Skocz do zawartości

Polski Mi-24D - Trumpeter 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

I tak dobrze zapowiadająca się robota ma zostać zapędzlowana... ech...

Innego wyjścia nie ma. Czemu tacy wszyscy sceptyczni są

 

 

Konrad ,my nie watpimy w twoje umiejetności posługiwania sie pedzlem ,udowodniłes to wiele razy ale model tego smiglaka jest naprawde duży i efektowny i tak jak wczesniej napisałem pewnych efektów nie osiagniesz bez pomocy aero np.cieniowanie ,napawde cienkiej i równej powłoki malarskiej itd .pisałeś ,że nie masz min.warunków ,powiemCi ,że ja mieszkam na 42m ,maluję w kuchni i całkiem sprawnie to idzie bez uprzykrzania życia domownikom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi tak przy okazji jak wygląda sprawa onitowania w tym modelu, no i w ogóle co o nim sądzisz ?

jak go oceniasz

Powiem tak. Na razie zbytnio niczego poza kabiną nie oglądałem. Jeśli chodzi o kokpit, to nie ma tam żadnej rewelacji. W zasadzie należałoby powiedzieć, że jest dość słabo jak na tą skalę. No i co najważniejsze, imitacje przełączników itp. nie odpowiadają rozmiarami ani umiejscowieniem swoim rzeczywistym odpowiednikom. Co do nitów, to jak już ktoś wcześniej zauważył, są wklęsłe. Tak jak wspominałem, reszty jeszcze nie analizowałem. Ale jak już wiele osób wspominało, jak na tą skalę, szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...
Masz tutaj kilka moich zdjęć inowrocławskiego Mi-24W. Może się przydadzą.

https://picasaweb.google.com/amarokster/Mi24WInowrocAw2012

Dzięki

 

Ostatnio trafiłem na fajny warsztat tego modelu

http://s362974870.onlinehome.us/forums/air/index.php?showtopic=182518&pid=1964508&mode=threaded&start=#entry1964508

 

A jak tam prace nad twoim? Mam nadzieję, że nie stanęły, tak jak w powyższym linku ;)

Warsztat znam, ale dzięki za chęć pomocy . Co z moim? Na razie leży i czeka na lepsze czasy. Niestety studia nie pozwalają na zbytnie zabawy modelarskie, ale możecie być pewni, że model kiedyś powstanie. Prawdopodobnie w czasie wakacji zabiorę się na porządnie za Mi-24 i uda się porządnie podciągnąć budowę. Przy okazji mogłem przemyśleć kilka rzeczy i mam nowe pomysły na wykonanie malowania itd. No i jeszcze dodatkowo w międzyczasie uda się podpatrzyć kilka nowych warsztatów Hokejów na forum.

 

Pozdrawiam!

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Posiada ktoś może dobre zdjęcia kabin pilota i strzelca? Nie mogę znaleźć fotek wielu miejsc, a chciałbym je w miarę możliwości zrobić zgodnie z oryginałem. Wersja po modernizacji, czarne tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Napisano (edytowane)

Witam po kilku latach! Nie wiem czy jeszcze ktoś na forum pamięta o tym warsztacie, ale tak jak kiedyś zapowiadałem, model kiedyś powstanie. W ciągu ostatnich dwóch dni udało mi się zdecydowanie poprawić kabinę strzelca względem tego co zaproponował Trumpeter. Doszło sporo nowych elementów, na przykładzie których widać uproszczenia tego zestawu. Zdjęcia robione telefonem wyszły takiej sobie jakości, jeszcze te niewdzięczne kolory zlewają się ze sobą, ale mimo wszystko mam nadzieję, że coś tam widać . Miałem duży problem ze znalezieniem odpowiednich zdjęć, stąd dla znawców tematu mogą pojawić się zapewne jakieś niezgodności lub niedoskonałości. Po pomalowaniu powinno być całkiem znośnie .

Oj zapowiada się ciężka walka z tą materią, nie tylko modelem ale i dokumentacją... Mimo, że mam naprawdę sporo zdjęć to jednak zawsze znajdzie się jakieś miejsce niewidoczne na nich i niestety pojawia się wtedy problem. Liczę na wszelkie rady, wskazówki i to by było na razie na tyle!

37278250244_cbe76c3045_c.jpg

37278251354_1f9a9a1e85_c.jpg

37278252854_e405830c91_c.jpg

37278254144_b096d3ac85_c.jpg

Pozdrawiam

Konrad

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że są jeszcze nawet osoby, które tu kiedyś zaglądały . Aż miło się wraca do Was!

 

Ty te studia skończyłeś, czy Cię z nich wyrzucili, że znów przy modelach siedzisz?

Ostatni semestr, a przecież nie będę pisał pracy magisterskiej jak można kleić Hokeja .

 

Te wypychacze na tylnej częsci panelu z zegarami pilota będziesz likwidował czy fotel strzelca je zasłoni?

Fotel strzelca jest niski i zasłania dolną część, którą dla świętego spokoju zaślepiłem płytką z polistyrenu. Ślady po wypychaczach, o których mówisz zasłonię czymś w rodzaju maty wygłuszającej/izolacyjnej, ale to dopiero przy klejeniu konstrukcji górnej kabiny wraz z oszkleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prace nad kokpitem w zasadzie dobiegły końca. Przedstawiam zdjęcia, jednak przy tak dużym zbliżeniu oraz sztucznym świetle szału nie robią. Teraz w planach mam zamiar przenieść się do "korytarzyka" między przedziałem desantowym oraz kabiną pilota. Pewnie znowu czeka mnie męka z określeniem koniecznych zmian dla polskiej wersji, ale mam nadzieję, że uda mi się znaleźć odpowiednie papiery i praca będzie się posuwała naprzód. Dziękuję za komentarze i zostawiam Was ze zdjęciami pod dalszą krytykę .

 

24136147218_57f9a8610c_b.jpg

37278255214_1fcced4652_b.jpg

26211299399_f8b3426fab_b.jpg

24136146158_26992d5cef_b.jpg

26211302379_df2e6f4b58_b.jpg

37278259524_c1645e88be_b.jpg

24136146618_16aea14db8_b.jpg

26211304229_d2afbfd791_b.jpg

 

Pozdrawiam!

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam po troszkę dłuższej przerwie! Tak jak wspominałem w ostatniej aktualizacji (przy okazji postaram się przywrócić zdjęcia zeżarte przez Photobucketa...), miałem przejść do "korytarzyka" pomiędzy kabiną pilotów i ładunkową. Tak też się stało, co widać zresztą na załączonych zdjęciach. O ile ta część będzie w zasadzie niewidoczna w modelu, o tyle przednie ścianki przedziału desantu będą dosyć dobrze widoczne z zewnątrz, dlatego postarałem się w miarę możliwości przybliżyć je do wyglądu rzeczywistego, a niestety Trumpeter poszedł naprawdę na łatwiznę... Dodałem trochę blaszek, imitacji śrub, wyciąłem otwory oraz usunąłem i dodałem kilka drobniejszych elementów. Makro niestety przy takich dużych powiększeniach jest bezlitosne, jednak efekt jaki uzyskałem w pełni mnie zadowala. Najważniejsze jednak, że coś tam posunęło się do przodu .

 

37944472256_138c2e7fa5_b.jpg

37944470516_a787740d50_b.jpg

37944471666_5473e151c6_b.jpg

37944470986_b5ecc44f8e_b.jpg

37288366464_2bc73c25c6_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

Ciąg dalszy monologu. Od ostatniej aktualizacji przede wszystkim zrobiłem fotele oraz maty z pasami bezpieczeństwa. Obecnie są już pomalowane, jednak zdjęcia przedstawiają jeszcze wcześniejszy etap prac.

38222736591_4e1af47021_c.jpg

37511934154_1fb0378b3f_c.jpg

 

Prace powoli posuwają się naprzód również w przedziale desantowym. Poniżej porównanie gotowej ścianki zaproponowanej przez Trumpetera oraz wykonanej przeze mnie. Niestety model jak na swoją skalę bardzo razi uproszczeniami.

38167401956_d4bfc12e8b_c.jpg

 

I na koniec pytanie do bardziej doświadczonych w tym temacie. Czy w jakiś sposób da się usunąć ten piękny szew łączenia formy? Super drobny papier wodny, polerowanie? Akurat w tym temacie mam marne doświadczenia, dlatego może ktoś mógłby pomóc?

38167397096_e821eaa7f6_c.jpg

 

Następne zdjęcia będą najprawdopodobniej przedstawiały ławki w przedziale desantowym, ale to w swoim czasie . Zapraszam do komentowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wcześniej przeoczyłem, a tu ładne rzeczy w tym warsztacie

Swego czasu wymiziałem owiewkę na gładko za pomocą takiej kolorowej polerki do samiczych szponów i wyszło w porządku, ale to było na o wiele mniejszej części (1:72) a i sama skaza nie była tak okazała. Jak wszystko zawiedzie to możesz spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W przypadku zaginionych lub uszkodzonych czesci polecam service Trupetera. Mozna kupic oddzielne wypraski, za male pieniazki.

Mozna tez sprobowac naprawic przy pomocy Future, teraz sprzedwany pod szyldem Pledge - floor care

Tutaj email do czesci zapasowych, rowniez dziala do Hobby Bosa

 

joanna@trumpeter-china.com

 

Pozdrowienia

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.