Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, palma będzie chyba niestety niekonkretnym elementem na tej podstawce. Ale czas mnie goni a z drugiej strony nie mam go za wiele na siedzenie w garażu. Tak więc wybacz Marcin, ale już nie będę poprawiał. Jednak jak chcesz to wstawiaj foty - może ktoś kiedyś będzie zaglądał do tego wątku i mu się przyda.

Wydaje mi się, że akurat palma nie jest w tym projekcie głównym bohaterem więc nie widzę problemu. Chciałem tylko zwrócić uwagę na taki drobny szczegół. Może ktoś skorzysta na tym budując podstawkę w klimatach pustynnych.

Kilka zdjęć z pustyni postaram się wrzucić wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Marcin. Fakt jest po prostu taki, że podstawka jak i model powędruje do pudła w garażu i raczej poza galerią na naszym forum pewno nigdzie już więcej nie bedzie pokazywana. W UK nie jeżdżę na konkursy bo nie mam pojęcia co się tutaj dzieje (może kiedyś coś namierzę) a do Polski raczej nie ma szans. Tak więc jest to bardziej projekt pod kątem "a jak to się je". Nie zrozumcie mnie źle. Nie chcę spędzić miesiąca nad budową podstawki, która nie będzie pokazywana publicznie na szerszą skalę, gdy jeszcze z 10 pudeł z modelami na mnie czeka.

 

Co do śmieci to zawsze można coś podrzucić. Proszę jednak o jakiś konkret, a najlepiej gotowiec który tylko pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palma skończona. Chyba i też plama odbiła żeby brać się za podstawki, ale co tam - ubaw mam. Ta palma to pewno nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi, ale taka już zostanie. Najgorzej robiło mi się trawkę na niej.

Jak to powiedział kiedyś Stanisław Tym - To jest palma. Palma na miarę moich możliwości.

 

rsz_pict0532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kokosy są z nasion kolendry.

Dwa ważne pytania.

- wlewy paliwa rozumiem że były po tym małymi pokrywkami na tylnej płycie w okolicy kratki wentylacyjnej, tak?

- gdzie to ustroństwo miało wydech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszły kępki trawki więc sadziłem. Mam nadzieję, że teraz jest lepiej. Ogólnie to wydaje mi się, że już prawie koniec. Model teraz zmienił pozycję i zalewam reflektory Vallejo Still Water. To pewnie potrwa kilka dni. No i etap czego najbardziej się obawiam w tym projekcie - pigmenty. Zawsze robiłem modele bez podstawek i był to całkowity freee style. Teraz obawiam się, że mogę nie dobrac tego kolorystycznie. Ale do odważnych świat należy.

Czyli wydechy to te dwie rury chowające się pod tylna płytą?. I co z tymi wlewami paliwa? Bo chiałbym je trochę chemią potraktować.

A na razie foty stanu obecnego. Panowie, pisać co i jak bo to ostatni moment na drobne poprawki.

 

PICT0570.JPG

 

PICT0571.JPG

 

PICT0572.JPG

 

PICT0573.JPG

 

PICT0574.JPG

 

PICT0575.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio :D szczerze gratuluje!! ale byś nie utoną w laurach powiem tak - poćwicz cieniowanie figurek a będziesz wielki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się prezentuje, ale ........

Czy model jest ukończony?

Bo jeżeli nie, to nie będę piał z zachwytu.

M3 wygląda jak nówka sztuka przywieziona pod plandeką i postawiona przy palmie (albo ten z muzeum).

Moim zdaniem, powinien być mocno zakurzony, torba wygląda jak wypastowana nówka, ludziki (czyt. wojacy) również jak "modele", zero przebywania na pustyni i te kombinezony, hmm świecą się.

Moim zdaniem, powinieneś jeszcze trochę powalczyć przy nim, bo wsadziłeś w niego kupę pracy, a brakuje mu tego czegoś, ... tzw. sznytu.

 

M3grant.jpg

Niezła jazda

 

M3+Grant+Lee

 

M3-Grant-002-px800.jpg

 

http://www.owensarchive.com/world-war-ii-9/north-africa-12/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i etap czego najbardziej się obawiam w tym projekcie - pigmenty. Zawsze robiłem modele bez podstawek i był to całkowity free style. Teraz obawiam się, że mogę nie dobrać tego kolorystycznie. Ale do odważnych świat należy.
Oj Adam (skala72) nie czytamy, nie czytamy...
... poćwicz cieniowanie figurek a będziesz wielki :P
Powiem tak - nie można we wszystkim być dobrym, he, he (ogólnie to mi jeszcze dużo brakuje we wszystkim).
Wyrobisz się w roczek od rozpoczęcia budowy?
Taki mam plan, aby w rocznicę galerię wystawić.
No chwile to juz robisz...ale warto...Pozdrawiam
Najdłuższy projekt, trzeba zacząć się sprężać z tymi modelami.

 

Światełka już prawie gotowe. Jeszcze jutro je pomęczę a potem brudzing, a właściwie kurzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i etap czego najbardziej się obawiam w tym projekcie - pigmenty. Zawsze robiłem modele bez podstawek i był to całkowity free style. Teraz obawiam się, że mogę nie dobrać tego kolorystycznie. Ale do odważnych świat należy.
Oj Adam (skala72) nie czytamy, nie czytamy...
Czytamy, czytamy, ale też giniemy w nawale komentarzy.
Światełka już prawie gotowe. Jeszcze jutro je pomęczę a potem brudzing, a właściwie kurzenie.
No i gitara, mam nadzieję, że nie będziesz oszczędzał Granta i jego pancerniaków. Ta ziemia (wręcz puder) straszliwie się pyli i włazi wszędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to figurki nadal zbyt mocno się świecą

 

Trzeba to koniecznie zmatowić, bo ani mundury drelichowe, ani tym bardziej wełniaki brytyjskie nie miały prawa się błyszczeć. Miałem na sobie oba z nich i jedyne ich połyskujące elementy to guziki, sprzączki i szlufki.

 

Jedynie kolega wąsacz ma na sobie kamizelkę leather jerkin, która może lekko połyskiwać (coś jakby satyna). Teraz jednak zauważyłem, że pas i kaburę jego webbingu (jak zresztą i pozostałych wojaków) również pomalowałeś na kolor brązowej skóry, a powinien mieć kolor piaskowy jak small packi na czołgu gdyż te elementy również były z juty. Kołnierzyk u tego wąsatego żołnierza nie był częścią jerkina, a samego munduru i powinien mieć jego kolor.

 

Leather Jerkin w rzeczywistości wygląda tak:

 

59506d1256410880t-british-leather-jerkin-leather-jerkin..jpg

Źródło: www.warrelics.eu

 

Tyle ode mnie

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornik a co z pasami? Figurki da się przemalować, a czy kolor to taki jak plecaków (khaki) czy bardziej jak mundurków? Ale sam już nie wiem jak je zmatowić. Dałem na nie chyba z 5 warstw matu i ciągle niewiele się różnią.

Palmę się zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz zdjęcia przykładowych zestawów brytyjskiego webbingu:

 

37_pattern_webbing.jpg

Źródło: http://www.ww2airsoft.org.uk

 

DSC01776%20_Medium_.JPG

Źródło: http://photos.imageevent.com

 

Oczywiście ostateczne odcienie nawet poszczególnych elementów jednego oporządzenia mogą się od siebie różnic w zależności od stopnia zużycia (piaskowa juta mocno płowiała w słońcu), tego czy miały kontakt z wodą (juta pod jej wpływem kurczy się, sztywnieje i traci kolor), a także tego gdzie i w jakim okresie dane elementy zostały wyprodukowane i jak były magazynowane.

 

Skład webbingu był zależny od stopnia i pełnionej funkcji (przydziału). Powszechnie wiadomo, że żołnierze lubili pozbywać się niewygodnych masek przeciwgazowych. Niezbyt chętnie używali także felernych łopatko-kopaczek (entrenching tool), które lubiły się łamać, były niewygodne podczas pracy przy okopywaniu się, a ich styl lubiał wypadać z mocowań znajdujących się nad pokrowcem ostrza łopatko-kopaczki.

 

Co do matowienia to może spróbuj innego lakieru. Czym matowiłeś ?

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kornik. Przemaluję kabury i pasy. Kołnieżyk też poprawię. Co się tyczy matu to używam Model Color Matt Varnish Vallejo 520 i wszystko inne jest matowe poza tymi figurkami. Może jeszcze na koniec spróbuję dać jeszcze jedną warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.