Skocz do zawartości

F-16


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest źle. Przynajmniej coś innego. Chociaż ten czerwony mógłby być bardziej pomarańczowy - tak bardziej po tygrysiemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się strasznie te malowania. Strasznie i wielce. Szary jeszcze były ok dyby nie oko.

 

Czyżbym widział inny font na numery taktyczne niż do tej pory? Na obrazku Cinka myslałem, że to jego błąd, ale na samolocie też tak jest.

 

Miałem już szablony od Six Tigers do wykonania projektu na konkurs... ale czas nie pozwolił... teraz żałuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie malowali- źle. Pomalowali- jeszcze gorzej. ;-) Zdecydujcie się ludzie. Wygrał taki, a nie inny projekt i tyle. Zresztą sam widziałem dużo gorsze "tygrysie" malowania, a jakoś znaleźli się ludzie którym się podobały. Jak dla mnie jest ok, a co najważniejsze daje nadzieję na inne okolicznościowe malowania, skoro już raz się DSP przełamało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha...to chyba się wyjaśniło kto stworzył realny projekt... ;-)

 

Absolutnie, nie jestem autorem tych grafik. Po prostu miałem wolne sobotnie przedpołudnie i dobre foto z internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie malowali- źle. Pomalowali- jeszcze gorzej. ;-) Zdecydujcie się ludzie. Wygrał taki, a nie inny projekt i tyle. Zresztą sam widziałem dużo gorsze "tygrysie" malowania, a jakoś znaleźli się ludzie którym się podobały. Jak dla mnie jest ok, a co najważniejsze daje nadzieję na inne okolicznościowe malowania, skoro już raz się DSP przełamało.
Słabe argumenty. Nie chodzi o to, żeby zrobić słaby projekt i znaleźć ludzi, którym się spodoba. Trzeba zrobić taki projekt, który będzie dobry, będzie budził konkretne pożądane skojarzenia. Myślę, że pisanki i papier na prezenty nie są pożądanymi w tym wypadku skojarzeniami. Czemu mamy godzić się na projekty nieudane? Mamy im przyklaskiwać? Owszem, dobrze, że DSP to zorganizowało. Coś jednak zawiodło. Podejrzewam, że to jednak firma zajmująca się wyklejaniem i doborem barw folii do tych zawartych w projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania o wylocie efów:

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/920996,tygrysie-f-16-polecialy-do-norwegii-zdjecia,1,18,id,t,sm,sg.html#galeria-material

 

Ten fragment polecam szczególnie:

do realizacji projektu wykorzystana została specjalna folia reklamowa dedykowana do wykorzystania w lotnictwie. Niestety w trakcie startu z jednego samolotów folia odpadła.

 

Parafrazując mistrza Bareję... oczko się odkleiło temu tygrysu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z oficjalnej strony Tiger Meet

 

 

Jak dla mnie to nie trafiają tam fotki przypadkowe, tylko starannie dobrane, resztę sobie sami dopiszcie bo nie chiałbym nikogo urazić, ale jak mówią historia lubi się powtarzać.

Co do jakości wykonania samej wyklejki, to dla porównania dodam, że z Czeskiego Gripena nic nie spadło, a w liniach lotniczych taka folia jest standardem i też nic nie spada. Wiem, że to może się wydawać dziwne porównanie, ale prędkość przelotowa Airbusów czy Boeingów sięga ponoć powyżej 900 km/h, nie znam się stąd "ponoć". Pierwsze kawałki folii poleciały przy starcie, więc przy znacznie mniejszej predkości.

Jeśli idzie o sam projekt to z gustami się nie dyskutuje, osobiście widziałem lepsze i gorsze. Tak czy siak jest to pierwszy ambitniejszy projekt na F-16 w Polsce i to trzeba docenić.

Pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko, bo szkoda się rozwodzić - kompromitacja.

 

Proponuję na następne spotkanie tygrysich eskadr odpalić nasze tygrysie MiGi-21.

One, jeśli chodzi o efektowne malowanko, na pewno nie zawiodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości wykonania samej wyklejki, to dla porównania dodam, że z Czeskiego Gripena nic nie spadło, a w liniach lotniczych taka folia jest standardem i też nic nie spada.

 

A czy wspominane maszyny są, tak jak nasze F-16 pokryte powloką have glass ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości wykonania samej wyklejki, to dla porównania dodam, że z Czeskiego Gripena nic nie spadło, a w liniach lotniczych taka folia jest standardem i też nic nie spada.

 

A czy wspominane maszyny są, tak jak nasze F-16 pokryte powloką have glass ?

 

No to się nie " napina muskułów " i na siłę się nie przykleja folii. Ktoś chyba myślał nad tym co i jak powinno być zrobione , a może jednak nie ?

 

W sadzie wypowiedź babci wystarczy za odpowiedź. Dodam tylko, że jeśli za każdym razem naklejki spadaja z Jaszczompków to, albo wyklejka nie ma sensu, albo patrz moja poprzednia wypowiedź.

Zasadzniczą sprawą jest tylko kto to wykonał, bo jeśli tak jak było mówione/pisane, specjalistyczna firma super folią to należy się nam (nam Polakom bo w koncu do kogo te samoloty należą) reklamacja i niech kleją tak długo, aż będzie dobrze.

Pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nie można na przykład tymi hamerykańskimi za...mi farbami pomalować w następujący sposób - ogon i cft tym jasnym kolorem, tygrysi tatuaż tym ciemniejszym którym są malowane numery, zostanie na stałe i nie odpadnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiemy jak jest dopuszczalna grubośc warstwy tej z....ej farby , a po drugie koszt samej farby plus specjalne malarnie itp. [WZL Bydgoszcz ] Plus oczywiście pozwolenia " Góry " i tu jest chyba "pies pogrzebany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygrało ponownie nasze na rodowe hasło ,,jakoś to bedzie,, i czekanie do ostatniej chwili. Inni chwalą sie wizerunkami swoich samolotow od pocztku procesu powstawania nowej grafiki .U nas , eee ,a moze ,ale itd .

 

Jesli wykonawca grafiki nie wie jak zabezpieczyć naklejki na płatowcu ,to podpowiadam ze robi sie to przez nakładanie specyfiku na obrzeza naklejki i powierzchnie samolotu co daje szeroka na 4 cm. warstwe ktora zapobiega podrywaniu ,,nalepek,, przez opływajace powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ostatnie niusy to nawet nie ma kogo winić za ten przypał.... Firma okleiła szesnastki za darmo...więc czego można wymagać... Okazuje się, że super hiper specjalna folia najprawdopodobniej ani super, ani hiper, ani specjalna nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.