Skocz do zawartości

[In-Box] LWS Czapla 1/72 - ZTS Plastyk - Mikro72


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ooo. Tego inboxa, tak ladnego, jeszcze nie bylo.

Porownajmy te wypraski, z czasow PRL, z dzisiejszymi supernowoczesnymi opracowaniami, np. RWD-13 lub PZL "Sokol". Od razu widac 30-letni "postemp" technologiczny i absolutna wyzszosc jednego systemu nad drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy warsztat?

Po tym co zaprezentował Ipkinns nie prędko. Chodź też nie wiem czy jak będę go robil to z tego zestawu, może go zostawie dla potomnych, jako historyczną ciekawostkę co sie kiedyś kleiło

 

No piękny! to był mój pierwszy samolot jaki skleiłem, w 1986

Na początku lat 90tych dostałem od brata z serii Mikro 72 Łosia i to był mój pierwszy model, ale jarałem się Czaplą gdy sklejał ją kumpel z klasy Nie pamiętam jednak czy miałem okazję go skleić. Coś kołacze mi się w głowie że chyba poległem na tym zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z pierwszych modeli, który skleiłem. Twój jest z pierwszej serii produkcyjnej, a wskazują na to; pudełko i zielone tworzywo, później już było białe, a i pudło podlegało różnym przeobrażeniom.

Fajna sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej się przekonuję co do tego że trzeba ten zestaw zabezpieczyć folijką i niech sobie leży

A w ogóle wie ktoś jakie modele były wydane z serii mikro72?

- Czapla

- Łoś

- Jak-1M

- Ił-2

coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie i to chyba tyle, nie przypominam sobie innych modeli, w naszej składnicy harcerskiej w Bielsku Białej to był cały komplet, nigdy nie był dostępny w całości, najtrudniej było o iła-2

 

Ja na Twoim miejscu schowałbym do folijki dla potomnych a jak chcesz pokazać warsztat to pewnie za 10 zeta kupisz z "Plastyka" nówkę i to w wersji RWD 5bis

http://www.modelarstwo.net.pl/samoloty1.html

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z pierwszych modeli, który skleiłem. Twój jest z pierwszej serii produkcyjnej, a wskazują na to; pudełko i zielone tworzywo, później już było białe, a i pudło podlegało różnym przeobrażeniom.

Fajna sztuka

 

Zdecydowanie nie z pierwszej serii produkcyjnej.

To pudełko "tryska" kolorami. Pierwsze było bardziej skromne kolorystycznie, choć samo ujęcie "Czapli" w locie było, moim zdaniem atrakcyjniejsze. Ciekawe czy ktoś ma takiego dinozaura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle wie ktoś jakie modele były wydane z serii mikro72?

- Czapla

- Łoś

- Jak-1M

- Ił-2

coś jeszcze?

 

O ile pamietam Breugeot XIX, Ansaldo Ballila, Potez XV i cos jeszcze, chyba Fokker D VII (w jednym zestawie)

Potem Spitfire i Hurricane (mial cokpit chyba trzyosobowy)

Losie byly dwa: wczesny to Los a pozniejszy to karakatura (okragly przekroj kadluba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O ile pamietam Breugeot XIX, Ansaldo Ballila, Potez XV i cos jeszcze, chyba Fokker D VII (w jednym zestawie)

Potem Spitfire i Hurricane (mial cokpit chyba trzyosobowy)

Losie byly dwa: wczesny to Los a pozniejszy to karakatura (okragly przekroj kadluba)

To była seria Mikro coś około 1:144.Prócz tych wymienionych był Pociak i Schreck[? tak się pisze?].Fokkera nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie nie z pierwszej serii produkcyjnej.

Tak, po przyjrzeniu się opakowaniu doszedłem do tego samego wniosku. Pierwsze pudło miało mniej kolorów w sobie i było dodatkowo foliowane. To pudło jest już po face liftingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no Panowie z taką pamięcią nie miał bym problemu z zapamiętaniem daty urodzin mojej teściowej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, Czapla oraz Jak-1 na początku miały na pudełku samolot (ten sam rysunek) ale na żółtym, jednolitym tle.

 

O maleństwach 1:144 z tamtych czasów rozmawialiśmy tu: viewtopic.php?f=64&t=24039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapla z pierwszego tłoczenia leci aktualnie na allegro. Ta jest z początków lat 80-tych. Dobry materiał ale nie pierwszy wypust.

 

Tak jest, to właśnie to pudełko. Sam model powstał na pewno w latach 70-tych. Typowałbym ok. 1976-77? Niedługo walnie 40 lat.

20 lat temu facet z wąsami obiecywał drugą Japonie, ale na razie to zamiast drugiej Hasegawy czy Tamiyi mamy...co mamy.

 

O ile dobrze pamiętam, Czapla oraz Jak-1 na początku miały na pudełku samolot (ten sam rysunek) ale na żółtym, jednolitym tle.

 

Niestety, nie. To były inne rysunki. Z resztą, w przypadku Jaka, ten nowszy był o wiele gorszy, tyle że bardziej kolorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie. To były inne rysunki. Z resztą, w przypadku Jaka, ten nowszy był o wiele gorszy, tyle że bardziej kolorowy.
Racja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, jaka parada wspomnień

Chyba ze trzy takie czapelskie kupiłem we wczesnych latach podstawówy,pozdrawiam kioskarzy ze Stegien ;) ani jednej nie udało mi się skończyć Przerzuciłem się na Jaki , te jakoś mi się udawały Swoją drogą, zastanawia mnie, jak wiele tych modeli Czapli wyprodukowano? To są chyba jakieś setki tysięcy do dziś dnia, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.