Skocz do zawartości

Kompresor za 30 zł


Oli360

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po zakupie aerografu przyszło na kupno kompresora lecz nie miałem paru stówek aby na niego przeznaczyć. Kupiłem najtańszy na allegro za 20zł do tego troszkę pracy i wyszło. Profesjonalny to on nie jest ale co do malowania to nie mam do czego się przyczepić. Maluje zarówno podczas pracy jak i po napełnieniu butli. Byłem bardo zdziwiony gdy zobaczyłem ile potrafi działać aerograf na butli 5L myślałem że parę sekund a co się okazało, że jak dla mnie bardzo długo. I tak pewnie wielu was się nie spodoba lecz jak dla mnie takie coś za 30zł to było warto. Nie muszę już malować z dętki gdzie aero działał paręnaście sekund.

No i jest zaciesz z kolejnej własno zrobionej rzeczy. ;)

 

103jw.jpg

 

70141259.jpg

 

1000oy.jpg

 

10000y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko spełnia swoją funkcję to wygląd nie ma dla nikogo znaczenia Ważne zaoszczędzone kilka stówek które można zainwestować w modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten kompresor mi się zepsuje to będę się rozglądał gdzieś na złomie za lodówkowym. Jak na razie mam nadzieje, że posłuży ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Matko i córko, nie wiedziałem że takie mózgi tu siedzą, talibowie nie proponowali Ci roboty?

Jeśli to działa, to jesteś wielki.

Pozdrawiam i podziwiam talent, dawaj warsztat haha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marketach budowlanych są zazwyczaj dostępne w działach ogrodniczych. Można też spróbować w sklepach akwarystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakoś dodatkowo przytwierdzony korek od butli? Sklejony z gwintem czy coś? Bo plastik korków jest dość miękki i dużo nie trzeba, żeby wystrzeliło ;)

Jakby co, takie butle potrafią już wybuchać przy 5 barach. Na szczęście nie ma ostrych odłamków - z butli robi się taka jakby "szmata" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, jeżeli miałeś butelkę PET 0,5l, to zauważ, że takie butelki mają znacznie mniejszy jeśli idzie o powierzchnię na jaką działa ciśnienie i sztywniejszy korek. A te baniaki 5L zazwyczaj się robione pod wodę niegazowaną no i sam korek jest duży.

Wiem, bo sam przez całkiem długo działałem na "butelkowcach", ale szybko 5L baniak zamieniłem na 3L po napoju gazowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, jeżeli miałeś butelkę PET 0,5l, to zauważ, że takie butelki mają znacznie mniejszy jeśli idzie o powierzchnię na jaką działa ciśnienie i sztywniejszy korek. A te baniaki 5L zazwyczaj się robione pod wodę niegazowaną no i sam korek jest duży.

Wiem, bo sam przez całkiem długo działałem na "butelkowcach", ale szybko 5L baniak zamieniłem na 3L po napoju gazowanym.

W pogromcach mitów ( na discovery channel) sprawdzali jakie ciśnienie wytrzymują butelki, jeśli dobrze pamiętam 5L rozerwało przy ciśnieniu 6,2 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są butelki i "butelki". Całkiem inny jakościowo i grubościowo jest plastik z np. wody mineralnej za 1,5 a inny z takiej markowej za 5 PLN. Tak samo jak wytrzymałość wężyków, złączek czy kleju. Po prostu wszystko zależy od materiałów jakie użyjemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe komentarze:)

Co do przewodu to kupiłem w brico marche na akwarystyce. W każdym sklepie zoologicznym również dostaniemy.

A co do korka to został przyklejony na dość grubą warstwę kleju na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kolega pisał coś o zasilaniu aerografu dętką. Ostatnimi czasy przymierzam się do wypróbowania tej metody (choćby w celach poznawczych), i tu moje pytanie, z jakiej konkretnie dętki kolega korzystał, bo nam moje (laika) oko to taka samochodowa dała by radę bez większych ceregieli spełnić postawione przed nią zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał coś o zasilaniu aerografu dętką. Ostatnimi czasy przymierzam się do wypróbowania tej metody (choćby w celach poznawczych), i tu moje pytanie, z jakiej konkretnie dętki kolega korzystał, bo nam moje (laika) oko to taka samochodowa dała by radę bez większych ceregieli spełnić postawione przed nią zadanie.

 

Z samej dętki nie uzyskasz dużego ciśnienia, a zrobi się tylko z niej wielki balon i nie zmieścisz jej w pokoju, żeby zaoszczędzić miejsca potrzebne jest kompletne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są butelki i "butelki". Całkiem inny jakościowo i grubościowo jest plastik z np. wody mineralnej za 1,5 a inny z takiej markowej za 5 PLN. Tak samo jak wytrzymałość wężyków, złączek czy kleju. Po prostu wszystko zależy od materiałów jakie użyjemy.

Markowa pękła przy 12 atm... ale ile cykli przeżyje na niższym ciśnieniu, kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wytrzymuje 12 atmosfer technicznych, to gdyby ją ładować do 4 barów (tak jak standardowe kompresory modelarskie), powinna wytrzymać nieskończoną ilość cykli ;) Tzn. zapewne wcześniej popękają/sparcieją wężyki, puszczą spoiny, złączki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.