Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

No i klops!

Jak ognia unikam bebechów w modelach. Mam na półce ten sam zestaw i tylko mnie w tym utwierdziłeś co by mu środka nie robić.

Jednak jeśli muszę zrobić środek to zaczynam od wstępnego złożenia całego kadłuba z wieżą na sucho. Jak już wiem co i jak, zaczynam zlepiać wnętrze, cały czas kontrolując jak mi się to wszystko składa. Kiedyś się już tak załatwiłem, przy lepieniu tego czegoś http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=19450&p=310220&hilit=Kangaroo#p310220 i już mam nauczkę.

Myślę że poradzisz sobie jakoś, bo zapowiada się fajny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za wsparcie. Na razie jestem optymistą. Udało mi się zreperować ten fragment o którym pisałem. Z koszem jest ciekawie, bo już kilka razy go prezentowałem w kupie i pasował. Ale to drobnostka. Na problem z spasowaniem w znaczącym stopniu ma fakt, iż góra składa się z kilku elementów (a nie jak w większości modeli z jednego kawałka) które niekoniecznie pasują co powoduje naprężenia plastiku. Ale z grubsza większość już jest spasowana. Jak pisał Kosynier - nie jest różowo.

Dlatego zanim ją przykleję chcę zmontować gąski aby mieć pewność że nic nie będzie za duże i się nie zmieści (prawdopodobnie trzeba nieco powiększyć rozstaw kół napędowych). Zestaw Bronco to ruchome gąsienice, gdzi na jedno ogniwko przypada 5 elementów. Razem daje to 960 elementów z których trzeba stworzyć dwie gąsienice. Może jutro uda mi się podrzucić jakieś fotki z ich budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem składanie gąsek do kupy. Ale zanim o tym to chciałem wam pokazać to o czym bylo mowa wcześniej.

Na zdjęciu widać biały kawałek plastiku. Musiłem go podkleić po wcześniejszym wycięciu fragmentu pancerza. Jak widać aby prawidłowo zamontować boczny fragment błotnika (nie ma go na zdjęciu) górna jego część musi być w linii poniżej pancerza. Niestety Academy tak wykonało mocowanie tego elementu iż był on na równi z dolną krawędzią. I dlatego zamiast pomyśleć to wyciąłem ten fragment pancerza. Teraz trzeba będzie szpachlowć łączenie, ehh..

 

PICT0042.JPG

 

To co pisłem o budowie górnej części pancerza. To iż składa się z kilku elementów powoduje naprężenia plastiku. Trzeba to będzie naciągać przy klejeniu.

 

PICT0043.JPG

 

Pęknięcie podstawy wieży - samo z siebie (przed sklejeniem wieży w cłość).

 

PICT0044.JPG

 

No teraz największe wyzwanie tego modelu. Montaż gąsienic. Ten fragment to jedna ramka - pozostało jeszcze siedem. Narazie pasuje do wózków. Jak będzie chwila to sprawdzę czy pasuje do kół napędowych.

 

PICT0045.JPG

 

W dodatku są ruchome...

 

PICT0046.JPG

 

A tak wygladają przed wycięciem z ramek.

 

PICT0047.JPG

 

Czort jakiś mi podpowiadał żeby te gąski kupić. Mam nadzieję, że nie będą się rozpadać. Szczególnie mam na myśli boczne zęby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy ramki gąsek zużyte. Wygląda na to, że z czwartej zostanie mi trochę części. Przymiarka na zawieszenie pokazała, że tak jak myślałem koła napędowe trzeba będzie poszerzyć. Ponadto gąski są za ciasne w szczelinach pomiędzy zębami. Będę musiał te ząbki lekko obrobić. Stomatolog jestem czy co? W czasie prób urwał mi się kawałek jak próbowałem je do zdjęcia na te koła wepchnąć. Nie leżą też najlepiej - plastik jakoś traci luz, ale coś wymyślę.

 

PICT0049.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem coś takiego.Wiem, że jeszcze kawałek do tego ale może się przyda.

 

beztytuuodm.png

źródło - wydawnictwo militaria

 

 

Udało Ci się znaleźć odpowiednie kalki do kamo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie zaproponowane przez GrześkaW zacne.

W zupełności się z tobą zgadzam, szczególnie że w pierwszym poście napisałem że tak właśnie go chcę pomalować .

 

Klejenia gąsienic ciąg dalszy. Przypomina mi to Modę na Sukces - nie ma końca. Przy drugiej gąsienicy zmieniłem system klejenia i jest o niebo lepszy. Przede wszystkim ogniwka po skończonej robocie cięgle ruszają się jak powinny i nic sie przypadkiem nie zlepia. Dlatego wszystkim którzy będą kiedys lepić te ogniwka polecam taką metodę (oczywiście nic na siłę):

 

Takie coś proponuje Bronco

 

pict0055.jpg

 

A ja robię to tak:

 

pict0054.jpg

 

pict0052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.