Skocz do zawartości

[WP'39] Czołg TK-S na prowadnicy szynowej 1:35


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dlatego kilka zdjęć zrobiłem z długim torem od "Śmiałego" (4 ostatnie zdjęcia)

Nie zwróciłem uwagi na dalsze zdjęcia z podstawką gdyż model przysłonił resztę swoim wykonaniem.

Czekamy na jeszcze lepszą wersję tks-a!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapatrzonym w skrzydełka będąc, stanowczo za rzadko odwiedzam pancerne strony. A warto, bo można tak wspaniałe modele zobaczyć. Jarku, merytorycznie nie wypowiadam się, bo się nie znam, ale za technikę, malowanie i wrażenia artystyczne najwyższy szacunek

A w ogóle to patrzę, że w tym dziale jest naprawdę wiele ciekawego do czytania i oglądania. Będę częściej zaglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jako marynista - lotnik rzadko zaglądam do tego działu, ale to jest absolutnie genialne, ponadczasowe, wspaniałe i ... pisałem że genialne?

Moje najszczersze gratulacje, Jarek dałeś czadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się znajdzie zawsze jakich hater...oto jestem ;)

Generalnie mnie chyba ten model nie urzekł tak jak moich poprzedników. Warsztatu nie widziałem więc może dlatego, ale efekt finalny mógłbym zakwalifikować do miana..."Widziałem lepsze".

Nie wytknę błędów, bo to nie moja działka, ale generalnie nie rozumiem maniakalnego zafascynowania tym modelem przez poprzedników...No przynajmniej nie aż takiego.

Model jest zrobiony dobrze a nawet bardzo dobrze, ale najwyraźniej nie jestem w stanie dostrzec tego co widzą w tym modelu koledzy.

Co jak co ale chciałbym tak wykańczać modele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoim celem nie jest trolowanie, to przeglądając Twój profil mogę stwierdzić, że masz sporo racji w tym co napisałeś.

 

Jako autor odpowiem Ci w stylu - "Co chciałbym abyś zobaczył oryginalnego/'pięknego" w tym modelu?

 

1. Model "oryginalnego" polskiego pojazdu pancernego. Drezyna co w pewnym sensie "cudak modelarski".

2. Model jest zbudowany od podstaw z materiałów podstawowych - polistyren, żywica, blaszka ( nie dotyczy tankietki). Każdy element jest zrobiony ręcznie.

3. Tankietka jest w wersji wyposażonej w radiostację. Pierwsze odwzorowanie w modelu tej wersji w Internecie. Model tankietki firmy Mirage, waloryzowany dodatkami samodzielnie wykonanymi. Żadnych fabrycznych blaszek.

3. Model jest jak na razie jedynym prawidłowym przedstawieniem tej drezyny w Internecie.

4. Dokładność z oryginałem jest na poziomie renomowanych firm modelarskich ( pojedyncze wpadki na poziomie 1 mm, większość elementów odwzorowana z dokładnością 0,5 - 1 mm).

5. Malowanie i brudzenie to już betka.

 

Od pewnego czasu na forum MW zebrała się grupa którą rajcuje nie kolejny dokładny model pudełkowy z maksymalnym zestawem dodatków. Tak też można, ale innych pociąga wykonanie większość elementów modeli samodzielnie.

Nam nadzieję, że wiele osób właśnie powyższe elementy dostrzegła przy ocenie modelu.

Wieżę, że widziałeś sporo atrakcyjniejszych i ładniejszych modeli na forach, ale polskiej tankietki na prowadnicy szynowej na pewno nie. I na tym polega moja satysfakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jasna sprawa, że może to być jedyny najlepiej odwzorowany okaz w Internecie. Nie mówię nie i wcale tego nie bagatelizuję. Nie znałem realiów (które mi przedstawiłeś) a i temat raczej do moich ulubionych nie należy. Dlatego zdziwiło mnie dlaczego wszyscy się modelem tak zachwycają. Przyznam, że patrzyłem na fotki tylko i wyłącznie. Analizowałem też to co ludzie pisali...Ochhh, Ach...super wykonanie, bomba i takie tam. Nie liczyłem nitów ;) bo dla mnie pewnie i więcej i trochę mniej byłoby w sam raz. Model wykonany jest bardzo dobrze, sam bym chciał zrobić coś takiego, a jeśli model sam z siebie posiada aż tyle smaczków co mówisz i sporo z tego było robione samemu to rzeczywiście słowa pochwały.

Jak pisałem, taki ze mnie pancerniak jak z koziej d... trąbka, co jednak nie zabrania mi komentować ;)

Starałem się komentować tylko to co widzę, a nie całe zaplecze jakie opiewa ten model.

 

PS. Nie będę ukrywał, ze bardziej kręcą mnie modele science-fiction, może dlatego u mnie jest mniejszy nacisk na realizm i sztywne reguły zgodności z oryginałem ;) W pancerce to dla mnie najważniejsze by czołg miał lufę, pancerz i koła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter_D - po przeczytaniu Twego ostatniego postu wyjaśnia się, dlaczego nie jest Ci łatwo docenić walory tego modelu. Ostatecznie sci-fi zwalnia od dbałości merytorycznej (czego w żadnym razie nie odbieraj pejoratywnie - po prostu jest o jeden - i tylko jeden - element łatwiej).

Myślę, że w dużej mierze zachwyty komentatorów wynikają z umiejętności docenienia wkładu pracy własnej w zakresie niszowego tematu, którego żadna Tamigawa nam nie wykona.

Piszę też o tym dlatego, że sam jestem zwolennikiem scratchu - może nie 100-procentowego, ale opartego o przywracanie do życia starych i lekceważonych zestawów, które tak łatwo bywają nazywane gniotami - tymczasem nie brakuje słabo sklejonych zestawów topowych producentów.

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację Panowie, ale jak mówiłem, może właśnie przez moje skrzywienie, po zobaczeniu gotowych zdjęć nie spadłem z krzesła jak inni. Dlatego tak się dziwiłem o co chodzi ;) Można powiedzieć, że przeanalizowałem zdjęcia jedynie w 2D a nie w 3D ;)

Napisze raz jeszcze. Praca mi się podoba. Możliwe, że gdybym zaglądał do warsztatu i wiedział co i jak zamiast czytać komentarze pod gotowym modelem, to zapewne teraz wyrzucałbym wszystkie modele przez okno zmieniając przy okazji hobby ;)

 

Robert Ostrowski >> Idąc tym tropem trzeba by było ciągle przeglądać całe forum za każdym razem gdy chce się coś napisać by nie zgubić jakiś szczegółów. Ja oceniłem wygląd ostateczny. Miałem do tego prawo by ocenić to co widzę bez musu zagłębiania się w każdy skrawek plastiku jaki autor dodał do modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Robert Ostrowski >> Idąc tym tropem trzeba by było ciągle przeglądać całe forum za każdym razem gdy chce się coś napisać by nie zgubić jakiś szczegółów. Ja oceniłem wygląd ostateczny. Miałem do tego prawo by ocenić to co widzę bez musu zagłębiania się w każdy skrawek plastiku jaki autor dodał do modelu.

 

Jesli zadałeś sobie trud komentowania to przejrzenie warsztatu to żaden wyczyn a w/g mojej oceny niezbędny ,że by rzetelnie ocenić czyjąś pracę.

Tyle z mojej strony w tym temacie /nie chce Jarkowi śmiecić w galerii /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszczuniu idąc na łatwiznę to poproszę taki zestaw wersji pudełkowej w skalach 1:35/72 -plastik, walorka żywica plus blaszki.

No i kiedy(dlaczego tak długo) i najważniejsze w który sklepie mogę to dostać! NO ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.