Skocz do zawartości

[STANDARD] MasterCraft F-16A


ministersan

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda prace nad MiG-17F dopiero zaczęte, ale dużo przede mną problemów i ponieważ regulamin już pozwala postanowiłem wystartować drugim modelem w klasie standard, aby chociaż jeden skończyć na czas. Mam zamiar skleić F-16A z MasterCrafta (inbox jutro - baterie w aparacie padły). Piszę już dzisiaj, bo chciałem zapytać, czy ktość ma schemat malowania, albo dokładne zdjęcia z których można go odtworzyć poniższego F-16

http://www.airport-data.com/aircraft/photo/341722L.html

Bądź ma propozycje innego malowania.

 

Właśnie zreanimowałem aparat, więc inbox poniżej:

9b392b4e170b41ee.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóz powodzenia - jesteś pierwszym zawodniekim który zgłosił drugi model i to w wymagającym malowaniu - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia J-015 na Airliners.net

 

Na wp.scn.ru jest tylko jedno zdjęcie, ale bez numerów farb.

 

92_62.jpg

 

Ciężki temat sobie wybrałeś, ale jeśli misja zakończy się powodzeniem bedzie na co popatrzeć.

 

Holendrzy generalnie mają mnóstwo ciekawych malowań. Dla przykładu, jako ewentualna alternatywa:

 

f-16a-323sqn.jpg?t=1265148680

 

Do tego malowania kalkomanie dostaniesz z łatwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - zamieść in-box a kolory zdefiniujesz później - regulamin w STANDARD nie ogranicza malowania i kalkomani modelu - też tak sądzę że jeśli chcesz pozostać przy pokazanym malowaniu to może Ci trochę zejść z pokazaniem go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ciężki temat sobie wybrałeś, ale jeśli misja zakończy się powodzeniem bedzie na co popatrzeć.

 

Holendrzy generalnie mają mnóstwo ciekawych malowań. Dla przykładu, jako ewentualna alternatywa:

 

f-16a-323sqn.jpg?t=1265148680

 

Do tego malowania kalkomanie dostaniesz z łatwością.

 

Do tego mam już kalki właśnie z Mastercrafta i podobne z Revella (Pani w pełni ubrana ), ale jednak są monotonne -szare. Są też tygrysy, ale dużo bardziej pracochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kłamią z tymi kolorami - standard FS przewiduje 5 cyfr

pierwsza - stopien połysku

druga - grupa kolorów

ostatnie trzy - już nie pamiętam

 

Licze na kogoś z dobrym okiem, kto wzrokowo podpowie jakich kolorów użyć (ewentualnie je rozjaśniając lub przyciemniając)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ostrzec przed tym zestawem, a zwłaszcza przed pakowaniem się w ambitny schemat malowania. Szkoda roboty. Jeśli model ma cieszyć oko, to radzę zainwestować w Revella. Mastercraft pochłania dużo wysiłku, a efekt i tak jest w najlepszym wypadku "taki sobie". Bez pewnych niezbędnych przeróbek jest wręcz karykaturą Falcona. W tym wątku są opisane przygody z dwoma F-16A z Mastercraftu:

[projekt grupowy] Tigermeet, czyli latające kociaki...

 

Wiem, że zestaw taki sobie, ale do poćwiczenia malowania w sam raz. Mam zamiar zrobić trzy F-16 z tego właśnie Teamu (na stronie podają schemtay). Nie będzie żal jak coś nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw taki sobie to mało powiedziane, aby przypominał F-16 trzeba wywalić wiadro szpachli i kilometr papieru ściernego, zobaczymy co wyjdzie bo malowanie bardzo ładne a szczególnie na żywo Widziałem kiedyś kalki do tego malowania jak znajdę zapodam link.

EDIT:

Oto link do kalek niestety wyprzedane ale może się przyda : http://www.syhartdecal.fr/references.php?lang=ENG&ref=48/72-055&page=description Kolory są podane ale obrazki za małe i nie widać możesz spróbować powiększyć i odszyfrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieudolne próby malowania kokpitu

 

c424bdfc89c23337.jpg

 

Wiedziałem, że będzie źle, ale że aż tak...

 

cff3cba44c978a63.jpg

 

Zero spasowania, mnóstwo szpachli potrzebne będzie,ale sa jeszcze lepsze kwiatki...

 

caf972112fcbbfa7.jpg

 

Tak według MasterCrafta wygląda dysza w F-16. No cóż, klasa standard i trzeba będzie malowaniem spróbować zasymulować panele dyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dołujcie chłopaka ;)

 

(ps. już wiem dlaczego przy okazji dostaje się nagrodę pocieszenia za zakończenie modelu w czasie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jakość fotek, ale akumulatorek aparatu się ładuje, więc zrobiłem zdjęcia kamerką.

Powoli montuje kadłub. Szpachli potrzeba tyle, że na modelarską nie zarobię, więc kupiłem gips

Trochę pracy będzie - niedopasowanie, jamki skurczowe, itp.

 

524056d31ad8a2f5.jpg

 

e80ff316f6beace4.jpg

 

2c6a09a14d3de0b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Udało mi się znaleźć farbę na ciemniejszy kolor (lwa) Humbrol nr 18 (może trzeba będzie jeszcze delikatnie go podrasować - niestety to gloss, więc łatwo sie może nie dać położyć). Nie mam jeszcze jasnej, ale chyba można ja uzyskać rozjaśniając ciemniejszą (to chyba bardzo podobny odcień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.