Skocz do zawartości

[W] M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

100_3522-001.jpg

 

Doszły ciemne zacieki, z AK-123 "Oif & Oef - Us Vehicles Streaking Effects"

 

100_3527-001.jpg

100_3532-001.jpg

 

Jeszcze przymiarka z otwartym silnikiem, będę musiał jeszcze pobrudzić ten próg na którym się opiera pokrywa silnika.

 

100_3536-001.jpg

100_3538-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cholera , nie wiem jak to zrobiłeś.

Dość prosto, jak na filmie od AK, najpierw maluję pędzlem kreskę w miejscu zacieku, odstawiam model na jakiś czas (ponad godzina), i bardzo miękkim płaskim pędzlem zwilżonym w benzynie ekstrakcyjnej rozcieram je, zbierając nadmiar i odpowiednio je kształtując, czasem to tylko jedno pociągnięcie pędzla. trzeba być delikatnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie przesadzajcie, pokazuje to po to żeby może ktoś się czegoś nauczył czy podpatrzył inspiracje, a nie po to żeby zniechęcać do dalszych modeli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kto ale ja jak zobaczę taki model to rzucam wszystko i idę kleić

Kamo na figurce jak kalka super , nie śpiesz się za mocno zdążysz skończyć a my pooglądać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie przesadzajcie, pokazuje to po to żeby może ktoś się czegoś nauczył czy podpatrzył inspiracje, a nie po to żeby zniechęcać do dalszych modeli. ;)

 

To racja co piszesz, szczególnie w pierwszej części swojej wypowiedzi, ale ja ( mówię, tylko i wyłącznie za siebie ), nie odważyłbym się już pokazywać modelu tego samego czołgu, w swoim wykonaniu, na tym forum, po tym ja Ty, go przepięknie wykonałeś. Jedno jest pewne, jeśli jeszcze kiedyś zabiorę się za jakiegoś Abramsa, będę czerpał z Twojego warsztatu garściami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Modelik zacny. Ja to bym tylko czepnal sie zielonej lufy. Kola, blotniki I inne drobne element to jak najbardziej moga zostac wymienione w warsztacie na froncie. Co do lufy to jak dobrze pamietam to bez powrotu do fabryki sie nie da (moge sie mylic). Na Discovery byl program jak to stare, uszkodzone abramsy wracaly do fabryki I tam byly rozbierane, czyszczone, naprawiane i skladane do kupy (megafactory) polecam obejrzec.

Generalnie twoje modele sa na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

"a jednak się kręci..."

Czyli temat nie umarł, w końcu się przemogłem żebym coś pogrzebać, pomalowałem zbierane przez cały rok tobołki, poleciałem trochę po leniu bo darowałem sobie malowanie kamuflaży na czymkolwiek ale dzięki temu w ogóle jest nadzieja że ten model dokończę za swojego życia.

 

102_5629.jpg

102_5625.jpg

102_5634.jpg

 

Jeszcze zostało to jakoś opasać i można dalej malować całość.

 

W międzyczasie jeszcze przygotowuję inny model, więc trochę mi wróciła wena na trzypiątkę:

102_5622-001.jpg

102_5619-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapinki z tego zestawu Legenda, niestety nie sprzedają tego oddzielnie, raczej trzeba by na własną rękę odlewać.

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=2878

(zdjęcie drugie od dołu po prawej).

 

Wczoraj poważnie się zabrałem za błotkowanie.

Zacząłem od opstrzenia dolnych powierzchni mieszanką farbki Kursk Earth, pigmentu ziemistego i gipsu, nadało to fakturę zaschniętego błota:

 

102_5640-001.jpg

102_5642-001.jpg

 

Później dodałem bryzgi i rejony ciemniejszego błota, które miało imitować plamy jeszcze trochę mokrego błocka.

 

102_5648-001.jpg

102_5651-001.jpg

 

Na koniec dodałem jasne - suche błoto na wyższe partie pojazdu i trochę kurzu, a w paru miejscach bardzo świeże i mokre błoto, wymyśliłem sobie że będzie błotnisty.

 

102_5661-001.jpg

102_5664-001.jpg

 

I tak się to na razie prezentuje:

 

102_5654-001.jpg

102_5656-001.jpg

102_5667-001.jpg

102_5670-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.