Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Tomek. Ten pierwszy zestaw Dragona jest super. Bronco ma niewłaściwy model Thompsona. Będę chyba kupował zestaw Tamiya U.S. Infantry Weapons set. Jest najtanszy ze wszystkich, a w końcu potrzebuję tylko jeden element, który i tak nie będzie bardzo eksponowany.

 

P.S. Dragona pewno kupię do jakieś scenki z Shermanem lub coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bronco ma niewłaściwy model Thompsona.

Dlaczego? Z dyskusji w poniższym wątku wynika, że były one wtedy w użyciu:

http://armorama.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=177175

 

Zresztą Dragon ma nawet figurki z 8 Armii z takim właśnie modelem Thompsona:

http://armorama.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=3030

 

P.S.

Jest jeszcze stary zestaw Dragona z samą bronią:

http://armorama.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=4997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Tomku były w użyciu. Jednak na pierwszej stronie jest zdjęcie Bigmodela na którym widać zamontowanego Thomsona. Myślę, że te były praktyczniejsze i dlatego montowano je w czołgach. Poszukam gdzieś tego zestawu broni Dragona. Wygląda obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym modelem Thompsona używanym podczas walk w Afryce był model M1928 (podchwyt z rączką, żebra chłodzące,hamulec wylotowy zamek półswobodny,często pojawiające się magazynki bębnowe), które pochodziły z zamówień złożonych w USA jeszcze na początku II wojny. Później pojawiły się jeszcze modele w wersji M1928A1. Jeśli chodzi o wersje uproszczone M1 i M1A1 (podchwyt poziomy, brak hamulca wylotowego, żeber chłodzących,zamek swobodny,rękojeść napinająca na boku, magazynki pudełkowe 30 i 20 pocisków) to już sprawa późniejsza, bo po drugiej połowie 1943 roku.

 

EDIT: Wiele zależało również od rodzajów jednostek, do których były dostarczane i daty dostaw. Sowieci dostawali Thompsony M1928A1 jako standardowe wyposażenie lekkich czołgów amerykańskich w ramach Lend Lease'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...also, a tray with 24 50-round Thompson drums is provided with the locker. While

this is correct, the Thompson is not provided!

Ten cytat pochodzi ze strony Cybermodeler. To by potwierdzało waszą tezę, że powinien być Thompson z rączką i magazynkiem bębnowym. Tak więc mam kupować zestaw z tym właśnie modelem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziś posiedziłem nad Grantem. Niewiele, ale za to szpachlowania mnóstwo. Skleciłem barbetę (tak to się chyba poprawnie nazywa). Ten brązowy nalot to efekt thinnera przy usuwniu nadmiaru szpachli Gunze Dissolved Putty. Pewnie i tak będzie widać łączenie elementów, ale już brakło mi chęci do dalszej walki.

 

Img_1178.jpg

 

IMG_1179.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cytat pochodzi ze strony Cybermodeler. To by potwierdzało waszą tezę, że powinien być Thompson z rączką i magazynkiem bębnowym. Tak więc mam kupować zestaw z tym właśnie modelem?

 

Sprawdzałem czy zachował mi się jakiś M1928 z bębnem, ale niestety mam tylko model z poziomym podchwytem i pudełkowym magazynkiem. Niestety nie poratuję Cię i chyba będziesz musiał go kupić.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Thompson będzie ładnym uzupełnieniem tego wszystkiego co tam wyprawiasz we wnętrzu. Koszty są zawsze, ale w tym wypadku wydają się uzasadnione, bo coś mi się wydaje, że będzie hicior

 

Powodzenia w dalszych pracach!

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął tylko tydzień od ostatniego postu, a tu już musiałem szukać tematu na drugiej stronie. Ale wszyscy cisną.

Zabrałem się za składanie wnętrza do kupy. I tu okazało się, że niestety jest problem. Thompson z cylindrycznym magazynkiem za Chiny nie chciał się zmieścić. Dlatego będzie to właściwy model, ale z płaskim magazynkiem. Zawsze można powiedzieć, że taki był dostępny od razu a okrągły magazynki leżały w zapasie. Wnętrze pomalowane w kolorze pseudo mini, bo chce wypróbować jak wyjdzie jako podkład pod Vallejo Off-white.

 

IMG_1208.JPG

 

IMG_1207.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo. Zdetalowany jest bardzo ładnie. Przede wszystkim na plus jest to że poprawili zawieszenie - kiedyś było za wysokie i model wyglądał nienaturalnie. Gorzej niestety jest ze spasowaniem. Nie wiem jak inne modele tej firmy, ale góra kadłuba jako że składała się z kilku osobnych elementów była cała do szpachlowania i ścinania plastiku. Górna płyta zwichrowana, tak jak i podłoga we wnętrzu. Ale najgorzej chyba złożony jest tył. Wielkie szpary, a przez to że cały model usiany jest nitami, dwóch pewnie nie będę ruszał. Spróbuję je jakimś cieniowaniem zamaskować. Inaczej trzeba by nity zeszlifować i nowe dorabiać, a to już mnie przerasta. Zmorą są ślady po wypychaczach - niektóre w naprawde upierdliwych miejscach. Niestety jest to jedyna firma która robi ten model, więc jak ze Skifem, Zvezdą i kilkoma innymi - jak sie ma co się lubi, trzeba lubic co sie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miały być zdjęcia z pomalowanego na biało wnętrza, ale ja i mój aerograf polegliśmy w starciu z Vallejo Model Colour Off White. Aero ma nawet gorzej, bo uszczelka mu poszła. Trzeba go będzie jutro zreanimować. A oto co się działo. Farbę rozcieńczałem wódką i zanim dodełem retarder, po ok. 10 sekundach z farbą zaczynało dziać się coś dziwnego. Jakby się z niej kolor żółty wydzielał i tworzył małe grudy. Próbowałem malować, ale szlag mnie jasny trafiał bo aero co chwila się zapychał (oczywiście retatder był). Czyszczenie doprowadzało mnie do szału. Nawet zastąpienie wódki wodą nic nie dało. Chyba Vallejo Model Colour ma u mnie po zawodach jeśli chodzi o aero. Jak myślicie co robię źle? Czy jest może Vallejo Model Air Off White? Jutro chyba malnę go białą Tamiya, bo te farby jeszcze mnie nigdy nie zawiodły. Może kolor nie będzie taki ładny, ale co tam.

Academy też dało popis z wypychaczami. Na szpachlę już patrzeć nie mogę. Są po prostu wszędzie, a szczególnie tam gdzie ciężko się dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Academy też dało popis z wypychaczami. Na szpachlę już patrzeć nie mogę. Są po prostu wszędzie, a szczególnie tam gdzie ciężko się dostać.

 

Mam to samo, przy Rosyjskim łaziku. Normalnie nie mam siły - wziąłem się dla wytchnienia za Pz II.

 

Co do twojej farby miałem ten sam problem - było to podczas malowania podkładem TAMIY. Powodem był prawdopodobnie rozcieńczalnik. Ja nie świadom wszystkiego dolałem (do rozcieńczenia) wody. Farba w pojemniczku mi się ścieła, porobiły się grdki, które w następstwie zapchały mi aerograf. Rozwiązanie było tylko jedno w moim przypadku- rozebrać aerograf, wsadzić do cleanuxa i odczekać noc. Potem, żmuda praca z watą.

 

Jeżeli dałeś retader-a to prawdopodobnie też mam rozwiązanie. Ja malując vallejo (pędzel) dodałem retadera mr hobby bodajże - farba tak jak wyżej ścieła się w grutki - porobiły się takie gluty - farba się ciągła.

 

Poeodem jest retader/rozcieńczalnik. Może użyj profesjonalnego rozcieńczalnika do farb.

 

Może Ci jakąś poszlakę podsunąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś udało się wskrzesić aero i pomalowałem wnętrze. Tylko jedno zdjęcie, bo i tak reszta wygląda tak samo. Kolory to Tamiya biały ze śladową ilością czarnego (kolor na zdjęciu przekłamany, ale nie chciało mi się go już poprawiać - zdjęcia oczywiście).

 

IMG_1247.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thompson z cylindrycznym magazynkiem za Chiny nie chciał się zmieścić. Dlatego będzie to właściwy model, ale z płaskim magazynkiem. Zawsze można powiedzieć, że taki był dostępny od razu a okrągły magazynki leżały w zapasie.

 

Nie musisz nic kombinować taka wersja thompsona też normalnie funkcjonowała tu potwierdzenie

Zerknij tylko na szczerbinkę w swoim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tylko na szczerbinkę w swoim modelu.
Dzięki. Zaraz jak przyjdę z roboty to sprawdzę.

Zabrałem się za malowanie dodatków we wnętrzu Granta. Kilka elementów jeszcze będzie wykańczanych, a na przedsmak pokrowce na zapasowe lufy do Browningów (jeszcze trochę nad nimi popracuję, ale jak przeschną)

 

IMG_1249.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z pozytywny odbiór moich wypocin. Malownie wnętrza ciąg dalszy. Wszystko na razie poustawiane na sucho, bo najpierw będzie robione postarzanie wnętrza. Jest teraz czas na krytykę lub ewentualne pochwały zanim będzie za późno.

Zdjęcia robione moją starą kochaną Minoltą Z1. Mam nadzieję, że nie sa najgorsze.

 

PICT0006.JPG

 

PICT0007.JPG

 

PICT0009.JPG

 

PICT0010.JPG

 

PICT0011.JPG

 

PICT0012.JPG

 

PICT0013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

PICT0007.JPG

 

A więc, generator był czarny, butle systemu p-poz - czerwone, obejmy białe.

 

Odnośnie Shermana o którego pytałeś na PW, mój Sherman którego obecnie sobie dłubie, wygląda tak

 

http://bigmodel120.blogspot.com/2011_03_01_archive.html

 

http://bigmodel120.blogspot.com/2011/07/sherman-m4a4-dozer-m1-135.html

 

 

Moje wnętrze w Shermanie jest na razie pociągnięte ciemnym, mocno rozcieńczonym washem, a później przyjdzie czas na jakieś delikatne pigmentowanie w nie których miejscach.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a miałem go czarny, a potem coś mnie naszło i walnąłem go na biało. No nic wyrwę go i przemaluję. To samo spróbuję z gaśnicami. A jaki kolor powinny mieć zaorki na górze tych butli? To powinno nieco uatrakcyjnić wnętrze. Proszę o szybkie wskazówki co jeszcze. Bo jak poprzyklejam to już nie urwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.