła a właściwie rozpietośc ,sądze że po odcięciu przejścia skrzydło kadłub na kadłubie ,przywrócimy normalny wymiar ,z tym że , krawedz spływu do pierwszego grzebienia będzie zbyt płytka o ok 2 mm.

Zakończenia stateczników/sterów wysokości też trzeba poprawić -dosztukować.

 

PS. Odnalazłem elementy Dragona ,to zbiorniki podwieszane oraz osłony podwozia. To chyba taka kompilacja -stary KP plus Dragon

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest tak, jak pisze em, to chyba mam już swój typ w kategorii "Rozczarowanie roku" ....

 

Firma AZmodel to niestety wielkie rozczarowanie. Zwykle kopiują modele żywiczne lub stare wtryskowe w swojej technologii, poprawiając część błędów i tworząc nowe swoje...Wielkim rozczarowaniem były tak samo dla mnie ich Gauntlety, Hurricane czy Spitfire wczesnych wersji. Mimo to kupię tego MiGa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też liczyłem na tego MiG-a od AZ, za drogi jak dla mnie. Chociaż koła ma fajne. Gdyby kosztował ok. 20 zł to kupiłbym go dla samych kół i paru elementów podwozia. Może jakaś firma weżmie się do roboty i zrobi w 1/72 porządnego Su-7 i Su-20. W tym temacie też jest pusto od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Su-20 mozna zrobic z zestawu Su-7 KP plus Su-22UM3K Bilka .Da sie ładnie przeszczepic w jedną całość ,choc jesli ktos będzie to robił to zwróccie uwage na nie symetryczna prawa przednią część w Su-7 .

 

Dwadzięścia złotych, heh ,pamietam jak jeszcze nie dawno latałem do KTW i Cieszyna po modele .I sie opłacało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.