Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, ale po tym jak kleję je po swojemu a nie jak w instrukcji Bronco to pewno skusiłbym sie jeszcze raz na coś takiego.

Części zawieszenia przypasowane, więc zacząłem kleic skorupę do kupy. N zdjęciu poniżej najgorszy kawałek kadłuba. Jak widać jest duży wypływ rozpuszczonego plastiku który powstał przy kilku próbach połączenia tego do kupy. Ale to sie poprawi.

 

PICT0063.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miałem właśnie takie coś w Panzerze, po sklejeniu skorupy, nie pasował przód, akurat u mnie nie idzie tego poprawić,żeby nie zpiłować detali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki. Gąsienic jeszcze nie skończyłem, ale za to Pz.kpfw.II tak . Na razie łatam kadłub szpachlą i plastikiem, ale chwilowo nie ma co pokazać. W tym tygodniu mam nadzieję że wrzucę jakieś foty. Na razie plan przewiduje: przykleić pozostałe elementy potrzebne do pomalowania wnęki zawieszenia, pomalować ją, przykleić wózki jezdne i wtedy dopiero będę mógł skończyć gąski.

 

P.S. Mirek i tak nie przebije twojej zimowej dioramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba wszystko co potrzeba skończone aby pomalować wnęki zawieszenia. Wstawiam zdjęcia abyście mogli napisac ewentualne uwagi. Poszpachlowłem najlepiej jak umiałem, bo dostęp kiepski a i wzork już nie ten. Teraz muszę tylko namieszać sobie odpowiedzni kolor brązu i chyba można malować.

 

PICT0142.JPG

 

PICT0143.JPG

 

PICT0144.JPG

 

Styk góry pancerza z małym kawałkiem bocznym jeszcze lekko poszpachluję bo jest trochę za głęboki (na zdjęciu dopiero zobaczyłem).

 

PICT0145.JPG

 

PICT0146.JPG

 

Musiałem też poszerzyć rozstaw kół, a w szparę zamiast szpachlować wkleiłem kawałek samoprzylepnej białej nalepki. Tak troche na skróty.

 

PICT0147.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten pomysł z kołem napędowym . Sczerze mówiąc podziwiam Cię za to szpachlowanie . Tylko ze szpachlą bywa różnie na sucho wygląda ok a po malowaniu bywa różnie . Mam nadzieje, że w twoim wypadku tak nie będzie .

 

Słabo widać, ale jeśli sprawdził byś jeszcze te miejsca.Wygląda jak by trzeba było jeszcze trochę zebrać tą szpachle.

 

pict0142r.jpg

 

Reszte chyba oprócz tego miejsca co pisałeś, chyba jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, te miejsca które zaznaczyłeś to majstersztyk (tu ironia) Academy. Te miejsca są nadlewane i szczerze to sam nie wiem jak wyjdą, bo kadłub był tak pogięty, że jak w jednym miejscu się schodził to w drugim była szpara. Ściana boczna przy dziale pasowała z tyłem i przodem, a w miejscu gdzie jest uskok różnica była 1mm w stosunku do góry. Szkoda że nie odlali całej góry w całości. I do tego te nity na około. No cóż będzie jak będzie. Może machnę go podkładem to coś się zobaczy. Jeszcze muszę otwory taśmą zamaskować.

 

Piotrze będzie to z pierwszej strony. Raz kozie śmierć.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kurde lecicie. Znowu mi temat na drugiej stronie wylądował. Zacząłem malowanie. Takie kolorki będą. Nie wiem czy dobre, ale będą. Zresztą i tak wiemy jak to jest z tymi aparatami i monitorami.

 

PICT0149.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super .

Jak chcesz pomalować te obwódki (białe i czarne) - bo rozumiem, że robisz to kamo o którym wspominałeś? Z ręki lekkie przejścia ? Czy jakieś maskowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede malował górę to pomaluję też duży arkusz jakiegoś pudełka czy coś. A potem zobaczę na tym jak będzi najłatwiej. Bedzie z ręki, więc pewno krzywo, ale nie wyobrażam sobie jak to wszystko maskować. Do wyboru na razie mam farby i pisaki niezmywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny to jakiś Life Color Italian Sand coś tam coś tam, a brąz to mieszanka Tamiya Nato Brown, Falt Brown, Flat White i Flat Black. Z Vallejo do aerka dałem sobie spokój. Zwsze porażka w moim przypdaku. Tamiya dobrze mi się maluje choć mają bardzo ubogą gamę kolorów. Life Color tez nie był zły. Zobaczymy jak pójdzie reszta pancerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób przerzuca się na Tamiye.I nie dziwię się, całkiem ładnie siadają. Muszę kiedyś spróbować. Dzięki za informacje.

Nie wiem czemu ale w moim przypadku przy vallejo aerek pluje glutami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te piaskowo bronzowawe kolorki siadly bardzo ladnie. faktycznie jedziemy na podobnych 'wozkach'

 

Co do farb...ja tamke bardzo lubie. Z izopropanowem schnie w moment i aerek sie dobrze myje. Minus to mala skala barw...ale ja osobiscie mieszam kolory wg uznania zeby dostac to co chece.

Vallejo...hmmm skara spora ale farbki sa rozne. Ja rozpuszczam Smirnoffem + kilka kropelek iso. Niestety czasami pigmenty lubia sie w nich rozwarstwic co mnie drazni do bolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz też kolorki mieszam na oko. Z Life Color też na razie jestem zadowolona a chyba mają większą paletę niż Tamka.

 

Mam pytanie odnośnie malowania kamo. Jako że to mój pierwszy czołg plamiasty, czy poszczególne kolory kamo też się cieniuje jak przy jednobarwnym, czy to potem olejami się robi? Chodzi mi o to czy rozjaśniać ten brąz? Oczywiście pójdzie suchy pędzel po krawędziach. Chcę ten brąz zabezpieczyć sido przed malowanie góry, dlatego byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz też kolorki mieszam na oko. Z Life Color też na razie jestem zadowolona a chyba mają większą paletę niż Tamka

 

Krzysiek Tamiya świetnie się miesza z Mr.Hobby seria H.

Te farby są oparte na tym samym składzie.

W ten sposób paleta barw w dużym stopniu Ci się zwiekszy.

Do obydwu stosuję

http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=T-106&lang=pl

Jest on od razu z retarderem i pięknie się z nim maluje.

Ale o tym zapewne już wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wiem że miałem małą przerwę, ale żeby warsztatu szukać na czwartej stronie?

Dobra dziś bez zdjęć. Gąsienice poskładane. Jutro chcę je zacząć malować. I tak na metalowe zębu nędę mieszał brąz z czarnym, a na gumowe płytki czarny z szarym. Farby oczywiście Tamiya. Chyba że ktoś ma jakies inne sugestie to się jeszcze wstrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.