Skocz do zawartości

Rozmowy ogólne


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przypuszczałem, że firmy patronujące niniejszemu konkursowi cieszą się taką popularnością i zainteresowaniem.

Dotychczasowe opinie o modelach "Plastyka", czy Mastersraftu zrodziły u mnie przypuszczenie, że pies z kulawą nogą tu nie zajrzy.

A tu, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

SH105238.jpg

Ten się dziś na allegro pojawił :0

 

Diecezja podjęta. Wchodzę z moją zabytkową Venturą do konkursu w klasie Open

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to konkurs bajer, można jakąś staroć z magazynu wykopać i wykonać (to w moim przypadku). Ale ostatnio jestem bardziej kolekcjonerem pudełek niż budującym modele, ale mam nadzieje iż to się zmieni (pracuje nad tym- na razie mizerne efekty). Zamówiłem blachy i żywice do modelu i zobaczę jak przyjdzie zamówienie (czekam na wypłatę) i nic nie stanie na przeszkodzie to będę startował w O bo w S straci troszkę na uroku. Pracy będzie od groma a czasu mało, obawiam się iż się nie wyrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie narzekaj - trzeba być optymistą - czasu jest sporo więc zapraszam - a pro po mojej odp dla Ciebie w dzile "Pytania do regulaminu" jak masz mało czasu to tym bardziej nie ma co zawracać sobie głowy drabinkami itp;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na konkurencję coraz bardziej zastanawiam się nad sensem mojej obecności w konkursie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na konkurencję coraz bardziej zastanawiam się nad sensem mojej obecności w konkursie

Moses wycofaj się pliss, im mniej konkurentów tym lepiej Wciąż czekam na model, a czas ucieka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Jarku, może i bym to zrobił, ale zainwestowałem ostro w dodatki do Ventury więc nie popuszczę tak łatwo. Ale nie martw się, też czekam na dostawę więc dotrzymam CI towarzystwa w oczekiwaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż moi drodzy - jak widzać zeszłej nocy zamknęła się nam pierwsza dwudziestka uczestników - mam nadzieję że nie ostatnia - zapraszam jeszcze nie zdecydowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele te nie prezentują nie wiadomo jakiego poziomu, ale uważam, że można zrobić z nich coś fajnego. I niekoniecznie wymaga to kilogramów szpachli. A czasem nawet są to bardzo szybkie budowy:

Ale są doskonałym materiałem wyjściowym i poligonem doświadczalnym dla zaczynających. I póki co jeszcze przystępną mają cenę.

Takie coś wystrugałem jakiś (spory) czas temu z KoPerka

p1040096.jpg

p1040097d.jpg

p1040098t.jpg

p1040099x.jpg

Mam nadzieję, że "ósemka" nie wyjdzie gorzej...

Jako ciekawostkę dodam, że pasy są tu zrobione z ... Super Glue... - odcisk w plastelinie i odlew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele MC i Plastyka nie są może rewelacyjne, ale są nasze , polskie, a ja jestem Polakiem i najlepsze dla mnie jest wszystko to co polskie (pamiętcie ten tekst). A serio, trzeba kupować te model i wspierać naszych producentów to może kiedyś uzbieraja na jakieś sensowne formy i skleimy pewnego dnia jakiś RWD, Łosia, jakiś PZL bez szpachli i powiemy, że Tamiya to jednak cienka jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele MC i Plastyka nie są może rewelacyjne, ale są nasze , polskie, a ja jestem Polakiem i najlepsze dla mnie jest wszystko to co polskie (pamiętcie ten tekst).

 

A serio, trzeba kupować te model i wspierać naszych producentów to może kiedyś uzbieraja na jakieś sensowne formy i skleimy pewnego dnia jakiś RWD, Łosia, jakiś PZL bez szpachli i powiemy, że Tamiya to jednak cienka jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele MC i Plastyka nie są może rewelacyjne, ale są nasze , polskie, a ja jestem Polakiem i najlepsze dla mnie jest wszystko to co polskie (

 

Przede wszystkim, jeśli chodzi o niektóre konstrukcje, to te firmy oraz Kopro, Bilek czy firmy zza wschodniej granicy po prostu nie mają konkurencji. Przykładowo chcąc zbudować kolekcję lotnictwa z szachownicą w 1:72 nie ma dla nich alternatywy. Ja osobiście wolę kleić takie gnioty i mieć na półce taką właśnie kolekcję, gdyż poza względami czysto estetycznymi ma ona dla mnie także inną, niewymierną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele MC i Plastyka nie są może rewelacyjne, ale są nasze , polskie, a ja jestem Polakiem i najlepsze dla mnie jest wszystko to co polskie (

 

Przede wszystkim, jeśli chodzi o niektóre konstrukcje, to te firmy oraz Kopro, Bilek czy firmy zza wschodniej granicy po prostu nie mają konkurencji. Przykładowo chcąc zbudować kolekcję lotnictwa z szachownicą w 1:72 nie ma dla nich alternatywy. Ja osobiście wolę kleić takie gnioty i mieć na półce taką właśnie kolekcję, gdyż poza względami czysto estetycznymi ma ona dla mnie także inną, niewymierną wartość.

 

Co racja , to racja. Mnie zastanawia tylko dalczego tak jest, że żaden z zachodnich producentów nie robi naszych samolotów (z malowaniami w szachownicy jest chyba troszkę lepiej). Druga rzecz: co powoduje, że taka Zvezda robi coraz lepsze modele, a nasi stoją od lat w miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chciałbym aby nasi producenci dorównali jakościom takim firmom jak AirFix produkowany we Włoszech - może ten konkurs da im do myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja , to racja. Mnie zastanawia tylko dalczego tak jest, że żaden z zachodnich producentów nie robi naszych samolotów (z malowaniami w szachownicy jest chyba troszkę lepiej). Druga rzecz: co powoduje, że taka Zvezda robi coraz lepsze modele, a nasi stoją od lat w miejscu?

Bo dla zachodnich producentów nasze konstrukcje jak i kampania wrześniowa są zbyt niszowe, aby ładować kasę w modele które mogą im nie przynieść zysku. Już lepiej wypuścić kolejnego spita czy messera.

Ostatnimi modelami Plastyka są Val i prawdopodobnie Foka. Intech zaczął rzeźbić Sokoła, ale nie skończył, niedokończone formy przejął AJ Model i tłucze na nich wyrób modelopodobny żądają niezłej kasy za niego.

Jest jeszcze Mirage, który nie mając konkurencji na rynku w Polskich konstrukcjach w skali 1/48 ma horrendalne ceny swoich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś niezdecydowany pokusił by się jeszcze o JAKa 1M albo IŁa 2m3 to maszyny które bardzo silnie emanują sentymetem do konkursowych producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje wystartowanie z Ił-2m3 jak tylko dostanę na mikołaja. Czemu chcę sklejać ten tak zły model przecież nie dla sentymentu za starych lat bo jestem za młody. Chcę go skleić bo już raz miałem go w rękach ale po walce wylądował w koszu a teraz planuję zemstę

oby i tym razem mnie nie pokonał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.