Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zgodnie z sugestią Piotra dowaliłęm trochę kamoli i przykleiłem je na wikol. Spoko, nieźle się trzymają.

Także dla Grześka i Kornika wyrzeźbiłęm ślady po gąsienicach (poprzednie mi się zasypały). Podstawka przemalowana jeszcze trochę, kamienie też i pomalowany pniak palmy. Wydaje mi się, że już powinno być w porządku.

 

PICT0520.JPG

 

PICT0521.JPG

 

PICT0522.JPG

 

PICT0523.JPG

 

PICT0524.JPG

 

PICT0528.JPG

 

PICT0526.JPG

 

PICT0525.JPG

 

PICT0527.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna baza do dalszej zabawy olejami i pigmentami;) jeśli zrobisz tak podstawkę jak model to będzie rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie już by było dobrze, weźcie pod uwagę to, że piasek jest albo mokry albo suchy, albo lekko zmieszany z kamykami jak w tym przypadku i nie ma różnych kolorów jak ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym już tej podstawki więcej nie męczyć bo przedobrzę i będzie do ponownego malowania. Jest tam trochę kolorów, ale na fotach jakoś słabo to widać - najlepiej chyba jeszcze na ostatnim zdjęciu. Co do olejów to nawet nie mam pojęcia jak się to robi na podstawce.

A co wielbłąda to miejsca na podstawce już nie ma żeby go wkomponować - na ziemi będą stali jeszcze dwaj figuranci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się podoba. Jak na pierwszą podstawkę jest naprawdę dobrze. Sam nie jestem mistrzem podstawek, ale myślę, że jak dojdą figuranci to monotonii nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, wg mnie jest już dobrze. Nie kombinuj ze śladami po gąsienicach, bo ich nie było lub były bardzo delikatne. To nie Tunezja, gdzie jest głęboki piach i większa wilgotność.

A jak chcesz jeszcze dać więcej kolorów na ziemię, to spróbuj suche pigmenty, pędzlem je wciskaj w kamyczki (nie przecieraj, tylko wciskaj) a potem pustym aerografem zdmu:bip: te pigmenty. Zobaczysz jak wiele z nich mimo wszystko zostanie na podstawce.

Ogólnie, kibicuję od początku, bo sam jestem "sfocusowany" tylko na pustynię, a to co robisz jest zwyczajnie śliczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawię jak jest, a pigmenty ewentualnie wrzucę jak przykurze model dla wyrównania kolorystyki.

Prob bardziej obawiałem się tego że ich za dużo zostanie niż za mało i będą jakby plamy zamiast delikatnego pokrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, sama faktura ziemi, piachu, kamyków jest okey, ale weź zakryj jeszcze miejsce gdzie palma jest przyklejona do ziemi bo wygląda jak... palma przyklejona do ziemi Zakryj może to jakimiś małymi wysuszonymi krzaczkami? Jakoś tak bez żadnej roślinności, nawet tej suchej jest smutno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi.

Co do palmy to muszę cię zmartwić Szlachcik1 - nie jest ona przyklejona. Podstawka nie zmieściła by się w kartonie, więc wymyśliłem taki patent. Trawę miałem w planie dołożyć, tak więc coś tam będzie.

 

rsz_pict0529.jpg

 

Dziś rozegrała się dramatyczna walka w garaży przy lakierowaniu całości matem. W jednym narożniku byłem ja i mój aero - w drugim Model Color Matt Varnish Vallejo 520. Rozegraliśmy 6 rund w których aero było dwa razy rozebrane na części i cziągle czyszczone. Skończyło się malowaniem z wyciągniętą iglicą samym ciśnienim powietrza. No co jest nie tak z tym lakierem to ja nie wiem. Rozcieńczałem go wodą jakieś 50/50, bo kiedyś jak próbowałem rozpuszczalnikiem Tamiya X-20 to się zgalarecił. Po czyszczeniu lakier leciał ok przez jakiąś minutę a potem jak puszczałem spust i zaczynałem psikać to widać było jak maleje strumień aż do całkowitego zaniku. I tak bez przerwy.

Czy możecie coś podpowiedzieć, albo polecić jakiś lakier matowy innej firmy? No nie strzymam następnego takiego pojedynku i coś chyba rozwalę. Z sido takich problemów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się sprawdził lakier mat od vallejo - super sprawa.Może Ci się zestarzał czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozegrała się dramatyczna walka w garaży przy lakierowaniu całości matem. W jednym narożniku byłem ja i mój aero - w drugim Model Color Matt Varnish Vallejo 520. Rozegraliśmy 6 rund w których aero było dwa razy rozebrane na części i cziągle czyszczone. Skończyło się malowaniem z wyciągniętą iglicą samym ciśnienim powietrza.

 

Czy był dobrze rozmieszany i wstrząśnięty przed malowaniem? Vallejo dobrze jest rozrabiać wódką, a dłuższe i solidne wstrząśnięcie buteleczką jest nader wskazane.

 

Jeśli chodzi o lakiery matowe, to przy dobrym obchodzeniu się i rozcieńczaniu Levelling Thinnerem dobre efekty daje lakier Gunze H. W ostateczności można również matowić w miarę świeżą, dobrze rozmieszaną i rozcieńczoną przy pomocy wody Pactrą. Należy tylko pamiętać o równomiernym prowadzeniu aerografu, żeby nie zrobiło się na powierzchni mleko, co przy tym ostatnim produkcie dość często się zdarza. Polecam również przed rozpoczęciem malowania jakimikolwiek werniksami czy to matowymi czy błyszczącymi, dokładnie przemywać aerograf, aby usunąć pozostałe po poprzednich malowaniach resztki farb barwnych.

 

Działaj! Jesteś na ostatniej prostej można powiedzieć

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do matowego bezbarwnego to po wielu latach prób kiedyś dostałem Pactra A48 Clear Matt i tak już zostałem. Nic lepszego do mojego aero nie znalazłem. Nic się nie zapycha, nie robi białego nalotu nawet jak poszaleję z ciśnieniem, po prostu to co tygryski lubią najbardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do matowego bezbarwnego to po wielu latach prób kiedyś dostałem Pactra A48 Clear Matt i tak już zostałem. Nic lepszego do mojego aero nie znalazłem. Nic się nie zapycha, nie robi białego nalotu nawet jak poszaleję z ciśnieniem, po prostu to co tygryski lubią najbardziej...

 

A to dobre.

Omijajcie ten lakier z daleka panowie, to chyba najgorszy matt jeżeli o akryle chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grant bardzo fajnie się prezentuje na tej podstawce.

Jednak jest ona trochę monotonna nawet jak na standardy pustynne. Moim zdaniem trzeba dodać trochę więcej roślinności zwłaszcza w okolicy palmy. Nie koniecznie wyschniętej roślinności. Poniżej fotka wykonana prze zemnie w jednej z oaz na Saharze w Maroku. W brew pozorom pustynia to nie tylko piach i kamienie.

DSC00217.JPG

 

Druga sprawa (do rozważenia) to sam kształt palmy (konkretnie pnia). Ta przedstawiona przez ciebie wygląda jak porządnie wymodelowana przed hotelem w jakimś kurorcie. Bardziej podobna jest do palmy kokosowej które nie występują w afryce tylko w Azji i Ameryce południowej. Natomiast dziko rosnące właśnie w afryce palmy daktylowe mają pień bardziej hmm ... jak by to powiedzieć "rozczochrany". Tak jak na zdjęciu.

 

Jeśli chcesz to mogę ci podesłać więcej zdjęć z florą pustynną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kępki trawy z green line - będą sadzone. Co do palmy to właśnie chciałem zrobić kokosową, bo ma do niej tutorial, he, he. Nawet kupiłem nasionka imitujące kokosy. Nie miałęm pojęcia że takie nie rosną w Afryce. Cóż, palma będzie chyba niestety niekonkretnym elementem na tej podstawce. Ale czas mnie goni a z drugiej strony nie mam go za wiele na siedzenie w garażu. Tak więc wybacz Marcin, ale już nie będę poprawiał. Jednak jak chcesz to wstawiaj foty - może ktoś kiedyś będzie zaglądał do tego wątku i mu się przyda.

A żartując - będzie okazja do wyżycia się w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brew pozorom pustynia to nie tylko piach i kamienie.

DSC00217.JPG

właśnie jeszcze jakieś śmieci porozrzucaj

Tam gdzie ludzie tam i ślady po nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.