Jump to content
KRYSTEK

Su-7/20/22

Recommended Posts

Naprawdę uważasz Bartka Berę za "internetowego eksperta"? :wow:
Akurat za kogo go uważam, nijak ma się do meritum sprawy. Wyszydzany przez niego Jacek Siminski chyba również nie jest postacią anonimową, a nie przeszkadza to w nazywaniu go w temacie który podlinkowałeś właśnie takim "ekspertem". Tak jak napisałem, nie mam zamiaru wnikać w ich spory, bo to i tak do niczego nie prowadzi. W każdym bądź razie ani jeden, ani drugi, nie mogą mieć 100% pewności jak było w tej sytuacji i to nadal tylko domysły.

Ja, jak już napisałem wyżej, zgadzam się z pierwszą częścią wypowiedzi BB, ale nie zgadzam się z tezą którą tam cały czas lansuje, że wszystko przebiegło idealnie i "tak miało być". No jednak przywalił trochę za mocno...

Pomijając już całkowicie to, że takie lądowanie jest wbrew instrukcjom i nawet jeśli podobne stosowano/ćwiczono za zgodą dowództwa, to tylko półoficjalnie. Gdyby coś się stało, to zapewne zarzucono by im złamanie procedur.

Poziom eksperckiej dyskusji z sąsiedniego forum żenujący.

A takie lądowanie prezentowane jest na piknikach w EPMM tylko ze zdecydowanie mniejszym klapnięciem

Dawno dawno temu jak jeszcze niedaleko od Świdwina było kilka lotnisk zapełnionych samolotami z czerwonymi gwiazdami takie lądowanie było elementem pokazowym naszych pilotów obok wyjścia całym pułkiem spod uderzenia, czyli startami z obu stron pasa. Ale to było wieki temu ;) A tutaj fakt, że twardo usiadł ale widoki bezcenne

Su-22 w Świdwinie. Trochę ujęć przed startem, z pokazów, kołowania i przygotowań do następnych lotów.

Cześć

Czy ma ktoś schemat malowania Su-22 o nr 9101? Fajnie by było gdyby  zawierał  informacja o farbach z palety Gunze.  

Dziękuje koledzy za wsparcie merytoryczne. Widziałem zestaw Hataki, natomiast preferuję farb wodne Gunze H z racji tego że  są chyba mniej uciążliwe dla domowników.

W dniu 3.12.2018 o 21:59, Boros napisał:

Widziałem zestaw Hataki, natomiast preferuję farb wodne Gunze H z racji tego że  są chyba mniej uciążliwe dla domowników

Hataka orange + ichni thiner nie śmierdzą. 

O dzięki za informację, choć myślałem że one są już gotowe do malowania  aero.

24 minuty temu, Boros napisał:

O dzięki za informację, choć myślałem że one są już gotowe do malowania  aero.

Niby można tym malować z flaszki,  ale jeżeli malujesz na niskim ciśnieniu, to lepiej trochę je podlać thinerem. 

Tak maluję na niskim ciśnieniu tak że dzięki za cenną informację. A powiedz jak z  mieszaniem tych farb  z gunze?

Czy ktoś wie co ma pod skrzydłami czarny Su-22UM3K z książki "Sięgając Nieba"  WarBooka? Rakiety ćwiczebne p-p  i  zasobniki KGMU ?  Czy może bomba Tejsy?

W dniu ‎26‎.‎12‎.‎2018 o 11:28, Maxy napisał:

i zasobniki KGMU ?

Jak już to KMGU!!!

Bardziej chodziło mi o tę bombę  Tejsy,  czy to w ogóle istnieje?

5 godzin temu, Maxy napisał:

Bardziej chodziło mi o tę bombę  Tejsy,  czy to w ogóle istnieje?

Pytałeś o KMGU których nie ma to dostałeś info że są zasobniki KGMU - popularny czeski błąd.
Tejsy są i są nawet widywane pod skrzydłami Suk.

Witam. Szukam książki pt. Pułki lotnictwa polskiego wydanie 7 Pułk Lotnictwa Bombowo - Rozpoznawczego Jerzy Gruszczyński, Marian Mikołajczuk najlepiej w wersji pdf może ktoś z was jest w posiadaniu takiej książki?