Skocz do zawartości

[G] T-55A Tamiya 1:35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

No i gotowy.

Dla tych co przegapili warsztat streszczenie:

Model robiony na zamówienie dla ToRo Model do prezentacji nowych figurek, prosto z pudła, przeróbki nie były wymagane, ja właściwie tylko malowałem.

Do galerii pożyczyłem figurki.

 

Jakby ktoś chciał się z nimi bardziej zapoznać: http://toro-model.home.pl/pliki/35f43.htm

 

100_1285-1.jpg

100_1282-1.jpg

100_1280-1.jpg

100_1278-1.jpg

100_1276-1.jpg

100_1274-1.jpg

100_1272-1.jpg

100_1270-1.jpg

100_1268-1.jpg

 

Niniejszym dziękuję firmie ToRo Model za okazanie zaufania i powierzenie mi dokończenia modelu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z techniczno-estetycznego punktu widzenia wygląda wspaniale. Oczu nie można oderwać

 

Merytorycznej strony modelu nie oceniam, bo jestem za cienki w uszach w temacie tej maszyny. Są eksperci, niech oni się wypowiedzą.

 

Gratuluję świetnego czołgu!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg świetny. "Figurki"... no cóż, mam swoje zdanie, na temat produktów ToRo i nawet nie próbuję zgdadywać co "dekiel" wskazyjący paluchem linię horyzontu mówi do tego drugiego, zdziwionego "dekla" (pewnie jedno słowo)... ,

w każdym razie T-ciak się broni sam - bardzo skutecznie. Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać o mundurach ale już ubiegł mnie kolega imek46-Ponieważ sam nie robie figurek to się nie będę wymądrzał ale zastanawia mnie ( a jest tak w 99% modeli z załogantami) dlaczego materiały są z połyskiem?

A ponieważ model dostałeś juz jako praktycznie sklejony to trydno uznać to za feler ale troche rzuca się w oczy szczelina tu gdzie powinien być chyba spaw

2abb92cdb0ea.jpg

 

 

Malowanie 1 klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Althon - To zależy jaki okres .Przez pewien czas skórzane kombinezony były w użyciu .Bodajże na początku lat 70-tych przestano ich używać.Dłuższy czas taki skórzany kombinezon wisiał w szafie w domu puki ojczulek nie puścił go dalej po rodzinie. Imek był to materiał jakościowo lepszy od drelichu. Czarny to on był do pierwszego prania później troszkę zmieniał odcień ,Jeżeli był właściwie prany to dość długi czas był ładny . Niestety pod wpływem białej pasty BHP kolorek ginął. Do 70 roku mieszkałem w Stargardzie a ojczulek był dowódca kompani czołgów w tym Pulku , tak ze numer czołgu jest mi znany i kombinezony w tym czasie były używane . Tak ze jest to zgodne historycznie tylko czołg niestety nie ten(rosyjski), ale rozumiem Stroja .Ale malowanko i brudzenie cudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Althon - To zależy jaki okres .Przez pewien czas skórzane kombinezony były w użyciu .Bodajże na początku lat 70-tych przestano ich używać.Dłuższy czas taki skórzany kombinezon wisiał w szafie w domu puki ojczulek nie puścił go dalej po rodzinie. Imek był to materiał jakościowo lepszy od drelichu. Czarny to on był do pierwszego prania później troszkę zmieniał odcień ,Jeżeli był właściwie prany to dość długi czas był ładny . Niestety pod wpływem białej pasty BHP kolorek ginął. Do 70 roku mieszkałem w Stargardzie a ojczulek był dowódca kompani czołgów w tym Pulku , tak ze numer czołgu jest mi znany i kombinezony w tym czasie były używane . Tak ze jest to zgodne historycznie tylko czołg niestety nie ten(rosyjski), ale rozumiem Stroja .Ale malowanko i brudzenie cudne.

Marek wiedziałem że na ciebie można liczyć. Tylko zauważ że czołgi T-55 były używane do lat 80 - tych ubiegłego stulecia. Między innymi w tej jednostce gdzie ja służyłem, i ja tak pamiętam, że załogi tych czołgów miały kombinezony drelichowe. Czarne lub granatowe. A model jak napisałem cudny.

 

Pozdrawiam Zbyszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Model nie patrząc na to czy jest to wersja polska, ruska czy inna reprezentuje mistrzostwo świata.

Taki kombinezon dostałem w listopadzie 1976 roku będąc na pierwszej praktyce w pułku czołgów w Słubicach. Równolegle używano tz. olejaki a potem czarne drelichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imek u mnie w batalionie fasowaliśmy zwykle robocze granatowe drelichy . Aczkolwiek w szatni w szafce leżał wspaniały czarny kombinezon dwuczęściowy, z gumkami i na szelkach.Cudeńko . Używaliśmy ich podczas wszelkich panik i wizyt rożnych delegacji . A tego u nas było od groma . Bo i batalion najlepszy w okręgu i świetnie wyposażony i wyniki niewąskie . Taki sam sobie tez załatwiłem poprzez szwagra do pracy w cywilu . służył mi dobrze dwa lata póki nie postanowiłem go wyprać w myjce służącej do mycia części . Tylko jedno - nikt mi nie powiedział ze akurat wymieniono płyny w myjce i specowi od myjki zamiast pól beczki wsypała się cala beczka sody kaustycznej . Z beretu czołgisty została tylko skorka od potnika a kombinezon niestety nadawał sie na polowe takiego jak ja (a wtedy podobno bylem jeszcze zgrabny) Do dzisiejszego dnia są używane w naszej armii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.