Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Ty tak malujesz z pędzla to ja mam całą szafkę modeli do przemalowania tym pędzlem
Ten pędzel

to się tyczy tylko tych obić - cały model to aero. No jeszcze paski były pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Dzięki za komentarze jak zawsze. Co do rychłego końca to chyba jednak roczku się ten projekt doczeka.

Jako że fundusze zostały wstrzymane, kupiłem tylko green stuff i będę kombinował z własnej roboty bambetlami - zobaczymy co wyjdzie.

A oprócz tego zestaw Academy zawierał jako bonus zestaw figurek z MiniAartu. Tak więc mimo iż nie są one moją mocną stroną jednak zmierzę się z nimi. Tak wyglądają:

 

PICT0306.J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oj długo mnie w tym warsztacie nie było. Tak to jest jak się robi dwa tanki na raz. A do tego jeszcze wiosna przyszła i trochę roboty w domu i koło niego było. Ehh, zachciało mi się figurek. Po długich bojach i wielu godzinach spędzonych na wpatrywaniu się w coś co ledwo widzę jakimś cudem dobrnąłem do końca. Zostało mi jeszcze zrobić niewielkie poprawki tam gdzie mi się pędzlem dotknęło z innym kolorem i trysnąć matem, ale to jak kompresor odpalę - chyba dopiero po świętach.

Teraz możecie sobie poużywać i pośmiać się lub co kto woli - jestem na to gotowy. Z góry jednak uprzedzam, że nie umiem malować figurek i nie mam ochoty ich poprawiać, więc nie obraźcie się, ale jako że lepiej nie umiem to poprawiał już nie będę.

 

PICT0339.JPG

 

PICT0342.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, myślałem że nikomu się nie będą podobać. Powiem ci Piotrek, że też mnie ciekawi - mam nadzieję, że ich nie spapram. Już mnie nawet korciło żeby im ten mat pędzlem dać, ale poczekam - co nagle to po diable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniutkie wyszły ci figurki pędzelkiem nie nakładaj lakieru , a tego gościa w kowalskim ubranku ze skóry potraktuj mu jeszcze ubranko olejną Umbrą Paloną prosto z tubki poczekaj chwilę i zetrzyj , będziesz miał fajny efekt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, pozytywny odbiór. To teraz jako że Piotrek też był odważny to ja też dam zbliżenie (już tak ładnie nie jest). Malowałem matem, ale chyba jeszcze trzeba będzie bo coś nie bardzo się zmatowiły.

 

PICT0353.JPG

 

I już nic nie poprawiam z malunkiem, bo zawsze jak to robię to jest gorzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na zbiorowej fotce,że wszyscy mają wielkie nochale.
He, he pewno im od ciepła spuchły, albo za dużo herbaty się nawąchali.

Oki spróbuję z daleka. Używam Vallejo Mat i mieszam z wodą gdzieś tak 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy na tym forum pozwoliłem sobie na dokładne przestudiowanie postępów przy M3 i przyznam, że jestem pod wrażeniem. Wybrałeś sobie model w moim odczuciu trudny, zarówno pod względem technicznym jak i ukompletowaniem dokumentacji fotograficznej. Jednak osiągnięty efekt jest godny uznania. W zalewie niemieckości oraz wszelkiej maści Shermanów Grant to perełka, która miała swoje pięć minut i jak gwałtownie w historii II wojny światowej się pojawiła tak błyskawicznie zniknęła z oczu. Wóz ciekawy również z historycznego punktu widzenia bo chyba nigdzie indziej nie widać tak bardzo jak w nim skrzyżowanych korzeni pojazdów z I wojny z nadchodzącym nowym. Pozwalam sobie zamieścić link do jednego z pięciu filmików w cyklu zamieszczonym na youtube. Co prawda do zupełnie innego pojazdu ale warto popatrzeć na warsztat i przyznacie sami ciekawy efekt końcowy. Trzeba jednak cierpliwości bo gość nawija drutem kolczastym. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym trochę przynudnawym już wątku. Wiem że wielu z was chciałoby aby już się zakończył. Wierzcie mi - ja też. Ale zanim to jeszcze nastąpi kilka drobiazgów dorobionych do modelu.

Najpierw bambetle. Black Dog drogi jak diabli, a że fundusze wstrzymane to wyskrobałem coś samemu. Nie jest to perfekcyjne, ale jakoś trenować trzeba. Na pierwszym zdjęciu plandeka powieszona tylko do zdjęcia - więc nie ułożona za dobrze.

 

PICT0366.JPG

 

PICT0367.JPG

 

Rozpocząłem też tworzenie palemki. Jeszcze nie wim czy ją wstawię, ale mam ubaw jak ją robię. Na chwilę obecną zabrakło mi materii na liście, więc za chwilę przygotuję sobie trochę na kolejne liście

 

PICT0368.JPG

 

PICT0369.JPG

 

A to wstępna przymiarka do wyglądu podstawki. Zdjęcia kiepskie, bo namiot za mały.

 

PICT0370.JPG

 

PICT0371.JPG

 

No to jazda panowie - pisac coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie ale nie obraź się - nie widzą mi się te kocyki

troszkę grubawe, nie sądzisz? może lepszy efekt byłby z chusteczki w wikolu - ja tak zawsze robię

a sam czołg dobrze i ciekawie pomalowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.