Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Krzyśku za cieniowanie plecaków rzeczywiście należy Ci się pochwała. Zacnie się prezentują.

 

Koce natomiast jeszcze próbowałbym na Twoim miejscu zmatowić...

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę teraz cały model malował lakierem matowym. Figurkom też się jeszcze dostanie. Nie wiem czemu niektóre farby Tamiya pomimo tego iż są z serii XF (flat) dają połysk. Dzięki jeszcze raz wszystkim za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda zacnie, robisz duże postępy. Jedyne co mi się nie podoba to graty z tyłu pojazdu, robią wrażenie niczym nie zamocowanych. Kanistry wymieniłbym na jakieś mniej uproszczone, choć wymalowane są w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty będą przewiązane dratwą, ale na razie trwają poszukiwania takiego czegoś w UK:

 

labshury1545.jpg

Zdjęcie z warsztatu: Pociag Pancerny Smialy kolegi Analogic

 

Co masz na myśli z kanistrami pisząc - uproszczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale kompletnie o tym zapomniałem. Taki miałem zapał jak malowałem że jakoś tak wyszło. Będę chyba sobie musiał zacząć listę robić i jak coś mi się przypomni to napisać aby potem o tym nie zapominać. Spróbuję im tę trzecią poprzeczkę jakoś bezboleśnie wstawić. Ale i tak długo udało się to ukryć, he, he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za podstawkę. Oczywiście nie będzie to nic specjalnie wystrzałowego bo to moja druga podstawka a i umiejętności pozostawiają jeszcze wiele do życzenia, ale nie mogłem temu modelowi tego nie zafundować.

 

PICT0467.JPG

 

Ubiegam może prawdopodobne pytania. Te kawałki korka to będzie (albo raczej planuję aby była) imitacją skał. Czy myślicie że warto w otoczeniu dołożyć jeszcze jakieś niewielkie kamyczki?

 

Chcę też pomalować tylne lampy. I nie było by problemu bo mam zdjęcie:

 

14.jpg

Zdjęcie: Armorama - M3 Grant by Darren Baker

 

gdyby nie zdjęcie drugiej lampy z tego samego czołgu:

 

15.jpg

Zdjęcie: Armorama - M3 Grant by Darren Baker

 

To które światło powinno być w końcu na górze - pomarańczowe czy czerwone? Pomoc mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda to tak: góra światła czerwona a dół czarny. Ja osobiście zawsze maluję całe na czerwono. Na marginesie bardzo ładny model Ci wyszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej myślałem że jedno pomarąńczowe (kierunkowskaz) a drugie czerwone (stop i pozycyjne). No nic poczekam jeszcze chwilkę.

W międzyczasie wypróbowąłem nowy nabytek - piasek do szynszyli. Nic nie jest jeszcze przyklejone, a tylko na sucho posypane. Czy powinienem to jeszce przesiać? A jak to jak to robicie? Chyba że sypać gipsem lub klejem do glazury na jakiś klej?

Sorki, ale z podstawek to ja jeszcze zielony jestem.

 

rsz_pict0501.jpg

 

rsz_pict0505.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to spróbuję pomalować. Te światła to naprawde małe są - tak na dotknięcie pędzlem. Jak coś nie pójdzie to najwyżej zrobię jednokolorowe.

A co do pisaków pustynnych? Możecie coś doradzić, bo nie wiem co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najłatwiejszym sposobem będzie posmarowanie lekko rozcieńczonym wikolem (u ciebie to pewnie jakiś inny klej do drewna na bazie wody) i na to ten piasek do szynszyli, a potem pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka już umęczona - teraz schnie w garażu. Do klejenia używam kleju do paneli - taki sam jak wikol. Zrobiłem mieszankę z tego piasku do szynszyli, normalny z piaskownicy od małej i kleju do płytek. Jutro wrzucę foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj niestety nie dało rady. Z okazji pojawienia się lata na wyspach wraz z sąsiadem zajrzeliśmy do lodówki i znaleźliśmy kilka więc potem już mi trochę ostrość siadła.

Dziś jednak po pracy udałem się do garażu i posikałem trochę. Przykleiłem też wg mojego widzi mi się jakieś kamole. Jako że jak pisałem kiepski jestem z podstawek tak więc jest taka sobie.

 

PICT0509.JPG

 

PICT0510.JPG

 

PICT0512.JPG

 

PICT0514.JPG

 

Kamieni epomalować czy zostawić szare?

 

PICT0516.JPG

 

Poniżej próbowałem nakładać pigmenty, ale na chropowatej powierzchni nie bardzo dają się rozcierać. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak to ewentualnie zrobić aero? A może jakaś inna metoda?

 

PICT0517.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda ta podstawka. Tylko:

-zrobiłeś ślady po gąskach?

-kamienie może za równo względem siebie poukładane (ale to takie moje dziwne wrażenie).

 

Czy ten piasek się nie sypie (odpada)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty będą przewiązane dratwą, ale na razie trwają poszukiwania takiego czegoś w UK:

U mnie to mozna kupic w tzw. Dollar Store wszystko za dolara MADE IN CHINA. Moze u was w UK sa jakies takie sklepy z tanim badziewiem. Ta dratwa sie lekko rozsciaga wiec dobra jest na wiazanie szpargalow na pojazdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś te skały nie przekonują. Na jednym kamulcu widać że inne są do niego przyklejone albo przynajmniej sprawiają takie wrażenie. Ja bym proponował ułożyć z mniejszych kamyczków jakiś murek że jakiś tubylec ułożył sobie murek z niepotrzebnych kamyków na skraju oazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Grzesiek słusznie zauważył. Ślady po gąsienicach trzeba koniecznie zrobić. Poza tym prezentuje się bardzo fajnie!
Coś tam wyrzeźbione. Jeszcze pomaluję i dam fotki.
Mnie jakoś te skały nie przekonują. Na jednym kamulcu widać że inne są do niego przyklejone albo przynajmniej sprawiają takie wrażenie. Ja bym proponował ułożyć z mniejszych kamyczków jakiś murek że jakiś tubylec ułożył sobie murek z niepotrzebnych kamyków na skraju oazy.
Fakt' date=' kamole poprzyklejane. Wiem o które ci chodzi, więc spróbuję je urwać lub jeszcze dosypać. Niestety urwac się już nie da - super mocny klej dwuskładnikowy. Podstawki to moja pięta Achillesa.
U mnie to mozna kupic w tzw. Dollar Store wszystko za dolara MADE IN CHINA. Moze u was w UK sa jakies takie sklepy z tanim badziewiem.
My mamy Poundland-y. Trzeba będzie poszukać. Dzięki za opinine.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.