Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

I po co robić swoje modele -szkoda czasu - jak tu takie cuda powstają.Szkoda,że tak mało wnętrza widać. Zapomniałeś usunąć maskowania z wizjera kierowcy.

Niestety na zbliżeniach widać trochę paprochów (nie wiem jak to usunąć bo sam sobie z tym nie radzę).

Bardzo podoba mi się koc/plandeka pod kanistrami - wygląda bardzo realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki. Te paprochy to z wacików, pozostałość po ścieraniu olejów. Te które widać na zdjęciu już usunąłem.

Rober, mógłbyś mi trochę podpowiedzieć z tym cieniowaniem? Co dokładniej mam zrobić? Więcej rozjasnień czy cieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Robert dobrze Ci mówi. Zarówno Small i Large Pack'om jak i kocom przydałoby się mocniejsze cieniowanie,a na koniec solidna warstwa matu.

 

Mam jeszcze jedno pytanko. Na jakiej podstawie malowałeś ten ciemnobrązowy plecak ? Powinien on być piaskowy tak jak i pozostałe. Były one wykonywane z piaskowej juty, która mogła być ewentualnie blancowana na zieleń. Nie wiem jakiej firmy są te plecaki, ale ich kształt i klamry pozostawiają trochę do życzenia. klamry powinny być mniejsze i miedziane. Stalowe były stosowane dopiero pod sam koniec wojny z powodu braków miedzi. W Afryce z tamtego okresu jednak stawiałbym na miedziane.

 

Reszta tip top

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczaczek. Piękny model, a odwzorowanie szczegółów, ożywienie modelu pierwsza klasa. Zużycie Grant'a widoczne, ale nie nachalne. Super, brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Robert dobrze Ci mówi. Zarówno Small i Large Pack'om jak i kocom przydałoby się mocniejsze cieniowanie,a na koniec solidna warstwa matu.

 

Mam jeszcze jedno pytanko. Na jakiej podstawie malowałeś ten ciemnobrązowy plecak ? Powinien on być piaskowy tak jak i pozostałe. Były one wykonywane z piaskowej juty, która mogła być ewentualnie blancowana na zieleń. Nie wiem jakiej firmy są te plecaki, ale ich kształt i klamry pozostawiają trochę do życzenia. klamry powinny być mniejsze i miedziane. Stalowe były stosowane dopiero pod sam koniec wojny z powodu braków miedzi. W Afryce z tamtego okresu jednak stawiałbym na miedziane.

 

Reszta tip top

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Dzięki bardzo za twoją opinię i pomoc.

Dobra - cieniowanie zrobi się. A malowanie - wszystko na tzw. "pałę" czyli kompletnie bez przygotowania merytorycznego. Tym brązem chciałem trochę przełamać nudę. Miedziany kolor mam, więć klamerki przemaluję. Co do pochodzenia to nie wiem, dostałem od znajomego. A że nie mam nic innego to pozwoliłem sobie je tam wrzucić. Dlatego jeżeli nie będziesz miał nic przeciwko to bym je zostawił. Ale jak bardzo będziesz naciskał to wywalę, ale nie wiem co w zamian, a chciałbym jakies torebki mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik

 

Nie wywalaj, ale ładnie pocieniuj i przemaluj co trzeba. Będzie ok.

 

Pamiętaj również, żeby ładnie zmatowić koce.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu mnie nie było na forum, a tu takie zmiany.

Widzę, że pomału finiszujesz z Grantem. Bardzo ładnie się prezentuje już teraz.

Możesz dać zdjęcie włazu na wieży. Ciekaw jestem jak ci wyszły peryskopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornik, a mogę tą brązową zostawić - bo mi się kolorek podoba? I tak już nie wszystko jest zgodne z oryginałem.

Marcin, jasne wrzucę (postaram się dziś). Nie jest piękny, ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornik, a mogę tą brązową zostawić - bo mi się kolorek podoba? I tak już nie wszystko jest zgodne z oryginałem.

 

Nie musisz mnie przecież pytać o żadne pozwolenie. Zrobisz jak uważasz. Ja tylko mówię, że nigdy nie widziałem brązowego, skórzanego Large Pack'a.Elementy brytyjskiego oporządzenia (webbing'u) farbowane były jak już mówiłem na zielono, na biało (Military Police) i na szaro (RAF).

 

Tyle ode mnie. Decyzja należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brązowy zostawię, niech bedzie znaleźny czy coś tam.

A tu zdjęcie peryskopu "made by me" specjalnie na życzenie Markuza. Prosze się nie śmiać (jak chcecie to możecie - i tak lepiej nie umiem).

 

PICT0403.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poprawiłem trochę cieniowanie plecaków. Ten pseudo skórzany zostanie.

Pomalowane też kanistry i narzędzia. Powoli zbliża się koniec. Teraz muszę trochę posiedzieć nad podstawką. Zobaczymy co wyjdzie.

 

PICT0409.JPG

 

PICT0410.JPG

 

PICT0411.JPG

 

PICT0412.JPG

 

PICT0413.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś czadu! bardzo mi się podoba a szczególnie delikatne cieniowanie plecaków na lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za niusy. Model jeszcze nie pigmentowany - będzie robiony razem z podstawką. Fajnie że ci się widzi Marcin. Biorąc pod uwagę, że oryginalnie to był tylko płaskie kawałki plastiku to mogło być gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naleśnik też mi się nie podoba. Łopata nie jest zła. Ładnie Ci wyszła ta reszta bambetli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert napsz co nie tak z łopatą, to zawsze mogę jeszcze coś podziałać (nie przyklejona). A naleśnik - no cóż przysypie się trochę piaskiem .

Zbliżenia daję żeby nie było że coś ukrywam. Ale wiem że lepiej walić z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.