Skocz do zawartości

F6 HELLCAT - hobbyboss 1:48


error.exe

Rekomendowane odpowiedzi

Moja rada kret jak się nie mylę, ale niech lepsi fachowcy mnie poprawią )) nigdy nie robiłem tego. Po kąpieli w krecie zejdzie Ci farba i wtedy pomalować od nowa na kolor interior green czy jak go tam. Następnie delikatny wash, ale nie czarny, ciemny może być to co masz, ale mocno rozcięczony. Można też podobno rozrzedzać white spirytem, ale może on rozpuścić farbę najlepsza benzyna do zapalniczek koszt 9 zł. Oczywiście sido zabezpieczyć. A potem znowu do artystycznego i srebrna lub szara farbę i pędzelkiem lub gąbką, szmatką nabieramy trochę farby i na papier toaletowy mazać aż pędzelek nie będzie praktycznie malował wtedy pocieramy części w środku nadając im metaliczny połysk. Można też wcierać suche pigmenty też do kupienia w artystycznym po 4 lub 8 zł chyba że się ceny zmieniły. Wydajniejsze niż mig-owskie i tańsze a efekt ten sam i większa paleta barw ))

Mój warsztat nie jest tak bogaty, fakt kupiłem trochę fototrawionych elementów, ale też dużo sam robię z hipsu i innych materiałów. A samolot jest pierwszym po kilkunastu latach przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model z tej firmy jest bardzo dokładny i fajnie powinien wyglądać tylko trzeba zastosować odpowiednie techniki. Wnętrze masz ładnie zrobione ale trzeba je posrebrzyć nadając metalicznego odcieniu. Jest tutaj dużo ładnych relacji jak też modelarzy, którzy ci podpowiedzą jak co zrobić. Potem próby i błędy ćwiczyć, aż uzyska się super efekt.Tutaj z innego forum masz fajną relację, masa technik

http://s362974870.onlinehome.us/forums/air/index.php?showtopic=131666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle ten helldiver jest chory Następny mój model tak odwalę przynajmniej taki jest plan i w tym kierunku będę zmierzał

 

Nie do końca qmam to posrebrzanie, ale już zaczynam się orientować

 

Kornik: trochę poprawiłem. W weekend wrzucę zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczysz pędzelek w farbie olejnej lub artystycznej (nie wiem jak akryle nie próbowałem). Następnie pędzelkiem ciągasz po gazecie, papierze toaletowym, ręczniku papierowym, czymkolwiek by na pędzlu zostały resztki pigmentu. Tak jakbyś wytarł całą farbę. I wtedy takim suchym pędzlem zaczynasz pocierać części samoloty, kanty, kable, wypukłości, nity, które w rzeczywistości był metalowe i nadajesz im taką srebrzystą powłokę, lśnienie.

Nie potrafię ci tego wyjaśnić lepiej. Może ktoś inny ci to opisze.

Na 5 stronie tego linku co ci podałem helldiver-em tam masz pomalowanie na green, potem wash, potem pociągnął suchym pędzlem na srebrno i widać efekt na nitach i krawędziach. Taki metaliczny połysk.

 

Zawsze możesz ten model odwalić wszytko przed Tobą. Potrzebujesz materiałów na temat F6 mogę zawsze coś podesłać. Linki też. Nie ma tego dużo. Model jest dobry ja musiałem dużo dorabiać tego co ty masz tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to juz qmam suchy pędzel czyli, że xD Da radę zrobić. Próbowałem ten efekt od 2 strony osiągnąć - podkład, srebrna, sido, field green - przetarcie zielonej do srebrnego, sido, wash, ale jak widać na wcześniejszych zdjęciach strasznie wyraźne te obicia wychodzą - raczej na japońca niż USA. W najbliższym czasie spróbuję posrebrzyć i zobaczę jak wychodzi Dzięki za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znóffffff ja

 

Tydzień zaczął się niewinnie ponieważ postanowiłem ujawnić swoją twarz na forum :P uwaga to ja buszuję gdzieś między częściami modelu :P :

 

1002287mw.jpg

 

no i wracając do statecznika

 

orginał:

 

1002311cd.jpg

 

i też orginał trochę zeszlifowany pod przeróbkę statecznika pionowego:

 

1002313m.jpg

 

Ogólnie nie byłem przekonany do oddzielania cześci sterowych od kadłuba, ale powoli się przekonuję:

 

Stetecznik etapami zmieniał wygląd:

 

1002315o.jpg

 

1002317p.jpg

 

1002318w.jpg

 

1002341w.jpg

 

Aktualnie dorobił się surfacera 500:

 

1002350g.jpg

 

Niestety nie mogę nic więcej przerobić w części ogonowej dopóki nie złoże kadłuba w całość, więc nieśmiało zacząłem składać wszystko do przysłowiowej kupy. Wszystko prócz silnika już na kleju:

 

1002354g.jpg

 

1002355n.jpg

 

1002358y.jpg

 

1002367t.jpg

 

1002369l.jpg

 

1002371y.jpg

 

Na dziś wszystko. Niecierliwie czekam, aż wyschnie tylne podwozie wtedy będę mógł złożyć kadłub w całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szczery i to do bólu...Podoba mi się Twój warsztat!

 

Wygląda bardzo przystępnie i pomimo drobnej wtopy z washem model wygląda coraz ciekawiej. Naprawdę fajnie się to wszystko ogląda. Oby tak dalej!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kornik za słowa uznania Widzę, że często się udzielasz w tematach więc wiesz jaki jest poziom, a dobre słowo od Ciebie dało mi powera

 

No to jedziemy z ostatnią aktualizacją do następnego weekendu:

 

W końcu złożyłem kadłub na tyle, żeby zabrać się dokończenie statecznika pionowego. W tle obrazek, który moja dziewczyna wygrzebała dla mnie z odchłani internetu i jednocześnie inspiracja na dziś

 

1002391.jpg

 

Punkt wyjściowy do dzisiejszej walki:

 

1002386r.jpg

 

I jakoś poszło:

 

1002393o.jpg

 

1002394e.jpg

 

Góra już obrobiona wstępnie:

 

1002400i.jpg

 

1002402f.jpg

 

1002404z.jpg

 

Qrcze mam sporo pilników, ale ten wygrzebany z bajzlownika Klaudiiiii a.k.a przyszła żona jest najlepszy

 

No i mechanizm sterujący statecznikiem. Niestety nie będzie tak bogaty jak zakładałem bo musiałbym zbyt dużo wybrać materiału z dołu ogona i myślę, że przestało by wyglądać realistycznie :(

 

1002410.jpg

 

No i finał:

 

1002406d.jpg

 

1002407y.jpg

 

I pytanie od razu:

 

1002395v.jpg

 

Ma ktoś patent jak wybrać materiał z tych 3 zakamarków, które trzeba zrobić głębsze żeby dołożyć prowadnice? Mam sporo iglaków, ale wszystkie są za grube :( Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji na to, że sam mam w kolejce ten model, śledzę pracę nad Hellcatem od samego początku i miał bym małą prośbę, którą znacznie by uatrakcyjniła twoją relację. A mianowicie to mógłbyś oszczędzić mi zwrotów tego typu:

Dziś znófffff

Qrcze mam sporo pilników

to znóffffff ja
Nie do końca qmam

 

Nie robię sobie osobistej wycieczki do Twojej osoby, ale moim zdaniem nowomowa tego typu jest nie na miejscu i niepotrzebnie szpeci ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji na to, że sam mam w kolejce ten model, śledzę pracę nad Hellcatem od samego początku i miał bym małą prośbę, którą znacznie by uatrakcyjniła twoją relację. A mianowicie to mógłbyś oszczędzić mi zwrotów tego typu:

Dziś znófffff

Qrcze mam sporo pilników

to znóffffff ja
Nie do końca qmam

 

Nie robię sobie osobistej wycieczki do Twojej osoby, ale moim zdaniem nowomowa tego typu jest nie na miejscu i niepotrzebnie szpeci ten wątek.

 

Powinienem Cię zrównać z ziemią, ale ostatecznie uszanuję twoją prośbę pod warunkiem, że zdejmiesz ten obrazek z podpisu ponieważ twoje recenzję są również ciekawe, a bez tej karykatury samolotu i latającego psa będą jeszcze ciekawsze.

 

Myślę, że uwaga na tym samym poziomie. Nic nie wniosła do tematu..

 

Cytuj:No i mechanizm sterujący statecznikiem.Sterem.

 

racja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to po krótkiej lekcji Polskiego możemy jechać dalej z koksem.. Postęp niewielki, ale postanowiłem się podzielić ponieważ jadę w najbliższym czasie na kilka tyogdni do Grecji obalać rząd albo szkolić techników sam już nie pamiętam po co jadę, ale pewnie to drugie, a to pierwsze to zupełnie przy okazji :P

 

Do rzeczy.. Po kadłubie przyszedł czas na skrzydła i niestety im dalej w las tym model hobby bossa gorzej spasowany. pojawiają się wyraźne luki, nierówności w pasowaniu.. Ogólnie bez szpachli, pilnika i kupy czasu nie podchodz

 

Z tych oto połączonych mocy powstaną skrzydła wiedzmy:

 

1002503z.jpg

 

1002505h.jpg

 

Pierwsze wklejanki (od tej strony wygląda przyzwoicie, ale to nieważne bo i tak nie będzie widać:

 

1002506r.jpg

 

1002508p.jpg

 

Osławione nierówności:

 

1002510.jpg

 

1002512u.jpg

 

To ta lepsza strona:

 

1002515nv.jpg

 

Drobna walorka - wywiercone otwory pod przewody hydrauliczne:

 

1002520e.jpg

 

No i kolejne przymiarki:

 

1002522e.jpg

 

Na tym etapie model przestał mi sprawiać, aż tak dużą przyjemność ze względu na kiepskie spasowanie. Skrzydła do kadłuba też nie pasują zbyt dobrze. Mam nadzieję, że szybko przebrnę przez ten etap, a przez kilku tygodniową przerwę odzyskam zapał do tego modelu

 

Pzdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie..xD

 

Przez ostatnie tygodnie nie miałem styczności z modelem i przez cały czas zastanawiałem się jaką wersję wiedzmy wybrać..ale o tym za chwile

 

Dzisiejszy wieczór sponsorują grecki trunki:

 

1003612l.jpg

 

Zacząłem nawiercać otwory pod przewody hydrauliczne bo postanowiłem zamienić plastik na drucik i od razu mówię: Konia z rzędem temu, który potrafi w to miejsce wstawić 4 przewody przez 1h się męczyłem i wstawiłem 0 (słownie:zero) ;P .. No ale jutro też jest dzień ;)

 

1003611.jpg

 

No i wspomniany dylemat :

 

Która wersja wygląda bardziej estetycznie i nadaje się na szafkę

 

1003613d.jpg

 

1003614m.jpg

 

1003615.jpg

 

Czy może jednak ciekawsza będzie ta ????

 

1003616y.jpg

 

1003617.jpg

 

1003619o.jpg

 

Waham się strasznie bo w pierwszej wersji miało być jedno takie, a drugie takie, ale chyba nie wygląda to tak dobrze jak się spodziewałem :(

 

Pozdraiwam i do następnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metaxa szkoda tylko , że nie 20letnia . Ale siódemka też może być . Przyznaj się przez te tygodnie ile flasziek zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Co do wersji wybierz numer 1.(rozłożone skrzydła), z jednym złożonym, nie wygląda zbyt naturalnie, i zapewne jeżeli je składali to oba skrzydła (tak przynajmniej na zdjęciach widziałem). To tyle, pracuj dalej idzie bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metaxa szkoda tylko , że nie 20letnia . Ale siódemka też może być . Przyznaj się przez te tygodnie ile flasziek zrobiłeś

 

 

nom..20 lepsza, ale niestety na lotnisku tylko 7 była dostępna ;d zrobiłem tego sporo za dużo, ale na szczęście żyję ;d

 

 

Cześć. Co do wersji wybierz numer 1.(rozłożone skrzydła), z jednym złożonym, nie wygląda zbyt naturalnie, i zapewne jeżeli je składali to oba skrzydła (tak przynajmniej na zdjęciach widziałem). To tyle, pracuj dalej idzie bardzo dobrze

 

Masz rację i tak właśnie zrobię ;d

 

a korzystając z okazji mała aktualizacja i prośba:

 

Dziś cały czas, który miałem przeznaczony na modelarstwo przeznaczytłem na dorobienie przewodów hydraulicznych. Bardzo trudno dostępne miejsce, ale najgorsze było pierwsze 8, a reszta to już z górki. Na zdjęciach wygladą trochę bardziej koślawo niż jest w rzeczywistości. Jestem pewien, że jak się położy farbę to będzie wyglądać idealnie ;d albo prawie idealnie

 

1003667p.jpg

 

No i jeszcze oskubałem skrzydło z lotki:

 

1003656k.jpg

 

No i prośba. Ma ktoś zdjęcia tego elementu z góru i z dołu przy pełnym wyhyleniu lotki? Przerzałem 3 monografie i nic nie znalazłem :((((

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Waham się strasznie bo w pierwszej wersji miało być jedno takie, a drugie takie, ale chyba nie wygląda to tak dobrze jak się spodziewałem :(

 

Ja swojego Hellcata będę robił z jednym skrzydłem złożonym a drugim rozłożonym, zawsze to jakieś urozmaicenie i na półce będzie się wyróżniał pośród innych modeli. Wiem, że od strony merytorycznej nie wypada to poprawnie, ale przy dioramie pokładu lotniskowca może wypaść całkiem fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellcat z jednym skrzydłem złożonym a drugim rozłożonym jest merytorycznie wątpliwy - skrzydła były albo oba zablokowane, albo oba rozpięte. Ja chętnie zobaczyłbym HobbyBossa w wersji ze złożonymi skrzydłami (oboma) - taka opcja wykonania to jedyna zaleta tego zestawu, a jak chcesz gotowego do startu to kup Eduarda i zrób drugiego. W sprawie lotki zajrzyj na priv. Pamiętaj, że odblokowanie skrzydeł powodowało rozłączenie cięgien napędu lotek - obie powinny być w neutrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellcat z jednym skrzydłem złożonym a drugim rozłożonym jest merytorycznie wątpliwy - skrzydła były albo oba zablokowane, albo oba rozpięte.
Nie zgadzam się. Hellcat nie miał tak jak Corsair hydraulicznie składanych skrzydeł, tylko ręcznie (przez mechaników). Pilot mógł z kabiny jedynie blokować/odblokować zaczepy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, dałoby się to zrobić, ale jednak w normalnych warunkach nie robiono. Skrzydła były tak wyważone, że po zwolnieniu niemal samoczynnie się składały. Nigdy nie widziałem żadnego zdjęcia ani filmu z Hellcatem, który miałby skrzydła w dwóch skrajnych pozycjach - stąd moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w instrukcji ("Pilots handbook") i okazuje się, że rozkładanie jednego skrzydła po drugim (niesymetrycznie) nie jest zabronione (instrukcja milczy na ten temat), ale oba skrzydła zwalniane są z zamków hydraulicznie jedną dźwignią z kokpitu (tylko obsługa zamków jest hydrauliczna, a nie mechanizm składania). Zatem złożenie skrzydeł odbywa się jednocześnie - są zwalniane z zamków w tym samym momencie, ale ich rozłożenie przy pomocy obsługi naziemnej daje jednak teoretyczną możliwość zrobienia tego po kolei. Skrzydła po odpowiednim ustawieniu zaworów hydraulicznych same wskakują w zamki w pozycji rozłożonej, a pilot musi je zabezpieczyć przez odpowiednie ustawienia dźwigni. Dla mnie jednak taki asymetryczny F6F to widok niemiły dla oka. Może robili to symetrycznie, żeby im się nie gibnął na bok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.