Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym , iz moja wiedza na temat  "odkurzaczy ze skrzydełkami "  czyli wspólzcesnych odrzutowców balansuje gdzies na  poziomie "bociana we mgle" pozwalam sobie zadac pytanie w tej kwestii.  Jaka jest róznica między Su 20 a Su 22 . A pytam dlatego , że mam chęć zrobic model  takowej maszyny. NA oku mam  "Smer 0855 Suchoj Su-17/22 M3". Myk w tym , że chciałbym "palnąć " go w naturalnym kolorze metalu . Su 20 chyba takowe bywały , a Su 22 raczej nie. No chyba ze jestem w błędzie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm1 skonkretyzuj nieco co chcesz zrobić docelowo.

Pytasz o malowanie w naszym lotnictwie?

Jeśli interesuje Cię Su-22M3 to ta wersja u nas nie latała. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grzes napisał:

@boberm1 skonkretyzuj nieco co chcesz zrobić docelowo.

Pytasz o malowanie w naszym lotnictwie?

Jeśli interesuje Cię Su-22M3 to ta wersja u nas nie latała. 

 

 Cóz - ciut zagmatwałem . Mea culpa !. 

Otóz - chciałbym wykonac model Su 20 w NMF . I szukam modelu który pozwoliłby mi na takową realizacje . Miałem nadzieję że da się coś z onegoz Smerowego plastiku "wyrzeżbic " relatywnie małym nakładem sił i środków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, boberm1 napisał:

...  że da się coś z onegoz Smerowego plastiku "wyrzeżbic " relatywnie małym nakładem sił i środków. 

owszem da się. Jednak nie małym nakładem sił. Co do środków to może być różnie.

Był taki temat, niestety część zdjęć nie istnieje:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirage3 napisał:

I kasy na taki ekskluzywny złom 😅

  Oj tam. Hobby plus kasa , hmmm.....

Finalnie zamówiłem inny złom w MojeHobby . A mianowicie Su 7 . Jedyny słuszny "Smer" :-))) w 1/48. Zobacze czy mój -pożal sie boże - warsztat pozwoli mi na zrobienie zcegos poprawnego z tej staroci.

MiGacze może póżniej :-))

BTW; Su 20/22 czy jak mu tam -  i tak zrobie w przyszłości. Jak mnie zbierze na łaciate rury:-))

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
8 minut temu, Maxy napisał:

Jakie są użyte  kolory? szare czy zielone?

Jest to obecnie stosowany kamuflaż, czyli szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Taka ciekawostka. Su-22UM3-K z 39 elt sfotografowana 5.06.2003 w czasie ćwiczeń "Chopin 2003".397998931_24152284524386995_322833801032669902_n.thumb.jpg.ead94fa74ce9f45fa9892c5d1bca0d38.jpg

Foto: Rafał Tokarski

 

Twórca malowania, Arkadiusz Pasternak, na FB pisze tak:

"Kazali jakoś podmalować , to ojechaliśmy ją natryskowo olejną , bo trwalsza powłoka niż nitro . 2 dni to zaklejanie napisów eksploat i 1, 5 dnia malowanie . Na oblot poszła lekko wilgotna i tylko z czerwonym obrysem wlotu powietrza żółte wypełnienie i czarne paski dokończyliśmy po oblocie 😛😂Sam uczestniczylem.w tym niecnym procederze . 😛Samolot oblatywał śp gen Andrzejewski i nawet nie zauważył że złotego na wlocie brakuje"

"była na tzw "pracach" czyli po 200+40/-20 h nalotu . Odnowić powłokę lakierową . ...ciekawe czym ... Z technikiem właścicielem sami te farby zakupiliśmy . Kazali odnowić , odnowiliśmy . Nawet , te odcienie brązu prześwitujące , daliśmy szeroką mgiełkę z pistoletu natryskowego . Ja mieszałem proporcje farby , nafciarz Piotrek psikał , potem zmiana ręki . Wbrew pozorom , takie partyzanckie malowanie daje po nadgarstku i stawie łokciowym . Nagrody pieniężnej za to nie dostaliśmy ."

 

Edytowane przez Wymysl
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tle świdwińska APA z równie oryginalnym kamuflażem.

Pamiętam, gdy pierwszy raz widziałem jej fotki, doszedłem do wniosku z kolegą, że aparat na pewno przekłamał kolory. 

image.png.7efe7d98f7e5d01f3fe1f7ce9af5b76c.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.