Skocz do zawartości

[OPEN] JAK-1 Master Craft


Bartosz69

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bym nie widział warsztatu nie uwierzyłbym że to MC. Świetna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widząc warsztat muszę szczerze powiedzieć, że czuję się nieco zawiedziony. Model jest wzbogacony mnóstwem pracy, ale widać parę niedoskonałości, które psują odbiór (np opadnięta lewa lotka, nacięcia na stożku śmigła). Nie wszystkie poprawki służą też modelowi (np wystający panel przed owiewką).

 

Może to jest także kwestia malowania? Takie zimowe zawsze stanowi wyzwanie i niełatwo jest je oddać realistycznie.

 

Oczywiście model jest OK, wygląda lepiej niż jakikolwiek standard z tego zestawu, ale... mógłby być lepszy. Tym niemniej gratuluję ukończenia, fajnie było obejrzeć zarówno warsztat jak i efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, podobnie jak Banny jestem zawiedziony. Model podoba mi się bardzo, ale... No właśnie. Obserwując warsztat oczekiwałem czegoś bardziej powalającego, tzn. Twój model na pewno czyni oczy większymi, zwłaszcza u tych, którzy widzieli oryginalne ramki, ale w galerii nie ukazałeś tych wszystkich niuansów, którymi czarowałeś w warsztacie. Gdzie jest zdjęcie z choćby fragmentem kabiny? Czemu klapy osłaniające koła są takie grube? Te ciemne smugi / okopcenia są nienaturalne.

Mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony radość z fajnego modelu a z drugiej zawód i niedosyt.

 

Ale żeby nie było tak pesymistycznie na koniec masz ode mnie

P.S.

A większej głębi ostrości na tych zdjęciach nie można było użyć? Na pewno by zyskały na atrakcyjności i pozytywnym odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bartosz, bardzo trudno jest mi zachować obiektywizm - w końcu Jak jest obecnie moim ulubionym typem i cieszę się, kiedy widzę, że inni też zabrali się za łobuza i wkładają w niego mnóstwo roboty .

Banny i Woit mają sporo racji - jest kilka mankamentów, a niektóre z nich były trudne do wychwycenia na warsztacie - np blacha przed kabiną czy w strefie sterów - niepotrzebny uskok. Widzę też kilka niewielkich niestaranności w spasowaniu i obróbce. Okopcenia nie są złe - a WSZYSCY niech pamiętają, że w malowaniu zimowym od razu ma się gorzej na starcie. Zbędny jest wyciek z lewej strony na samym przodzie - ten otwór to był wlot powietrza.

Wg mnie Jaczek trochę stracił w reżimie konkursu - bez obciążeń czasowych wszystkie mankamenty byłyby wyeliminowane, nie byłoby przyspieszenia na finiszu.

Myślę jednak, że podium jest w zasięgu i na obecnym etapie Jaczek pozostaje ważnym pretendentem. Moją sympatię ma po swojej stronie

 

Niezależnie od wyniku, czekam z niecierpliwością na kolejny Twój warsztat - niech to będzie jakiś "gniotek" przeznaczony do wykazania, że nie ma zestawów nienadających się do zbudowania dobrej repliki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety muszę przyznać, że mam podobne odczucia jak koledzy Banny i Woit. Odwaliłeś kawał dobrej roboty, ale niestety temu pysznemu ciastu zabrakło porządnej polewy i dekoracji. Ciasto nadal jest dobre, ale nie robi już takiego wrażenia. Koledzy wymienili już wyłapane mankamenty. Według mnie jednak największą niedoskonałością Twojego modelu jest powierzchnia, która sprawia wrażenie jakiejś takiej nieschludnej. Nie chodzi mi tutaj o ślady eksploatacji, ale o brak gładkości i taką jakąś lekką "plastelinowość". Szczególnie daje się to odczuć patrząc na grzbiet w okolicy ogona oraz burty kadłuba w okolicach gwiazd i numerów 85.

 

Trudno się jednak po części nie zgodzić z kolegą Mikołajem, gdy mówi on o wykańczaniu prawie, że w ostatniej chwili. Myślę, że gdyby kolega Bartosz miał trochę więcej czasu to efekty były by jeszcze lepsze, a tak ostateczny efekt prezentuje się tak na szkolne 4.

 

Tym nie mniej podobnie jak koledzy składam Ci serdeczne gratulacje, bo model rzeczywiście był wyzwaniem i każdy kto włożyłby w niego tyle pracy co Ty zasługuje na szacunek i uznanie

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi model się bardzo podoba. Faktycznie widać gdzieniegdzie, że finisz był na czas, natomiast malowanie zimowe jest bardzo trudne, szczególnie jeśli chodzi o weathering na samolotach. Myślę, że lepsze zdjęcia z większej odległości z większą głębią ostrości mogą pomóc Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno gratuluję odwagi jeśli chodzi o wybór malowania (jak już tu wspomniano) na trudny zimowy, nieźle wyszło malowanie podstawowego białego, w momencie gdy byłeś na etapie podkładu miałem spore obawy że to tak ładnie nie wyjdzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udział w tym konkursie był dla mnie sprawdzianem moich umiejętności na tle innych pasjonatów modelarstwa. Dziękuję wszystkim za wszystkie dodane do mojej galerii komentarze, są one dla mnie bardzo ważne i będą mnie mobilizowały do dalszej pracy nad swoim warsztatem. Chyba każdemu potrzebna jest obiektywna ocena swojej pracy, a właśnie internet i takie fora mogą się do tego przyczynić. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.