Skocz do zawartości

Sherman Mk. Ic Firefly Hybrid "Zemsta II" Dragon 1/35


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zaglądających do tematu!

 

Jak wiecie jakiś czas temu mnie pochłonęło lotnictwo i oddalałem się cały czas od pancerki, zamiast modeli pojazdów wojskowych w których się czułem jak przysłowiowa ryba w wodzie, kupowałem samoloty IJN i IJA.

Powiem szczerze, że zrobiłem błąd - nie wiem co we mnie wstąpiło ale klejąc parę dni temu Zero z Academy, zastanowiłem się na chwilę i pomyślałem "k****, co ja robię?!".

 

Dragon_6228_ShermanMkIc_Firefly.jpg

 

Dość tego nie ma lenistwa, lepimy czołgi!

Na początek do ostrzału idzie Sherman o wdzięcznej nazwie "Zemsta II" - oczywiście takie malowanie zakładam i innego raczej nie będzie. Tylko tutaj pojawia się problem, moje zasoby są bardzo chude jeżeli o Shermany chodzi, a tym bardziej o tego konkretnie. Wiem także, że nasi kochani czołgiści wprowadzali liczne zmiany w czołgu. Dlatego też proszę wszystkich zacnych znawców o pomoc merytoryczną. Nie wiem czy ten model będzie poprawny po zlepieniu z pudełka, nie wiem czy ma prawidłowe części i czy nie trzeba będzie coś zmieniać i poprawiać. Fotkami także nie pogardzę.

 

Jutro zrobię in-boxa i zacznę pracę nad modelem, dziś niestety wysiały akumulatorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie

 

Zasiadam i podglądam /wiem ,że nie których na forum taki wpis drażni /.

Merytorycznie pewnie nic nie wniosę bo sam przy Woli prosiłęm innych o pomoc.

 

EDIT

 

zemstas.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem zdjęcie i widac na nim ,że nie ma tej dodatkowej skrzynki z tyłu wieży.

 

 

 

wiem ,że nie których na forum taki wpis drażni

 

A konkretniej?

 

Juz kilkakrotnie tutaj właśnie czytałem ,że takie wpisy drażnią bo robią z to forum mało merytoryczne ,ale co mam napisac jak np. w tym przypadku pokazałeś samego artboxa ,że obrazek ładny ,nie chce tym wpisem burzy wywoływać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć konstrukcji nie lubię, to z chęcią spojrzę na warsztat. Miło, że wróciłeś do pancerki.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem zdjęcie i widac na nim ,że nie ma tej dodatkowej skrzynki z tyłu wieży.

 

 

 

wiem ,że nie których na forum taki wpis drażni

 

A konkretniej?

 

Juz kilkakrotnie tutaj właśnie czytałem ,że takie wpisy drażnią bo robią z to forum mało merytoryczne ,ale co mam napisac jak np. w tym przypadku pokazałeś samego artboxa ,że obrazek ładny ,nie chce tym wpisem burzy wywoływać .

 

Dalej nie wiem o co biega, że założyłem warsztat bez pierwszych fotek czy jak? Zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Konrad ,chodzi mi o ten wpis:

 

 

Zasiadam i podglądam

 

Nie ma co dalej ciągnąć tematu

 

AAA, no tak.

A czego ma mnie to drażnić?

Nawet możesz się położyć i oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kondziu w domu. Też zasiadam i będę podglądał bo ja to merytorycznie cienki jestem, ale za to chęci wielkie.

A co do wpisu Roberta to... kilku osobom chodziło o coś w rodzaju że jak tak piszesz to nic konstruktywnego nie wnosz i zamiast wskazywać błędy i radzić to się pisze że mi się podoba albo nie. No ale ja niestety z takich jestem, więc cennych porad z mojej strony raczej nie będzie, a tylko jak znam ciebie to ochy i achy (stwierdzenie od Marioba TM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj znowu tutaj. ja zasiadam i oglądam bez względu na to, czy kogoś to drażni czy nie. nie ma to jak polski Shermi. w tajemnicy napiszę, że też mam to pudło w szafie :-) liczę na ucztę dla oka bo pancerka idzie Ci jak z nut. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię patrzeć zarówno na Twoje zmagania z pancerką jak i modelami lotniczymi. Nie mniej jednak polski Sherman w Twoim wykonaniu to jeden z tych wątków, które na pewno będę śledził niecierpliwie oczekując kolejnych zdjęć.

 

Hej.Budowanie polskiego shermana latwe nie jest,najlepsza nauka czytania starych zdjec.Powodzenia.

 

To jest najszczersza prawda. Nie jest łatwe, nie jest bezproblemowe, często nie jest też tanie. Jest wymagające, a jednocześnie satysfakcjonujące. Budując "Taifuna" przekonałem się o tym na własnej skórze i za pewne sporo wody w Warcie upłynie zanim zabiorę się za kolejnego...ale zabiorę się na pewno

 

Powodzenia Konradzie!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie dziękuję wszystkim za odzew w temacie!

No i myślałem, że dziś coś zacznę ale po przyjściu ze szkoły okazało się, że ojciec zakosił aparat i nici z tego. No ale nic, nie będę rozpoczynał bo chcę zrobić porządna relację a aparat jutro postaram się odzyskać a jak nie to w poniedziałek.

Jak na razie kupuje chemię bo mi tego ubyło.

No i się pochwale, że kupiłem w końcu Iwatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj,dawaj Konrad z tematem bo nie ukrywam że mam w najbliższych planach Zemstę ll. Będę więc pilnie obserwował ale i kopał w necie żeby nie było że tylko pasożytuje Tylko z szermanologii jestem cieńki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak juz zaczeles to nie wiem jak bardzo zalezy Ci na wiernosci z oryginalem.

Taka mala rzecz a malo modelarzy wykonuje otwory sciekowe przy kolnierzach wlewow.Pozwole sobie zapodac zdjecie;co prawda nie ten typ shermana ale elementy te same.

 

c526c019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pora odkurzyć ten watek, biorę się za "Zemstę II".

Na początek zlepiona góra z dołem, zaszpachlowana szczelina na wieży przy czym troszkę wzmocniłem fakturę odlewu oraz nieustająca myśl co ma być i jak zamienione.

 

dsc00914u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.