Skocz do zawartości

[W] M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie zaciekawiła sprawa filtrowania pokazanymi specyfikami od AK.

 

Czym rozcieńczasz te specyfiki i jak dokładnie robisz nimi filtrowanie.

 

Do tej pory przekonany byłem, że filtrować można jedynie specjalnymi filtrami, a nie specyfikami do weatheringu.

 

Proszę o więcej info.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry to nic innego jak bardzo bardzo rozcieńczone farby, na początku miałem zamiar zrobić je farbami olejnymi w tubce, ale doszedłem do wniosku że preparaty z AK mają drobniej zmielony pigment, no i mam ich dużo więcej kolorów. A te preparaty z AK to z reguły farby olejne, o różnym stopniu rozcieńczenia, długo schnące to fajnie się z nimi pracuje. Do filtra rozcieńczyłem benzyną ekstrakcyjną, bo szybko odparowuje. Do filtrowania to można by i humbrola użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko drobiazgi, pomalowałem gąsienice, korzystając z zestawu AK, choć nie miałem pomysłu za bardzo jak to robić wyszło nawet znośnie, ale to stan prosto z fabryki, kurz i błoto dojdzie później:

 

100_2750-001.jpg

 

I przymiarka, będę musiał skrócić o ogniwko albo dwa:

 

100_2759-001.jpg

 

A na wieży dorobiłem przewody do reflektorka i celownika termowizyjnego (drucik cynowy):

 

100_2764-001.jpg100_2768-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GENIALNA ROBOTA Wojtku!

 

Zdradź proszę jak zrobiłeś urządzenie wizyjne celowniczego?

Nie dość że te czerwone szkiełka są bardzo przekonujące to jeszcze mam wrażenie że coś za nie wsadziłeś?

 

Oglądałem też wieeeeeele zdjęć Abramsów i jakoś nigdy nie spotkałem się z całą zieloną lufą. Jedynie eżektor bywał zielony, no ale może nie wszystko widziałem ;)

 

Czekam na kolejne postępy z prac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi szybkami to żadna tajemnica, po prostu pomalowałem przeźroczyste elementy czerwonym przeźroczystym humbrolem, tym do świateł, po wewnętrznej i zewnętrznej stronie, a wnętrza urządzeń na czarno żeby nie odbijały światła, a to coś w środku to po prostu elementy odlane na tej części, na jej wewnętrznej powierzchni.

A co z tym zeilonolufym abramsem to widziałem jedną fotkę, tylko nie mogę sobie przypomnieć gdzie, na pewno to było w jakimś dużym zbiorze, szkoda że nie zapisałem linku, a sporo tego przeglądałem w poszukiwaniu inspiracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.

 

Poprzeglądałem jeszcze dziś zdjęcia i rzeczywiście znalazłem jedno abramsa z zieloną lufą ;)

Natomiast... i nie to że jakoś chce się przyczepiać... szyby w dodatkowym opancerzeniu nad włazami wszędzie widziałem ze szkła białego a nie zielonego, a w urządzeniu wizyjnym celowniczego lewe szkiełko powinno być czarne ale to już jak będziesz chciał to zmienisz jak nie to nie;) Ważne że wygląda świetnie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Tak dla podtrzymania wiary w moją materialną egzystencję:

Zadrapania i odpryski, malowane pędzlem ale i gąbeczką, najpierw jasne:

 

100_3502-001.jpg

100_3505-001.jpg

 

Później ciemne w środku, mieszanka farb vallejo i lifecolor, a na to Rust Streaks z AK:

 

100_3510-001.jpg

100_3513-001.jpg

100_3516-001.jpg

100_3518-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przychylne komentarze, dobrze wrócić z czymś co warto pokazać, ale żeby nie zapeszyć bo jeszcze nie koniec.

Jeszcze trochę etapów go czeka, w większości chemią AK.

Ale to jak przyjdzie czas, muszę pomyśleć nad bambetlami, trochę mam ale muszę poszukać nowszych typów plecaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tego Abka mam ochotę przestać sklejać cokolwiek...Pełen szacunek Stroju.

Heh, gdzie mi tam do poziomu Wojtka, ale właśnie widząc takie modele mam jeszcze większą ochotę sklejać

 

Mam nadzieję, że na galerię Abramsa autor nie każe nam czekać półtora roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że na galerię Abramsa autor nie każe nam czekać półtora roku

Jak znawca samego siebie obawiam się że to wysoce prawdopodobne. ;)

Nie no, myślę że za rok będzie gotowy razem z dioramką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!! Po prostu wymiotłeś tym Abramsem . Sam zbudowałem dwa Abramsy od Dragona ( 3535 ), i nawet byłem z nich zadowolony, ale po tym co Ty pokazałeś, mam ochotę wziąć młotek i posłać moje modele w niebyt. Klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.