Skocz do zawartości

JAGUAR XK-E COUPE - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę odpocząłempo trasie i dzisiaj zabrałem się za model, pomalowałem od spodu podłogę na czarny mat:

 

753ef1ee87a71b05.jpg

 

Następnie zabrałem się za wykładzinę, którą wyciąłem z dwustronnego zamszu, w rezultacie mam do wyboru dwa kolory

czarny:

dc59e79ccbe751ba.jpg

 

i szary:

3e77c5dd6dcae245.jpg

 

Na koniec przymiarka:

5be14c825bba4acc.jpg

cfd56172626a587d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

w mojej ocenie czarny wyglada ciutes lepiej. Ale kurde ten szarny też całkiem przyjemny ...

Świetnie prezentuja się fotele, już odmalowane czy są "surowe" jeszcze??

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

w mojej ocenie czarny wyglada ciutes lepiej. Ale kurde ten szarny też całkiem przyjemny ...

Świetnie prezentuja się fotele, już odmalowane czy są "surowe" jeszcze??

 

pozdrawiam,

k.

Też myślę, że czarna wykładzina lepiej będzie pasować, zresztą w oryginale też jest czarna (foto).

Fotele są już pomalowane.

 

809ac484dd7a3fdc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by Andrzeju przykurzyć tą skórę na fotelach jak w oryginale, co? Mogłoby to być całkiem ciekawe.

Fotele w realu wyglądają zupełnie inaczej, przede waszystkim nie są tak świecące, ale może coś jeszcze z nimi pokombinuję

Tymczasem zabrałem się za deskę rozdzielczą, w realu zegary na niej są wypukłe (patrz foto w poprzednim poscie), niestety producent wykonał tablicę zupełnie płaską. Obwódki zegarów wykonałem z cyny i przykleiłem CA, a na koniec wszystko pomalowałem:

 

c8b4b5bbd7472323.jpg

2777c5c9cbba83d0.jpg

 

Podłogę i wnęki na nogi okleilem czarnym zamszem, uważam że wyszła mi nawet całkiem niezła wykładzina Wszystko tymczasowo poskładałem na sucho do kupy i wyszło mi cos takiego:

 

75f400a9b2931530.jpg

e4554588a4299b00.jpg

267897e182df8e8b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie krok po kroku obejrzałem ten temat i jestem maxymalnie zaskoczony. Najbardziej urzekło mnie wnętrze. Wykładzina wygląda cudownie a fotele wyglądają jak prawdziwe. Jesteś idealnym dowodem na to, że mistrz potrafi skleić wszystko na b. wysokim poziomie Nie tylko ciężarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdziu świetnie Ci to wszystko wyszło wykładzinę też bym doradzał czarną , a co do zegarów i lakieru na kaście to normalnie mistrzostwo świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie

 

Tym razem pobawiłem się z tylnym zawieszeniem. Tylne amortyzatory z zestawu to totalna porażka:

 

88eb929b63aa9ecam.jpg

 

Doszedłem do wniosku, że nie mogę tak ich zostawić. Odciołem koncówki, wyrzuciłem oryginalne i dorobiłem własne teleskopy, sprężyny nawinąłem z drutu i złożyłem do kupy, a na koniec pomalowałem:

 

5acb1b97ae60ea21m.jpg

 

Praktycznie zmontowałem już całą zawiechę, dojdą jeszcze przewody hydrauliczne i pare pierdółek:

 

eb9ba18390e7e193.jpg

f8aeaf9f561cac08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie jak oryginał i świetnie, że postanowiłeś sam dorobić amorki i poprawiłeś producenta tak tzrymać , jeszcze jak byś zrobił ruchome to by można było na nim skakać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jak byś zrobił ruchome to by można było na nim skakać

 

 

Wyglądają na ruchome

 

 

Ładnie Andrzej

 

 

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jak byś zrobił ruchome to by można było na nim skakać

 

Wyglądają na ruchome

 

Niestety amorki są sztywne, mógł bym zrobić je ruchome ale wtedy musiał bym dorobić półosie z ruchomymi krzyżakami a tego już mi nie chce sie robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jak byś zrobił ruchome to by można było na nim skakać

 

Wyglądają na ruchome

 

Niestety amorki są sztywne, mógł bym zrobić je ruchome ale wtedy musiał bym dorobić półosie z ruchomymi krzyżakami a tego już mi nie chce sie robić

 

A to pardon Smal. Zwracam honor

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z opinie

Dzisiaj wziąłem się za dmuchawę, oryginalna wyglądała trochę kaszaniasto:

 

96b61b4744fb7234.jpg

 

więc wyciąłem w niej niby to siatkę i zstąpiłem ją inną, a oto efekt:

 

b27ae572f7d99ce8.jpg

 

We wnętrzu Jaguara przybyły głośniki, kolumna kierownicza z kierownicą, pedały, dźwignia zmiany biegów i hamulca ręcznego.

oryginał:

 

3c7ce1b43916c697.jpg

 

model:

 

05b902171c4454e5.jpg

4bac306888413522.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super jak zawsze Tornado, prace idą powolutku ale są efekty Jaguara plus dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Wam się podoba

Tym razem zabrałem się za oklejanie kasty folią chromowaną BMF. Przy tej czynności namordowałem sie co nie miara a to dlatego, że folia którą kupiłem jest cała popękana Praktycznie jak udało mi się odkleić pasek 5 cm w jednym kawałku to radowałem się co nie miara

pechowa folia:

 

921d818a5e5acc2d.jpg

 

Tak wiec kawałek po kawałku, aż w końcu okleiłem całe ramy okienne:

 

57c6c4fc49a372c6.jpg

f227fc4db161c6cc.jpg

 

W markecie kupiłem bardzo cienki kawałek irchy, mam zamiar z niej zrobić wewnętrzne poszycie dachu. W zasadzie myślałem nad nieco innym kolorem wysciółki, ale jak to mówią - z braku laku i kit dobry

 

a313fda4e1ea51a6.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado.. to co widzę to ekstra majstersztyk !!!!! Niesamowita praca w twoim wykonaniu !!!! Hmm powiedź czy jesteś w stanie sam siebie jeszcze poprawić !!!! WIELKIE BRAWA DLA CIEBIE !!! CZEKAM zna zdjęcia całości :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba Andrzeju te uszczelki przy szybach z foli, same mówią za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ci słodzą

 

Malowanie bomba. Lakierek się świeci jak psu wiadomo co

 

 

Tylko kurde... Nie podoba mi się kierownica jaką dał producent modelu. Jest taka smukła i trochę za duża, ale zrobiłeś z nią co trzeba i wygląda całkiem fajnie.

 

Pomysł z irchą jest bardzo cool, mógłbym rzec

 

Dmuchawa poprawiona znakomicie

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.