Skocz do zawartości

MiG 23MF 1:48 Italeri


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę odgrzewany kotlet, ale obiecałem że dam jeszcze kilka fotek jak zrobię podstawkę z wyposażeniem lotniskowym. Dlatego wywiązuję się z obietnicy. W modelu są zrobione nowe rakiety R 23. Te stare były złe. Oto co z tego wyszło.

123qhc.jpg

124vo.jpg

126tn.jpg

133wk.jpg

134xs.jpg

135sj.jpg

136vsc.jpg

137vt.jpg

138ym.jpg

139nq.jpg

140mc.jpg

128sz.jpg

I na koniec mała impresja. Promyczek słońca z kabiny.

127yf.jpg

Jeśli kogoś znudziłem tym tematem to przepraszam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niesamowitego!

 

Ta podstawka wzmacnia efekt i doskonale uzupełnia twój model.

 

Ostatnia fotek jest jedną z najlepszych jakie widziałem w tym roku

 

Jeszcze raz najszczersze gratulacje!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Takie oto modele według mnie pokazują że modelarstwo to sztuka.

KOLEDZY MODELARZE PRZECZYTAJCIĘ TĘ HISTORIĘ WARTO!!

Dość niedawno (z racji że jestem w liceum) rozmawiałem z moją nauczycielką od WOKu(Wiedza o Kulturze) rozmowa była o dziełach sztuki uczestniczyła w niej cała klasa.No i zapytałem się jej czy taki model mógłby być dziełem sztuki.A ona powiedziała że nie,więc zapytałem dlaczego A ona że taki model można kupić na codzień i nie można tego nazwać dziełem sztuki.Troszeczkę mnie to zdziwiło ponieważ niektóre modele to na serio istne "dzieła sztuki". Zapytałem się jej kiedy np. taki model mógłby być dziełem sztuki.Powiedziała że np. mógłby być w nim brylancik.I wtedy zaczęła się jazda!!Mówię do niej ale jak w takim wojskowym samolocie może być do cholery brylancik?! Powiedziała że nie wie i że to jest zamysł twórcy. Wyśmiałem ją w twarz i powiedziałem przy całej klasie że się nie zna i że nie powinna uczyć takiego przedmiotu skoro nie ma o tym najmniejszego pojęcia. Klasa w brecht wszyscy biją brawa.Podziękowałem i wyszedłem z lekcji. Czułem że i tak by mnie wyrzuciła stamtąd.O mało nie wyleciałem ze szkoły za obrazę nauczyciela, ale jak wszystko wytłumaczyłem dyrektorowi to on sam zaczął się z niej śmiać bo się okazało że też jest wyznawcą kultu modelarskiego. Dziękuję za przeczytanie mojej jakże długiej wypowiedzi mam nadzieję że czytający ten tekst również zaczęli się z babki śmiać

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG wygląda jak żywy, wielki szacun i gratulacje

 

co do kolegi Rippera... żal.pl i rozpacz.com ... zasadniczo nie musiałeś pisać że jesteś w liceum bo dziecinadą czuć na kilometr... "Wyśmiałem ją w twarz..." a co ty jesteś taki mądry żeby starszych wyśmiewać w twarz? dorośniesz, minie troche lat, może i sam zostaniesz jakimś nauczycielem i też się będziesz musiał użerać z przemądrzałymi dzieiciakami do których niewiele dociera ale są na tyle pyskate i pewne siebie żeby mając siano w głowe śmiać ci się w twarz - gdy będziesz już miał za sobą ileś naście lat nauki i doświadczenia... troche szcunku do innych, szczęśliwie dyrektor potraktował cię z należytym szacunkiem - typowy przemądrzały młodziak, pyskaty ale w gruncie rzeczy nieszkodliwy, olał tak sprawę jak i ciebie...

 

p.s. idź na jakieś wystawy do galerii sztuki, może zobaczysz co to znaczy dzieło sztuki zależne od autora, jak byś ją uważnie słuchał to być może zrozumiał byś coś co bezmyślnie i tu przytoczyłeś - "taki był zamysł twórcy", czy modelarstwo jest sztuką czy nie to jest temat od dawna mający i zwolenników tezy na "tak" i na "nie", ale faktem jest że jak Grześ robił Miga-23 to nie robił w nim ekspresyjnych plam czy linii trącających secesją ani też nie malował godła inspirując się kubizmem, nie tworzył - ale doskonale odwzorowywał oryginał, a to jest zasadnicza różnica, nie umniejszająca oczywiście ani trochę jego umiejętnościom.

 

pozdr.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to może nawet i lepiej że dostałem taki odzew gdyż uniknę pisania czegoś takiego w przyszłości i chociaż zostałem zwyzywany to jednak podejdę do tego ze stosunkiem, że zostałem krytycznie oceniony de facto moja nauczycielka od woku jest niewiele starsza ode mnie ponieważ ja mam 19 a ona ledwo co studia skończyła więc ma jakieś 25 lat gdyby to była osoba starsza ode mnie o np 20 lub 30 lat albo i więcej to nie zareagowałbym w sposób tak agresywny gdyż miałbym więcej szacunku co do jej doświadczenia życiowego.Ale nie po to tu jesteśmy żeby sobie gardła podżynać prawda? Ja z reguły jestem człowiekiem bezkonfliktowym gdyż nie chce sobie przysparzać niepotrzebnych wrogów tak samo i tu wolę raczej z wszystkimi dobre stosunki utrzymywać gdyż nikogo tu nie znam a jakbym nie daj Boże kogoś tutaj obrócił przeciwko sobie to reszta też by się na mnie rzuciła i nie miałbym tu czego szukać

 

p.s Bardzo mi przykro że nie zrozumiałeś przenośni "wyznawca kultu modelarskiego" no ale nic nie szkodzi

Przepraszam bardzo mam 18 ale mam uro w lutym i w sumie czuje się jakbym miał 19

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i prosze, szkolny wybryk do mądrych nie należał ale przyznaje bez bicia iż wygląda na to że masz sporo więcej oleju w głowie niż by można to wywnioskować z twojej "opowieści", nie miałem zamiaru "zwyzywać" więc usunąłem określenia które mogłeś tak odebrać, cieszy mnie mimo wszystko że tak odebrałeś moją wypowiedź, szczerze mówiąc bardziej spodziewałem się pyskówki.... więc tu mnie pozytywnie zaskoczyłeś wciąż jednak uważam że szacunek należy się każdemu, nie tylko starszym od nasz o 20-30 lat (idąc twoim rozumowaniem - jesteś od niej młodszy, w jak niskim poważaniu ona powinna mieć ciebie?), przecież chyba wszyscy chcą sobie spokojnie na tym świecie żyć a nie użerać się czy to ze starszymi czy z młodszymi, jeżeli odważył byś się ją np. przeprosić, ale tak od siebie - szczerze, to może okazało by się że jest to b. sympatyczna osoba która poza pracą w szkole ma jakieś swoje zainteresowania czy pochłaniające ją hobby, o którym masz nikłe albo żadne pojęcie (tak jak ona prawdopodobnie o modelarstwie, ale za dużo jest rzeczy na świecie żeby się na wszystkim znać), przecież nie tylko my po szkole/pracy siadamy do naszych zainteresowań.

 

przepraszam za taki offtop, raz jeszcze dodam - MiG jak żywy ! ile razy tu zaglądam to mam ogromną frajdę z oglądania fotek

a Ripper - dość gadania, bierz się za konkursowego Miga-19! nie myśl że cie tam nie podglądam :P

 

pozdr!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdybym miał dobry aparat to już by zdjęcia widniały ale oczywiście mój sprzęt który ma już trochę wiosen za sobą odmawia posłuszeństwa i nie chce nawet jednej fotki pstryknąć sam z resztą nie wiem czemu chyba moje uczestnictwo w konkursie zakończy się na gadaniu bo i tak mig już jest w fazie malowania(szkoda że pędzlem bo mam złamaną dyszę i skrzywioną igłę) ale od świąt prawdopodobnie zacznę robić coś dużego jakiś 1/32 tylko jeszcze nie wiem jaki może mi doradzicie Harrier, MiG-23 MiG-29 "ołówka" albo SEA VENOMA od Revella ew. F-16 SUFE od academy ale ona jest dość droga te ostatnie dwa mnie najbardziej interesują do tego czasu skołuję sobie jakiś sprzęcik fotograficzny i części do aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.