Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

... tylko skora na fotelach cienka,kolejna warstwa farby zalatwi sprawe.
No więc nie wiem co z tym teraz zrobić. Chciałem uzyskać efekt róznorodności koloru zamiast jednolitego. Ale to już druga uwaga odnośnie tego. Nie robiłem faktury na fotelach. Więc przed zamknięciem wnętrza jeszcze się temu przyglądnę.

 

Zaczynam podgladac bo w poczekalni M3 Lee
A z jakiej firmy? Ponoć Lee z Academy miał niewłaściwy rozmiar wózków (za wysokie), więc trzeba by się porozglądać za jakimiś os Shermana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz duże postępy Krzychu, tak trzymaj! Wnętrze wygląda fachowo. Co do amunicji, to sam ostatnio zastanawiałem się jak należy ją pomalować, żeby wyglądała realistycznie, myślałem o Alkladzie i lekko przetartych filtrach z aerografu. Poćwiczę, jak się wezmę za Priesta.

 

Pzdr,

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Kuba jak będziesz to testował przy Prieście (nie wiem czy dobrze to odmieniłem) to wrzuć taki mały tutorial w temacie.

Myślę, że dam już do wnętrza tylko trochę pigmentów i czas je zamykać. A potem to dopiero bedzie się działo jak przyjdzie to kamo malować z moimi trzęsącymi sie rękoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze, a właściwie tylko podłoga potraktowane pigmentami. Myślę że to już koniec zabawy z wnętrzem. Pora je zamykać. Sorki za zdjęcia. Robione przy sztucznym świetle, a że nie miałem czasu ich przejrzeć i poprawić sa jakie są. Jeżeli będzie trzeba to dam nowe.

 

PICT0038.JPG

 

PICT0039.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem zamykać czołg i normalnie szlag mnie trafiał. W końcu go zostawiłem i wrócę do tematu dziś. Instrukcja Academy nie wskazuje żadnych dokładnych wskazówek odnośnie klejenia a nic nie pasuje jak powinno. Zeszlifowalem fragment górnego pancerza który nie pasował po przyklejeniu blotnika, jak się potem okazało mocowanie tegoż blotnika było całkowicie skopane. I teraz muszę odrestaurować pancerz górny bo jest szpara. Do tego wszystkiego płyta działowa pomiędzy przedziałem bojowym a komórką silnika wygięła się i będę ją musiał oderwać i przykleić po innym kątem aby góra pasowała, bo w tej chwili nie mogę jej nałożyć prawidłowo. Ogólnie coś dziwnego dzieje się z plastykiem Academy czego wcześniej jeszcze nigdy nie miałem. Wygląda na to że jest wrażliwy na chemikalia którymi go traktuję. Przykładem są nieustannie odpadające cześci, a wczoraj - to już szczyt wszystkiego - pękła podstawą wieży na całej szerokości tuż pod radiem (wrócę fotkę przy następnej sesji zdjęciowej). Co ciekawe w tym samym momencie robię Pz.kpfw.II z Tamki i nie ma żadnych problemów z odpadającymi częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że jest wrażliwy na chemikalia którymi go traktuję. Przykładem są nieustannie odpadające cześci, a wczoraj - to już szczyt wszystkiego - pękła podstawą wieży na całej szerokości tuż pod radiem (wrócę fotkę przy następnej sesji zdjęciowej).

 

Mialem tak kiedys z plastikowymi ruchomymi gaskami AFV do Pattona. Urobilem sie z nimi tydzien a jak ze zlozylem do kupy i zaczalem maziac pigmentami z teprentyna to po wyschnieciu kruszyly sie jak ciasteczka do popoludniowj herbatki....zona ucieka z domu jak to zobaczylem i sie nieco unioslem...zrobilem gaski od nowa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma co fotografować, ale napisze co zrobiłem. Udało się w miarę bez większych szkód oderwać płytę działową i przykleić pod właściwym kątem. Przykleiłem fragment płatnika pod działem 75 do górnej części pancerza. Musiałem na nim dorobić kawałek mocowania pod działo, bo miało za dużo luzu i wypadało. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie powinno ułatwić składanie wszystkiego do kupy. Drugi błotnik przerobiony wg. mojego uznania tak, aby wszystko jakoś pasowało. Teraz się przykleja. Muszę jeszcze poprawić cześć pancerza którą uszkodziłem aby mieć jak najmniej szpachlowania. Szpachli i tak nie uniknę, ale już się do tego przyzwyczaiłem przy tym modelu. Oprócz tego trzeba zeszlifować spód kosza wieży, bo za Chiny nie chcę wejść.

Rada dla chętnych na ten model. Uzbroić się w cierpliwość, tonę szpachli i zapisać się na kurs Tai Chi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.