Skocz do zawartości

F-16


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

To jak lecimy z pytaniami o szesnastki to mam taką prośbę. Do polskich Jastrzębiów zakupione zosały zasobniki z celami holowanymi AN/ALE-50. Są jakieś zdjęcia tego ustrojstwa pod skrzydłami naszych szesnastek, czy na razie leży to pochowane w magazynach? W modelu Academy są te zasobniki i chętnie bym je podwiesił pod modelem.

 

 

ps. chcąc nie chcąc wywołałem dyskusję o tym, czy zestaw Academy 12415 jest dobry czy nie jako baza do polskiego szesnastego i chciałbym dać do oceny zdjęcia prawdziwej dyszy wylotowej i tego, co jest w zestawie:

 

c58a00a9ad96da39gen.jpg

Foto z naszego forumowego walkaround'a autorstwa dd1968

 

scaled.php?server=600&filename=071612211649.jpg&res=landing

A to element zestawowy. Jak dla mnie, jak na element wtryskowy, odwzorowanie kształtu mieści się w granicach przyzwoitości.

 

Podobne mam zdanie na temat kształtu chwytu powietrza.

 

Oryginał:

ef5aa1d89e17a481.jpg

 

Zestaw:

scaled.php?server=17&filename=071612213652.jpg&res=landing

 

Nie wiem, jak z szerokością, ale sądzę, że jeśli nie podejdzie się do tematu z hirurgiczną prezyzją pilnując każdej setnej części milimetra, to też będzie w granicach normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak nie podchodzić z precyzją, to i Mastercraft będzie OK...

 

Dysza na pewno nie jest odpowiednia, wlotu na oko nie potrafię ocenić, bo kształt jest podobny. Szerokość wlotu wynosi 13 mm dla wąskiej wersji i 19,5 mm dla szerokiej (przynajmniej w Revellu).

 

Producenci zestawów często załączaja obydwa typy dyszy (które są różne dla GE i PW) oraz dwa różne wloty z obudową, co umożliwia praktycznie budowę każdej wersji bez przymykania oka. Przynajmniej tak jest w zestawach Revella i Hasegawy. Wydaje mi się że Academy też tak ma w niektórych edycjach.

 

Należy się rozeznać wcześniej w wersjach i zawartościach pudełek, wtedy nie trzeba naginać rzeczywistości na zasadzie jak się nie ma co się lubi...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyjrzyj się elementom - podobne czy nie? Riposta z Mastercraftem trochę nietrafiona ;) Dla przykładu biorąc dysze wylotowe z MiG-29A Italeri, nota bene najlepszego modelu w 1:72, ta dysza wylotowa to cudeńko. Wiadoma sprawa, że mozna kupić jakąś zywicę, i nie wykluczam,że jak znajdę w dobrej cenie to tego nie zrobię, ale jeśli nie to nie ma z tymi częściami powodów do rozpaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, tak. Silniki w rzeczywistości róznią się znacznie. Ja tylko dyskutuję z tym, czy części z modeli Academy można wykorzystywać zamiennie, czy nie. Biorąc pod uwagę ich wygląd, nie zamysł konstruktorów odnosnie tego, co miały przedstawiać. ;)

 

@Bunny - czapki z głów przed tymi, którzy wykonają Dobry model Jastrzębia z zestawu Mastercrafta. I nie ma w tym stwierdzeniu ani grama ironii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zdążyłem się zorientowac to jest różnica w wielkości dyszy i wlotu ,chodzi o silniki: prat łitnej i dżeneral elektrik
Współczesne "rury" to zdecydowanie nie moja działka, ale z tego co zauważyłem dysze różnią się "płytkami". W P&W (czyli polskich) są nieco węższe. Moim zdaniem detal pokazany przez Mikele znacznie bardziej przypomina GE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz "szerszy" wariant, czyli GE wlot/wylot. Poszukaj jakiegolwiek F-16A, to powinien mieć części P&W, tylko trudno orzec jak będzie ze spasowaniem.

 

Osobiście sugerowałbym dokupienie F-16A Revella (ok 40pln). Przy okazji warto rozważyć czy płatowca nie warto zrobić właśnie w oparciu o Revella, który ma lepszą sylwetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak lecimy z pytaniami o szesnastki to mam taką prośbę. Do polskich Jastrzębiów zakupione zosały zasobniki z celami holowanymi AN/ALE-50. Są jakieś zdjęcia tego ustrojstwa pod skrzydłami naszych szesnastek, czy na razie leży to pochowane w magazynach?

Zdjęć nie uświadczysz, prawdopodobnie (raczej bankowo), nie podwieszano ich, a przynajmniej w kraju.

ps. chcąc nie chcąc wywołałem dyskusję o tym, czy zestaw Academy 12415 jest dobry czy nie jako baza do polskiego szesnastego i chciałbym dać do oceny zdjęcia prawdziwej dyszy wylotowej i tego, co jest w zestawie:

(...)

Podobne mam zdanie na temat kształtu chwytu powietrza.

Dałeś zdjęcia prawdziwej dyszy wylotowej i prawdziwego chwytu powietrza i ładnie odwzorowanego kompletu w modelu, niestety nie mającego nic wspólnego z twoimi zdjęciami.

Z tego zestawu sklej sobie jakiegoś block 30/40/50. Do naszych kup choćby Academy 12425...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zerknij na zdjęcie innej wersji, naprawdę nie problem znaleźć kolorowe fotki. Na podstawie takiej dokumentacji barwy można ocenić ze sporym przybliżeniem i wybrać farby dostępne od ręki. Trochę więcej modelarskiej zaradności i umiejętności samodzielnego decydowania, bo trudno oczekiwać podania super-detali jak na talerzyku. Zresztą nawet jak ktoś ci napisze, że czerwony przełącznik na jakimś panelu ma określony FS, to kupisz specjalnie ten odcień???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Pomaluje najbardziej zbliżonym jakim mam jeżeli nie będe miał to albo wymieszam, albo kupie jakiegoś Humbrola.

 

Podejrzewam że Kinectic pomylił się o jeden numer i zamiast h33 ma być h32,

albo ma to być h305.

Pomyślałem, że ktoś poprostu potwierdzi moje podejżenia

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluje najbardziej zbliżonym jakim mam jeżeli nie będe miał to albo wymieszam
No i świetnie! Tego się trzymaj.

 

A zdjęcia kokpitu block 20 coś ciężko mi znaleźć.

Wcale się nie dziwię, bo nie było takiej wersji produkcyjnej z tego co mi wiadomo. Oznaczenie to rezerwowano jakiś czas i zamierzano je użyć przy modernizacji europejskich F-16A/B, ale bardziej przyjęła się nazwa MLU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawe dodatki CMK możliwe do wykorzystania w modelu Academy:

 

http://www.cmkkits.com/en/detail-sets-accessories/f-16d-block-52-europe-conversion-set-for-academy/

 

CMK robi też konforemne zbiorniki dodatkowe czy przedziały awioniki i uzbrojenia strzeleckiego. Jest w czym wybierać.

 

Michał nawet do tego nie podchodz . To jest nic nie warte przejrzales viewtopic.php?f=66&t=23589&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawe dodatki CMK możliwe do wykorzystania w modelu Academy:

 

http://www.cmkkits.com/en/detail-sets-accessories/f-16d-block-52-europe-conversion-set-for-academy/

 

CMK robi też konforemne zbiorniki dodatkowe czy przedziały awioniki i uzbrojenia strzeleckiego. Jest w czym wybierać.

Hehe, to kolejnego zestawu nie kupisz, ale żywicę za około 120 (czyli znacznie więcej niż nowy zestaw - wspomniany przezemnie academy 80zł plus/minus 10zł i to ceny krajowe) owszem. Ciekawe podejście, mnie by nie było stać...

Ktoś pomoże dobrać mi kolor do kokpitu F-16?

FS36231

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.