Skocz do zawartości

[In-Box] LWS Czapla 1/72 - ZTS Plastyk - Mikro72


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ach Wy o tym badziewiu. No tak było coś takiego

 

Było Moja żona kupiła takie dwa (spit i jeszcze coś) z miesiąc temu, dała chyba po złotówce za sztukę Dzieciaki oczywiście już je zneutralizowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odgrzania tematu...

Jak to się teraz modnie mówi "vintage" w pełnym tego słowa znaczeniu

P11-1.jpg

P11-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG P-11 w turkusowym kamo

 

Grzesiu vintage pełną gębą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kalkach widać starą siedlecką produkcję, dawnych wspomnień czar Kilka lat temu, na targach w Poznaniu chciałem kupić 11, a szukałem lepiej odlanego skrzydła i trafiłem właśnie na ten wyrób w nowym ładnym pudełku. Model ten miałem kiedyś w "niemieckim" malowaniu. Twój model, to vintage pełną gębą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odgrzania tematu...

Jak to się teraz modnie mówi "vintage" w pełnym tego słowa znaczeniu

P11-1.jpg

P11-2.jpg

 

Brakuje łosza na cylindrach ;)

 

 

świetny model, aż się łezka w oku kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

404 Not Found :( w pierwszym zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, małe pytanie. Czy jest w Polsce, polska firma, produkująca modele plastikowe, w skali 1:72, na poziomie...dzisiejszego Airfixa czy Revella? Czy są to opracowania własne, oryginalne , czy przerabiane, liftowane formy sprzed lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Aby robić nowe formy trzeba mieć pieniądze:) Poza tym rynek z tego co widać jest zapełniony, m. in. Japończykami. A jeżeli chodzi o poloniki? Są ludzie którzy lepią z ZTSowych i Mastercraftowych modele lepsze, gorsze, więc po co robić nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Moses, ja to wiem i to wszystko prawda...z pewnego punktu widzenia. Jednak wynikałoby z tego, że Czechom czy Ukraińcom forsa spada z nieba, Hasegawy w Pradze czy w Moskwie nie uświadczysz, no i powinniśmy zachwycać się (zamiast ciągle wieszać na nich psy) rodzimymy 72-kami, bo w końcu gdyby nie one to zostałyby nam tylko scratche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby robić nowe formy trzeba mieć pieniądze:) Poza tym rynek z tego co widać jest zapełniony, m. in. Japończykami. A jeżeli chodzi o poloniki? Są ludzie którzy lepią z ZTSowych i Mastercraftowych modele lepsze, gorsze, więc po co robić nowe?

 

Wiadomo, że jakość modelu zależy przede wszystkim od sklejającego, ale faktem jest, że formy wykorzystywane przez powyższych producentów (z całym szacunkiem dla nich) są już zużyte. W efekcie same modele ze względu na jakość i spasowanie części są trudne do wykonania przez mniej doświadczone osoby - ich budowa polega niekiedy bardziej na "zacieraniu niedoskonałości modelu", niż na klejeniu i malowaniu (poza paroma wyjątkami - np. Mastercraftowego P-7 sklajało się bez większych problemów). Próba budowy takiego modelu jako pierwszego w życiu może skutecznie zniechęcić do sklejania.

 

Osobiście uważam, że bardzo przydałyby się modele Łosia, Karasia, Iskry i paru innych krajowych wyrobów w jakości porównywalnej np. z Hobbybossem, czy nawet Italeri - inaczej same maszyny mogą za jakiś czas (jedno pokolenie) zostać zapomniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście z panami się zgadzam, trochę pozwoliłem sobie zironizować. Jednakże jakby nie patrzeć taka jest prawda.

W efach, ahach, milach, migach można sobie przebierać w zestawach, więc producenci biją się aby zrobić lepszy, droższy. Zestawów Łosiów Karasiów jest....... wiemy wszyscy, więc jak pisałem kto ma sklepić kupi mastercrafta ztsa miragea, więc po co robić?

 

A co do Czechów, cóż naród jak widać zaradniejszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.