Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za miłe słowa. W tym tygodniu było mało czasu, i trochę modelowałem... ale żywopłoty na ogródku. Jednak w wolnej chwili odwiedziłem też warsztat i pokleiłem coś. Wyciąłem lufę z 35 i wstawiłem RBM-owską. Na razie jest oryginalna lufa z KM, ale też zostnie wymieniona na RB. Górna część pancerza poszpachlowana, ale przykleiłem kilka elementów i znów trzeba będzie bawić się w uzupelnianie braków (jarzmo 35 ma mieć widoczne łączenie z wieżą, więc nie będzie szpachlowane). Całość złożona jest na sucho.

 

IMG_1095.JPG

 

IMG_1097.JPG

 

IMG_1098.JPG

 

IMG_1096.JPG

 

IMG_1100.JPG

 

Kupiłem sobie też takie cosik. I tu mam pytnie. Czy takie coś mogło spotkać się z Grantem w Afryce? W planach mam zrobić podstwkę jako pustynię z częściowo zagrzebaną wieżą z owego czołgu. Jeżeli ten tank nie pasuje to go sobie zostawię i nie bedzie nic - no może tylko jakiaś palemka. Moja znajomość faktów historycznych nie jest niestety na najwyższym poziomie.

 

IMG_1101.JPG

 

P.S. Dziś wszystko się sprzysięgło przeciwko mnie . Google coś namieszło z Picasa i klawiatura nawaliła w laptopie. Literki A, Z, Ą i Ż musiałem wstwić jako kopij-wklej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kupiłem sobie też takie cosik. I tu mam pytnie. Czy takie coś mogło spotkać się z Grantem w Afryce? W planach mam zrobić podstwkę jako pustynię z częściowo zagrzebaną wieżą z owego czołgu.

 

Prawdopodobne to spotkanie, F-ki były w Afryce. Więc raczej można, ale model kupiłeś wiekowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wspólna dioramka Granta razem z Pz.kpfw.II. Podloże - pustynia. Z dwójki będzie wydobywał się dym (przynajmniej taki mam plan), ale bez zniszczeń coś jak dogasający silnik. Dookoła kilka kanistrów i może beczka. Wojacy będą tak jak na zdjęciu z pudła (zaraz na początku wątku). Może nawet sklecę jakąś palemkę, ale to jeszcze dalekie plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palemka, gdzieś chyba widziałem jak zrobić coś takiego - poszukam. Mówisz że to nie jest podkład - w takim razie świetnie ci idzie .Z czego zrobisz piasek?

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witm.

Dzieki z info. Palma robi wrżenie. Ale chyb będę wzorował się na tej Palma z Armoramy.

 

Wyrzeźbiłem (bo trudno to nazwać modelowaniem) pojemnik z puszkami i skrzynkę na narzędzia. W planie mam jeszcze pokrowce z zapasowymi lufami, resztę butelek na osłonie kosza wieży. No i muszę gdzieś znaleźć taniego Thomsona, bo troche pustawo tam jest. Jakieś pomysły? A oto postęp prac nad wnętrzem.

 

IMG_1122.JPG

 

IMG_1120.JPG

 

Img_1121.jpg

 

A tak wyglada wnętrze.

 

IMG_1125.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie są super, ale tą przynajmniej będę wiedział jak zrobić.

Dziś niewiele, tylko pokrowce na zapasowe lufy do browningów.

 

IMG_1132.JPG

 

Na jaki kolor je pomalowć? A i przy okaji jaki kolor miały skrzynki na narzędzia - jakiś zielony (olive drab)?

 

P.S. Ciekwe czy idzie mi aż tak świetnie że nie ma się do czego przyczepić (wątpię) lub szkoda klepać w klawiaturę bo komentarzy jak na lekarstwo.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekwe czy idzie mi aż tak świetnie że nie ma się do czego przyczepić

 

Choć by się chciało to się nie ma do czego przyczepić.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz dam wam okazje sobie poużywać. Pomalowane wózki jezdne.

 

Img_1157.jpg

 

IMG_1158.JPG

 

Mam problem z gumowymi amortyzatorami (element znaczony strzałką). Prawdopodobnie powinien być czarny, ale nie umiem tego zweryfikować. Jak nic się nie znajdzie to zostanie jak jest.

 

IMG_1159a.JPG

 

Podobna sytuacja jest z górna rolką. Nie wiem co to z materiał - guma czy metal. Chyba powierzchnię styku z gąsienicą malnę jakimś czarnopodobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..%5Csi%5CProductFiles%5Cacy13212.jpg

 

patrząc na ten model mają być czarne (guma), to samo jest w Panzer II. Jedynie koło napinające ma być koloru kamo.

 

Popatrz na to zdjęcie z muzeum.

 

Grant M3 Medium Tank

 

Zdjęcia wnętrza.

jbo2iwmgrant3.jpg

 

jbo2iwmgrant4.jpg

 

grant40.jpg

 

grant4.jpg

 

grant05.jpg

 

Przykurzone jak w Panzer II.

 

grant48.jpg

 

Co do amortyzatorów - skoro miały amortyzować (patrząc na konstrukcję) powinny być gumowe - czarne. Co potwierdza 1 zdjęcie. Wprawdzie nie wudać zbyt wyraźnie, ale na moje oko przebija się tam olor czarny.

 

Mam nadzieje, że pomogłem.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam watpliwości do tego czy to wogóle guma. Shermany miały amortyzatory zrobione ze zwiniętych w postaci spręzyny płaskiej balchy ( nie wiem jak to opisać ) tu jest remontowany sherman dla muzeum w Gdańsku http://forum.muzeumbronipancernej.pl/viewtopic.php?f=19&t=997&sid=ad854afc7032372535d3d159f4162c78&start=90 trzeba się zarejestrować. Wózki łądnie rozmontowane i widac co jest metal a co guma .Malować je trzeba na kolol bazowy i tyle

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wózków znalazłem u siebie takie zdjęcie - sorki więc za zamieszanie.

 

PICT0128.JPG

 

Rozwiewa to kilka wątpliwości. Jako że zawieszenie było takie samo jak w szermanach jest to blacha, a na zdjęciu dodatkowo widać jej spiralny bieg.

 

Dzięki za linki i foty.

 

P.S Pisze to z kompa na którym nie umiem otworzyć linku od maus (zabezpieczenia), ale po przyjściu do domu sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie o to mi chodzi jest to spręzyna spiralna

W tym linku co ci podesłałem masz bardzo łądnie pokazane zwieszenie częśc po części tylko musisz poszukać w nim fotek bo ma pare juz stron. obowiązkowo trzeba się zalogować i podaj że jesteś od maus-a

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę wciąż z zainteresowaniem, bo Grant czeka też na mnie w malej skali.

 

Pokrowce na lufy do Browningów były z brązowej skóry.

 

Wyposażenie dodatkowe u Angoli (skrzynki, siatki, brezenty, worki) było w Afryce malowane na coś a'la Middle Stone. Ja używam MrHobby nr C021

 

http://www.gunze.pl/go/_info/index.php?user_id=C021&lang=pl

 

Jak były drewniane skrzynki, to czasami w ogóle ich nie malowali i zostawały brązowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Prop za info. Przyda się bardzo. Uruchomisz warsztat z tym Grantem? Kiedy? Wątek idzie powoli, ale wolę się nie spieszyć żeby czegoś nie zapomnieć. Jeszcze tylko sklecę kosz wieży i chyba będę mógł zacząć malowanie wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nieprędko ruszy praca nad małym Grantem. Po drodze mam jakieś 30 modeli. Muszę oczyścić przejście w piwnicy, gdzie te wszystkie pudła leżały przez ostatnie 3 lata ;)

No i ja nie będę swojego otwierał ani kroił w środku. Na takie zabawy już zdrowia nie mam. Ale Tobie idzie rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i muszę gdzieś znaleźć taniego Thomsona, bo troche pustawo tam jest. Jakieś pomysły?

Bronco robi zestaw brytyjskiego wyposażenia, w którym jest Thompson:

accessories_ab3509_wwii_british_commonwealth_afv_equipment_set.jpg

 

Zbędne Thompsony można też znaleźć w niektórych figurkach Dragona z wyposażeniem Gen2.

Np. 6366 - U.S. Armored Infantry

6408 - U.S. Marines Iwo Jima 1945

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.