Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysły fajne, w końcu kreatywnym trzeba być.

Dziś bez fotek bo dopiero zacząłem coś klecić, a zostało tylko kilka dni do wyjazdu. Na szczęście znalazłem radiostację z Bronco i jest już podstawa w wieży zrobiona. Sklejone kilka skrzyneczek, ale trzeba je wyszlifować i szpachlować. Chcę też zrobić zasobnik na naboje dymne i będe musiał jakoś wystrugać pistolet do nich. Czy 7cm to nie za dużo jak na kaliber? Bo chciałem go zrobić z łuski naboju która ma średnicę 2mm. Radiostacja będzie szara bo takie mam zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Łatwiej jest zdjąć farbę i uzyskać ładny pasek niż go namalować. Jak Ci nie idzie pomaluj sidoluxem, namaluj pasek i wyrównaj jego krawędzie zdejmując farbę (olejną) pędzelkiem z rozpuszczalnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dobra, urlop się skończył. Wprawdzie jest kupa roboty w ogrodzie, ale chwilke podłubałem przy wieży. Była pusta (tylko działo) więc co nieco skleciłem. Mam wielką prośbę o pomoc co dalej, bo jeszcze nigdy nie robiłem środka i nie wiem za bardzo jak to kolorystycznie rozwiązać. Nie wiem czy trzeba jakiś filtr, bo wash na pewno. Rozważam kolory - szary, brąz lub coś zółtawego (to do wash'a). Podłogę będę jeszcze przecierał metalizerem. Przeglądałem forum, ale jakoś mało informacji udało mi się wyciągnąć. A wolałbym nie malować wszystkiego jeszcze raz jak coś nie wyjdzie przy eksperymentach. Kolor najbliższy rzeczywistemu jest na trzecim zdjęciu.

I jeszcze jedno. Z tego wszystkiego tak się zakręciłem że zapomniałem o wypychaczach na suficie wieży. Dlatego litości.

 

PICT0001.JPG

 

PICT0002.JPG

 

PICT0004.JPG

 

PICT0005.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jak nie modelarz wypychaczy nie będzie chyba widać. Reszta super .Poobijasz trochę?

 

Wash-a koniecznie, reszta niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pod naciskiem opinii publicznej poszpachlowałem wypychacze w wieży. Musicie mi narazie uwieżyć na słowo. Dorobiłem też kilka szczegółów na górnej części kadłuba. Strasznie mało czasu mam ostatnio.

 

Pict0015.jpg

 

To chyba już koniec dłubaniny z detalami wnętrza. Teraz trochę będziecie musieli sie udzielić. Plan mam taki - kolejność: zrobić obicia gąbką, potraktować całość jakimś filtrem (prawdopodobnie z czarnej olejnej), ciemnobrązowy wash.

Jakim kolorem najlepiej zrobić obicia? Myślałem o czarny z niewielką domieszką białego, ale nie jestem pewien. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc brudzenie rozpoczęte. Jako że od ostatniego postu porad bylo jak na lekarstwo poprzeglądałem trochę forum i coś tam wymęczyłem. Po pierwsze to muszę się przyznać, że chyba trzeba będzie sie wybrać do okulisty bo przeoczyłem kilka wypychaczy w górnej części wieży. To pewno przez tą białą farbę, która jakoś je maskowała przed moim wzrokiem, a przy brudzeniu wyszło. No cóż stało się. Myślę, że wnętrze i tak jest dość upakowane i po zmontowaniu wszystkiego nie da się ich zauważyć. Po drugie mój głos wewnętrzny mówi mi, że z ilością obić to chyba przesadziłem. Jest to moje pierwsze wnętrze, więc na czymś trzeba sie uczyć. Ale z drugiej strony chyba nie jest aż tak źle. Zresztą sami ocenicie.

Jeżeli ktoś będzie kiedyś kupował ten model, to zanim zaczniesz sklejać kup sobię kilo szpachli i szpachluj każdą część we wnętrzu, bo potem to już jest za późno. A wypychaczy jest jak gwiazd na niebie.

Dobra, czas na foty. Na razie tylko obicia i filtry.

 

PICT0016.JPG

 

PICT0017.JPG

 

PICT0018.JPG

 

PICT0019.JPG

 

PICT0020.JPG

 

Filtry to gotowce MIG Productions. Jednak z modelem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Mianowicie po przefiltrowaniu odpadło kilka części. Czy ktoś miał już kiedyś coś takiego? Były to najczęściej jakieś drobne elementy i to nawet bez dotykania ich w trakcie schnięcia filtrów. Przychodzę a one sobie leżą luzem. Duchy?

 

PICT0024.JPG

 

Czy dać na to ciemno-brązowy wash? A jak tak to chyba lepiej trysnąć sido przed tym.

A i musze pomalowac zamki w działach. Tylko że widziałem czarne i w kolorze masiądzu na zdjęciach. Ta jakie mają być, aby bylo dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nikt nie komentuje - tak ładnie zrobiony model.Może nie jestem godzien komentować ale jest super .Wypychacze wyszły faktycznie.Jak chcesz dać washa to z tego co wiem musisz dać sido/lakier błysk.Obicia, może miejscami zbyt intensywne, ale może nie mam racji . Washa może warto dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze dostało jeszcze jedną warstwę filtra spód wyszedł bardziej zółtawy i jakoś mniej mi się teraz podoba, ale może po wszystkich zabiegach jakoś będzie wyglądał. Model dostał sido i schnie w pudle. Może w nocy jak przyjdę z pracy to go złoszuję. Zdjęcia będą jutro rano z postępu prac. Potem jeszcze może trochę olejków i pigmentów i chyba będzie gotowy aby go zamknąć.

 

P.S. Jeszcze kilka części odpadło. To musi być niekorzystne działanie tych filtrów. Modelu nie zabezpieczałem lakierem matowym - dawałem bezpośrednio na farbę. częsci ponownie przyklejałem używając CA, bo Tamiya za długo schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co nie podoba wam się zapach lasu a właściwie bardziej tartaku w domu, he, he.

 

A przy okazji. Na zdjęciu poniżej widać kolor wewnętrzny włazów w kolorze kamo.

 

03.jpg

Zdjęcie: Armorama M3 Grant by Darren Baker

 

Wiem że jest to odwieczny problem na forum jaki kolor co poniektóre modele powinny mieć. Czy zatem ten jest zgodny z rzeczywistością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.