Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo fajnie ale nie obraź się - nie widzą mi się te kocyki

troszkę grubawe, nie sądzisz? może lepszy efekt byłby z chusteczki w wikolu - ja tak zawsze robię

a sam czołg dobrze i ciekawie pomalowany

 

Zgadzam się za grube... ale...

Model i palemka piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Koledzy mają rację. Biorąc pod uwagę porównanie zwiniętych plandek z modelem to są jednak zbyt masywne. Ta grubość odpowiadała by na "moje oko" np zwiniętym materacom. Co do palmy to botanik ze mnie jak z koziej d... trąba, ale wygląda fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jak zwykle za odzew.

Co do palmy to botanik ze mnie jak z koziej d... trąba, ale wygląda fajnie.

Oby na palemce nie zabrakło kokosków

Z tych też względów kokosy są w planie bo ze mnie przyrodnik jeszcze gorszy niż modelarz.
... ale nie obraź się - nie widzą mi się te kocyki troszkę grubawe, nie sądzisz?
Na kulturalną krytykę nigdy się nie obrażam. Sugerowałem się trochę gratami z Black Doga, ale skoro trzy głosy na nie, to trza to poprawić. Zostawię tylko te na skrzyni, bo jakoś mi się widzą. Zrobi się nowe - green stuffa ci u mnie dostatek. Nie za bardzo przepadam za robieniem z chusteczek, bo mi się to wszystko do łap klei i strasznie mi wtedy ciśnienie rośnie, he, he. Tak więc wrzucę foty po drugim podejściu. A z liśćmi do palmy wczoraj nie wyszło tak więc nie ma chwilowo materiału do dalszej pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek wcale nie jest nudny, ale faktem jest, że nie mogę się doczekać gotowego modelu

 

Koce rzeczywiście jakieś takie materacowo-ortalionowe

 

Nie musisz kleić kocy z chusteczek Wikolem. Całkiem fajnie można je uformować przy pomocy Siduluxu. Wypróbowałem tę metodę podczas prac nad IS-em i z efektu jestem dość zadowolony. Spróbuj może Ci to przypasuje.

 

Co do palm to proponuję poczytać trochę na temat występowania różnych ich gatunków w Afryce:

 

http://www.dziennikiafrykanskie.pl/t/palmy

 

Figurki przydałoby się jeszcze raz potraktować matem, bo nadal daje się zauważyć połysk.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestiami trochę przerobiłem te graty. Dorobiłem jeszcze jakąs tam szmatę. Ostateczny wygląd tyłu.

 

PICT0373.JPG

 

Przy okazji dwa pytania:

- Z czego robicie sznurki do wiązania tych wszystkich rzeczy?

- Do czego były kanistry z literą "G" (może to i amerykańskie, ale innych nie mam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skali 1/35 doskonale imituje sznurek dratwa szewska, są jej dwa rodzaje: nylonowa i taka z włókien naturalnych, obie trzeba barwić ale są skręcane z cieniusieńkich niteczek tworząc miniaturową linę. Jeśli chodzi o literę "G" na kanistrach to amerykanie benzynę nazywają"gasoline". Stąd takie oznaczenie. Całkowicie możliwe zatem, że takie kanistry znalazły się na brytyjskim Lee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palmę robię według instrukcji poniżej, a liście zamiast z Beniamina (którego nie mam) wycinam z puszki po moim ulubionym napoju orzeźwiającym czyli browarze potocznie zwanym piwem.

 

Link do palemki (był już wcześniej na początku):

 

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=126773

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Maleriał na liście jest, ale weny jakoś nie ma.

Za to pomaziałem wielkoluda olejkami. W moim przypadku oleje to prawdziwa loteria, a Marioba w tej kwestii jest moim niedoścignionym ideałem. Ale jak nie każdy to Van Gogh (czy jak to się tam pisze) tak i nie każdy to Mario, więc... oceńcie sami.

Zdjęcia specjalnie nieco ciemniejsze, bo przy jaśniejszych jakoś nie umiałem tego odzwierciedlić. Powierzchnia jeszcze przed lakierem bezbarwnym i to pewno przez to.

Jak będzie akceptacja to mat i piaskowanie .

 

PICT0381.JPG

 

PICT0382.JPG

 

PICT0383.JPG

 

PICT0384.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię cie Piotrek, ale chyba Robert jest bliższy prawdy. Dziś przykleiłem włazy i zdjąłem maskowanie otworów. Oczywiście nie obyło się bez towarzyszącego mi nieustannie problemu kruchości plastiku, i klika części trzeba było poprzyklejać z powrotem. Kurde, aż boję się go do łapy brać - szajs ten plastik.

Następna odsłona zdjęć będzie, jak mu bambetle pomaluję i zamontuję, aby was nie zanudzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wyszedł z tego piękny kawałek "stodoły". Wielkie uznanie za podjęcie tematu. W zalewie wszelkich Tygrysów, Panter (nawiasem mówiąc moich ulubionych) T-34, KW i innych Twój Grant jawi się perełką. Zapewne tam na "wyspie" można zdobyć więcej materiałów na jego temat ale u nas jawi się jako maszyna prawie nie znana i mało popularna,a szkoda. Swoją drogą jeśli możesz zasięgnij informacji czy to zostało już ukończone

? Pozdrawiam Tomek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek, że wpadłeś do warsztatu. Mam jeszcze kilka nietypów w garażu, ale na razie nic nie powiem.

Kocyki i takie tam różne pomalowane. Kanistry to tylko statyści. Pamiętajciem że to moje pierwsze bambetle dlatego miejscie trochę litości.

Z okazji odsłonięcia wnętrza większa liczba fotek. I specjalnie dla Janusza kilka zbliżeń.

 

PICT0386.JPG

 

PICT0387.JPG

 

PICT0388.JPG

 

PICT0389.JPG

 

PICT0390.JPG

 

PICT0391.JPG

 

PICT0392.JPG

 

PICT0393.JPG

 

PICT0394.JPG

 

PICT0396.JPG

 

PICT0397.JPG

 

PICT0399.JPG

 

PICT0400.JPG

 

PICT0401.JPG

 

CHciałbym też trochę nad podstawką powalczyć. Jako że nie jestem specem od tego co byście radzili dać pod piasek do szynszyli - gips, klej do płytek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.